Memeden nasıl kesmeliyim ?

fpassion

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2007
13
0
46
Merhaba arkadaşlar ;
Benim şuan 22 aylık bi kızım var ve halen emziriyorum fakat mayıs ayında 2 yaşına girecek ve mayıs ayından itibaren memeden kesmem gerektiğimi düşünüyorum fakat geceleri kalktığında da emmeden de tekrar uykuya dalmıyor, bunu nasıl ve ne kadar zaman içerisinde yapmalıyım bu konuda bana yardımcı olacak arkadaşların bilgilerine ihtiyacım var !:uhm:

Canım aynı det bendede var. OĞlum 18 aylık bÜtÜn gece meme aĞzında uyumak ıstıyor.yataĞında yatmak ıstemıyor.bılen,mıyorum ama sancılı olacak gÖrÜnÜyor memeden kesmek.2 yaŞına kadar emzırmek ıstıyorum ama bana da Çok baĞımlı hale geldı

benim oğlum haftaya yaşına girecek ve hala emiyor ama en heç haziranda memeyi kesmek istiyorum
uzun zamandır gece beslenmesini bıraktım ben uyanınca su veriyorum içip uyuyor tekrar
yemeklerini yemediği için gündüz de vermiyorum onu da unuttu. şuan sadece gece yatmadan 15 dk önce ve sabah uyanınca veriyorum.
kademeli olarak azalttığım iyi oldu zira benimki memeye aşırı düşkün bir bebekti.
arada da süt vermeye çalışıyorum alışırsa içim rahat olacak.
aslında artık kessem bile etkilenmez sanırım ama emzirmenin faydaları ve onun mutluluğu yüzünden birkaç ay daha vereceğim.

benim 2 nolu küçüğüm 2 yaşına kadar emdi
nasıl kestim memeden
ensesinden kendi saçını kestim ve bir para bantıyla saçını iki mememe yapıştırdım
emmek istediğinde şok oldu ve ve o bırakış olsu
bu sefer biberona sarıldı sütü kesmemek için sabah ve gece sütünü biberondan içti diğer ögünlerde de yemeklerini düzenli yemeye devam etti

bu durumu hiç düşünemiyorum
ya
gei gece emmesi epey azaldı ama
bana çok düşkün yanımda yatıyo ya
yatağına yatıramıyorum asla

ben iki kızımıda üc gün gündüz hic vermedim uyurkende vermedim ama gece uyurken uyandığında verdim dördüncü gecede tümden kestim hem anne açısından cok kolay oluyor memeden süt yavas yavas cekiliyor hem bebek rahat kesiliyor sadece 4 gece biraz ağlıyor onada katlanmak lazım ve gece kaltığında biberon vermeyin anne icin cok zor oluyor sonra onuda bırakamıyor en güzeli iyce karının doyurup tercihen kasık mamamısı veya muhallebiyle öyle uyutmak
kolay gelsin

Son düzenleme:
bir hemşire ablam var onun kızıda 1.5 yaşında acayip düşündü memeye. gece yatarken falan memeyle uyuyordu çocuk.
kadın meme uçlarını ıslatıp tuz sürdü bir parça. emmek istediğinde ağzını yüzünü buruşturuyordu çocuk:))))))) 1 haftada bıraktı vallahi....

ben de17 aylık afacan bir erkek çocuk var nasıl memeden kesicem bilmiyorum bütün gün peşimde memeeeee diye geziyor bir ay sonrakesicem inşallah amaben kızımda bir günde kestim çok kolay olmuştu belki bu da öyle olur

benim oğlum 22 ayının içinde. memeye çok düşkündü, uyurken de memeyle uyuyordu. çalıştığım için haftaiçi gündüzleri ememiyordu ama akşamları bi emişi yarım saati hatta bazen 1 saati bile bulabiliyordu. ona en son memeyi geçtiğimiz pazar günü verdim seçimin oldüğü gün.tabii 1-2 ay öncesinden onu psikolojik olarak hazırlamaya çalıştım. bak oğlum sen artık abi oldun, abiler meme emmezler diye... ruj sürdüm memeye.kan olmuş bak oğlum, acıyor emme istersen dedim. her akşam açalım, bakalım diyor. bakıyor ki hala aynı, emmiyor. geceleri de babamız ilgileniyor. ilk gece ağladı. artık alıştı sayılır. ben de 2 gün sıkıntı çektim. birkaç kez sağdım. sütüm çok da azalmamış onu farkettim.ama şimdi her şey yolunda. akşam gidince yine soracak ama kararlılığım devam ediyor. kararlı ve tutarlı olmak zorundayız zaten, yoksa çok zor.

bu arada adaçayı sütün azalmasını sağlıyor, bıraktırmak isteyen annelere öneririm yerimseniben

X