Kürtajdan 1 ay sonra beta hcg ??

E

EU2

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar,çoğu arkadaşımın bildiği üzere 14 şubat günü 18 haftalıkken ikizlerimi erken doğum neticesi kaybetmiştim...2 gün sonra bu olayın üzerinden 4 hafta yani 1 ay geçmiş olacak...Kanamalarım lekelenmelerim 15 gün kadar sürdü geçti...

Dün gece ve bu sabah öylesine meraktan internetten aldığım gebelik kitleri ile idrar testi yaptım ve sanki hala hamileymişim gibi silik ikinci çizgiyi gördüm...:1shok: Hem dün gece hem de bu sabah...Hamile olmadığımı biliyorum,daha adet bile olmadım...İnternetten yaptığım araştırmalarda kandaki hamilelik hormonlarının 2 hafta içinde kandan tamamen kaybolacağı yazıyordu....

Ama 4 hafta geçti benim...Ne zaman kaybolur tamamen...Bir an evvel adet olmayı bekliyorum tedaviye başlamak için..:sm_confused: fisfisfis

düşük yaptıktan 20gun sonra hamıle kaldım.............

hiç belli olmaz ya..
4 kasımdadusuk yapmıstım..su an satım 4 kasım alınıyor..

acıyla mutluluk bır arada ani.......

canım benım basın sagolsun...Allah bu acının tekrarını yasatmasın ...en kısa zamanda saglıklı bı gebelık ve kucaklayabıleceın melekler nasıp etsın Rabbım sana:Saruboceq:
once bı adaet olmayı bekle canım,test yanıltıcı olabılır suan senın için.yenı kurtaj olmus sayılırsın...hamiş olman imkansız,bana 6 ay demişti dr umuz kurtaj sonrası korunmak için.rahmın kendını toparlaması gerekıomus tekrar etmemesı için.ama bı baska dr da 6 ay cok uzun 3ay yeter demıştı.bencede ole.rahmın toplaması gerekıo bencede.en azından sen ıkıncı adetını falanda bekle fıkrımce.tabı en ıı dr un bılır canım.bı dr una danıssan ıı olur bu konuyu...sewgılera.s.:nazar:

badem arkadaşım çok ama çok geçmişler olsun...
Rabbim sabır versin, takma dicem ama takılıyo biliyorum
bende 9 şubatta düşük yaptım 5 haftalıktı
şuan ilk adetimi oldum bende çok üzülmüştüm ama toparlanmaya çalışıyorum ..
benim beta falan hiç bakmadı doktor belkide gerek mi duymadı anlamadım...
sen bence ara doktorunu sor hemen

hiç belli olmaz ya..

gercektenmiii:1shok:bunye meselesımı acaba..ama su var sen dusuk yapmışsıın kendılıınden dusuklerde dr lar hemen hamiş kalabılıosun dıolar ama kurtaj ole deıl işte,mutlaka bıkac ay korunmayı onerıolar bıldıım kadarıyla....senın yasadııında gercekten garıp bişi olmuş sevınc ve huzun bı arada gercekten.Rabbım kucklamayı nasıp etsın canım.:nazar:

hiç belli olmaz ya..

arkadaşım çok erken değilmi gebelik...
kürtajda verilen narkoz ve ağrı kesici antibiyotik bunların zararı yokmuymuş gebeliğe...
en az 3 ay diyolar genelde???

Benim bebeklerimin ikisi de sağlıklıydı ve doğduklarında kalpleri falan atıyordu..Çok çok erken doğdukları için yaşama şansları yoktu...

Kürtaj bebeklerin kordonları ve eşleri içimde kaldığı için yapıldı..

Yani bebekleri doğurdum ama eşleri içimdeydi...Doktor 2 ay sonra gelin görüşelim dedi ama...Ben de hamile kalabilmemin imkansız olduğunu düşünüyorum şu an ama neden hala düşmedi şu gebelik hormonlarım....fisfisfis

[Benim bebeklerimin ikisi de sağlıklıydı ve doğduklarında kalpleri falan atıyordu..Çok çok erken doğdukları için yaşama şansları yoktu...

Kürtaj bebeklerin kordonları ve eşleri içimde kaldığı için yapıldı..

Yani bebekleri doğurdum ama eşleri içimdeydi...Doktor 2 ay sonra gelin görüşelim dedi ama...Ben de hamile kalabilmemin imkansız olduğunu düşünüyorum şu an ama neden hala düşmedi şu gebelik hormonlarım.... /QUOTE]

Senin adına çok üzüldüm inan ama herşeyde bir hayır vardır unutma inşallah yeniden sağlıklı bir bebeğin olur.

hiç belli olmaz ya..

Bir kaç gündür belim ağrıyor...Adet olucam diye bekliyorum ama ne gelen var ne giden..Olurum inşallah yakında...

Bu arada tebrik ederim..Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasib eder inşallah...

badem cım canım sorması ayıp tüp bebek falan mıydı?yada tedavıylemı olmustu ıkızlerın....nıe okadar erken dogdu 18 hafta efet cok erkenmiş canım ya.5 aylık bıle deıllermiş...beterın beterı vardır derler badem...buna sukur dıyelım.Rabbım daha beterınden korusun daha buyuk acılar yasatmasın..suan için zor hamışlık ama duser canım ya bhcg degerın sen adetı bekle.ben kurtajdan 1,5 ay sonra hamış kalabılmıstım.....

badem cım canım sorması ayıp tüp bebek falan mıydı?yada tedavıylemı olmustu ıkızlerın....nıe okadar erken dogdu 18 hafta efet cok erkenmiş canım ya.5 aylık bıle deıllermiş...beterın beterı vardır derler badem...buna sukur dıyelım.Rabbım daha beterınden korusun daha buyuk acılar yasatmasın..suan için zor hamışlık ama duser canım ya bhcg degerın sen adetı bekle.ben kurtajdan 1,5 ay sonra hamış kalabılmıstım.....

Evet tüp bebekti..Ama bebeklerin gelişimde sorun yoktu..Haftalarına göre öndeydiler hatta...Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken kasılma olmuş ve rahim ağzı açılmış..Doğurdum farkına bile varmadan....Eğer 12. haftada rahim ağzına dikiş atılmış olsaydı ben hala bebeklerimle olucaktım....

Evet tüp bebekti..Ama bebeklerin gelişimde sorun yoktu..Haftalarına göre öndeydiler hatta...Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken kasılma olmuş ve rahim ağzı açılmış..Doğurdum farkına bile varmadan....Eğer 12. haftada rahim ağzına dikiş atılmış olsaydı ben hala bebeklerimle olucaktım....

inanmıorum ya...ne denırkı..hele bıde bunu bılmek bı caresı olupta yapılmadıını bılmek daha kotu canım ya ...sabrın bol olsun ne dıım.ah o drun bunu nasıl farketmedıkı acaba?gercı nasıl farkedılecek duymustum rahımagzı yetmezlıınıde nasıl bişi tam bılmıorum...yanlıs yorum yapmıım.ne denırkı canım ya sozun bıttı yer ...umudunu kaybetme belkıde bolesı hayırlısıydı bundada vardır bı hayır verende alanda Allah....en kısa zamanda saglıklı gebelıkler nasıp etsın Rabbım sana:Saruboceq:acını mutluluga cevırsın inşallah:Saruboceq:

canım başın sağplsun çok büyük geçmiş olsun bende yaşadım yıllarca beklediğini kayybetmek ne demek inan iyi bilirim yani seni yaşadıklarını hissettiklerini çok iyi anlıyorum bir kaç adet sonra normale gelirsin inş her şey istediğin gibi olur tekrar geçmiş olsun

hiç belli olmaz ya..

Peki düşükten 20 gün sonra nelerden şüphelendiniz de hamile olduğunuz ortaya çıktı ?? 1 ay bile olmadan ??

bende arkadaşı merak ettim badem...
çünkü kürtajda narkoz alıyoruz sonrası da ağrı kesici ve antibiyotikler...
yani tehlikeli değilmi acaba??

bende arkadaşı merak ettim badem...
çünkü kürtajda narkoz alıyoruz sonrası da ağrı kesici ve antibiyotikler...
yani tehlikeli değilmi acaba??

Antibiyotik kürtajdan sonra 10 gün kadar kullanılıyor en fazla bildiğim kadarıyla.....:sm_confused: Ağrı kesiciyi 10 gün kullandım bıraktım...

Yürürken,öksürürken karnım kasılıyor gibi..Biraz sızlıyor zaman zaman ama çok değil...

Ara ara belim de ağrıyor..Adet olucam diye bekliyorum henüz gelen giden yok...

Adet olsam da günümü bilsem artık.......Ne zaman adet olacağımı bile bilmemek kötü..hamile olduğumu sanmıyorum çünkü bir kaç gün öncesinde göğüslerimden hala sıkınca çok az zerre diyebilceğim kıvamda süt çıkıyordu..

Eşimle de sadece bir kaç gün önce kürtajdan sonra sadece 1 kere birlikteliğimiz oldu...:eek:

Beta hcg değerim 1 ay geçmesine rağmen hala gebelik öncesi değerlerine gelmedi belki de....:bbo:fisfisfis

doktor konrtolünü asla ihmal etme...
gerekirse başka bir doktora daha görün derim ben arkadaşım..
hamilelik ihtimali düşük gibi ama hayırlısı genede...

doktor konrtolünü asla ihmal etme...
gerekirse başka bir doktora daha görün derim ben arkadaşım..
hamilelik ihtimali düşük gibi ama hayırlısı genede...

Hamileliğimde bir sürü doktora göründüm..eşim de doktor ama ne bileyim ya...Doktor ihmali yüzünden gitti bebeklerim...Çok üzgünüm çoook

ben kurtaj olmadım ama ..............

8 haftalıktı hamılelıgım..

drumu degıstım.. bıseyde sormadım zaten..

idru n verdıgı ılaclarıda ısrarla kullanmadım.. sankı dusuk yapmama o sebeb oldu..

20 gun sonra test yaptım. silikti çizgim.. 15 gun tatıldeydım.. tatıl donusu dra gıtmeye karar verdım ama dayanamayıp test yaptım yıne..ift çizgiydi.. ama hep duyardım kurtajdan sonra daha kolay hamıle kalındıgını........

allahım hayırlı evlatlar nasıp eder hepimize inşallah.

hakkınızda hayırlısı o olsun arkadasm..

bademcım saol boyle bır konu actıgın ıcın bende beklıyorum sabırsızlıkla...
cedeneye sok oldum bu arada:1shok::1shok:
kıme nasıl ınanacagımı sasırdım bende...
dr korunacan dıyor..:çok üzgünüm::çok üzgünüm:
ama tedavıdekı dr 1 ay yetrlı dedı..korunma surem ıcınde

ama cedeneyı gorunce korunmasamıydımkı:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

adet olcan zamn haber verırmısın..aramızda 5 gun varsenağlamasenağlama
bana dedıklerı sey lohusa donemı oldugu ıcın 40 gun sonra olusun dedıler..
onceden adet gelemsın dıye gozune bakardım sımdı adet gelsın dıye ugrasıyorum

X