Hamur İşleri Milföy Manti (Resimli)

Azeri kizi

Türkiye'mmm
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2007
5.700
12
46
Arkadaslar yillardir yaptigim bir yemektir.Harika oluyor.Hem cok basit hemde o kadar lezzetliki.Bu tarifi kacirmayin derim.Bir zamanlar bunu baska bir sitede vermistim,yapanlar bayilmisti.
Hatta bu manti toplarini yapip soslamadan öyle sade olarak cayin yaninda bile yiyebilirsiniz.
Ama lütfen bunu haslama mantiyla karistirmayin,kiyaslamayin.Bu farkli bir yemektir.Sadece üzerinde sarmisakli yogurt ve yag oldugu icin manti cesitlerine giriyor.
ozguluntarifleri_CIMG0773_(500_x_375).jpg

Milföy yapraklari
Kiyma
Sogan
Maydanoz
Karabiber,tuz
Yogurt,sarmisak
Tereyagi,salca veya kirmizi tozbiber

Her kare milföyü acmadan 9 esit parca olacak sekilde,kare seklinde kesin.
Kiyma,rendelenmis sogan,kiyilmis maydanoz,karabiber ve tuzu karistirip bu kesilmis parcalara koyun istediginiz sekilde kapatip firina verin.
Bir taraftan sarmisakli yogurt hazirlayin.
Ondan sonrada tereyaginda salca kavurun.Su ekleyerek cok az acin.
Yada tereyaginda sadece kirmizi toz biber kavurun.
Firindan cikip biraz ilinmis mantilari tabaklara servis edip üzerine sarmisakli yogurt ve tereyagli sostan dökün.

Son düzenleme:
amanınnn.muhteşem bir şeye benziyor.... rejim bitsin,yapacağım. eline sağlık..........

ay süpermis ya mantiyi yeni yeni sevmeye basladim zaten ama elim yatkin olmadigi icin yapamam tabii kendi basima ama hem daha pratik hemde bi okadar lezziz göründü gözüme ya milföyüde cok severim zaten

harikasin tatlim ya en kisa zamanda denicem insallah
ellerine emegine saglika.s.:nazar:

dün akşam yaptım
harika oldu
kesinlikle misafir menülerine layık bir yemek
ellerine sağlık

Hayir canim,kiyma pisirilmiyor.Firinda durmasi icin de bir
vakit yok.Kontrol edeceksin.Kizarinca
olmus demektir.

canım bu güzel tarif için teşekkürler en kısa zamanda deneyeceğim peki acaba bunu aynı şekilde yapıp tencerede haşlasak nasıl olur öyle hiç denedin mi???

canım bu güzel tarif için teşekkürler en kısa zamanda deneyeceğim peki acaba bunu aynı şekilde yapıp tencerede haşlasak nasıl olur öyle hiç denedin mi???

Hayir canim,milföy haslanmaz.Firinda yapilir.
Bu öyle yumusak bir manti degil,citir citir bir manti oluyor.
Cok güzel bisey bu.

deneyecem bunu kesinlikle nişanlım böle değişik şeylerş pek seviyo.milföy olduğunu analmaz inşallah hava atarım ellrimle açtı hayatım sana derim. bak ellerimle ayaklarımla değil haaa derim artıkın..şimdilik tarif defterimde yazdım duruyo ..pazar günü gelecek yapıyım da yesin ayyy:roflol:a.s

canim ya tam benlik bi tarifmisya bu ben nasil gormedim nasil kacti gozumden
manti denildigi zamn kesinlikle dayanamam ,hatta simdiden burnuma koktu bile
ve bu tarif cok basit zaten hemiur hazir kes koy firina ver uzerine yogurt sos dok bukadar
kesin denicem dahadun manti yedik ama haftaya denicem resminide koyarim insallah
tekrardan ellerine saglik cok ilginc tariflerin var

en sevdiğim yemektir mantı...
çok hoş görünüyo...ellerine sağlık...
yanlız fırına vermesekte tuzlu suda haşlasak olmazmı canım?

X