Arkamdan konuşuyorlar..

kleshtina

Bir kedim bile yook...
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2009
333
1
37
Ben iyice paranoyak oldum durmadan birileri laf sokup duruyor bana önce amaan allahından bulsun diyorum sonra yediremiyorum kendime neden buna maruz kalıyorum diye en basitinden komşum bile gelmiş aynı şeyi defalarca söyledi en sonunda kafama dank etti bişeyler ima ettiği neymiş efendim ben geç kalkıormuşum sabahları bunu söyleyen kişinin muhatablarının da okuma yazması bile yok ...4 aylık hamileyim yine benim gibi gelin olan bi kızın yanın da eşimin halası ayy bu kızın kulağı duymuyor nasıl çocuğa bakacak bilmemne elalemin yanın da milletde soruyormuş sağırmı diye yalnızca tek kulağım işitmiyor..Ve bu kadının annesi kulağın duymuyor alet taksana ama bunu art niyetle söylediğini anlıyorum...Doktorlar takma diyor sanki keyfimden takmıyorum bende ..Ve en son eşimin kuzeninin kayınvalideleri onlara oturmaya gelmişlerdi beni de çağırdılar kızın kayınvalidesi benimle konuşuor birde ne göreyim eşimin halası kızını dürtüyor artık ne ima etti bilemiorum bunun gibi bir sürü nereye gitsem çekemiyorlar bişey ama anlayamıyorum nedenini..nasıl davranmalıım sizce:kızgın:

canim dedigin gibi paranoyak olmussun ve bosuna kuruntu yapiyorsun...
hamililelik etkilemis olabilir seni...
bence hic takma bak aylar sonra kucagina bir mucize alacaksin onu düsün...
ve baskalarin ne dedigine bu kadar takilma...

Ben iyice paranoyak oldum durmadan birileri laf sokup duruyor bana önce amaan allahından bulsun diyorum sonra yediremiyorum kendime neden buna maruz kalıyorum diye en basitinden komşum bile gelmiş aynı şeyi defalarca söyledi en sonunda kafama dank etti bişeyler ima ettiği neymiş efendim ben geç kalkıormuşum sabahları bunu söyleyen kişinin muhatablarının da okuma yazması bile yok ...4 aylık hamileyim yine benim gibi gelin olan bi kızın yanın da eşimin halası ayy bu kızın kulağı duymuyor nasıl çocuğa bakacak bilmemne elalemin yanın da milletde soruyormuş sağırmı diye yalnızca tek kulağım işitmiyor..Ve bu kadının annesi kulağın duymuyor alet taksana ama bunu art niyetle söylediğini anlıyorum...Doktorlar takma diyor sanki keyfimden takmıyorum bende ..Ve en son eşimin kuzeninin kayınvalideleri onlara oturmaya gelmişlerdi beni de çağırdılar kızın kayınvalidesi benimle konuşuor birde ne göreyim eşimin halası kızını dürtüyor artık ne ima etti bilemiorum bunun gibi bir sürü nereye gitsem çekemiyorlar bişey ama anlayamıyorum nedenini..nasıl davranmalıım sizce:kızgın:

çekememezlik en nefret ettiğim bir şey. siz de resminizden gordugum kadarıyla güzel bir bayansınız, evlisiniz ve cocugunuz olacak... kedi uzanamadığı cigere mundar dermişa.s siz altta kalmayın, ezilmeyin, ve kesinlikle susmayın.... eşinize durumu anlatın ya susturun onları ya da siz de başlayın ama bu sefer eşinizin arada kalmaya göz yumması olur.. en iyi çare eşinizle bu durumu paylaşmak yoksa kendinizin ataga gececegini ve hoş şeyler olmayacagını da dip not ekleyin lütfen.!! sengözlerimebaksanab

cnm hiç takma kafana bebeğini düşünmelisin.:emir_bebek:çekemiyorlar işte seni hasta RUH lu insanlar.:kızgın:
allaha havele et.gerisini düşünme..böyle hasta ruhlu insanlar la uğraşmak zor.neden insanların sağlık sorunlarını eleştirir tarzda yüzüne vururlar yaa anlamıyor ve çok kızıyorum bu tip kişilik bozukluğu olan insanlara.:mymeka:insanlıktan nasipini almış bunlar:sm_confused:.ayy çok sinirlendim şimdi bakCADIARZU:nazar:

Neden paronayak olasın canım benim.bişeyleri görüyor duyuyorsunki rahatsız oldugunu dile getiriyorsun.
bilirim ben bu lafları sözleri.karşımıza gelin geldi istdan.gezmesine takmışlar yeni gelin gezermiymiş de bilmem nede.
Duydugunda deseydinya kulagım duymuyorsada Allaha şükür elim ayagım tutuyor iyi bi eyitimle bakarım.
geç kalkmanı niye sorun ediyorlarsa.evin hanımı sensin eşinde rahatsız olmuyorsa kimene..
Canım takma kafanı böyle boş kadın muhabbetlerine.bak hamileymişinde.Sen agırlıgını koy onlara ezik durma söyler söyler susarlar

salla gitsin canım...hele de hastalık söz konusuysa ...
bu tarz kişiliksiz insanlar hiç hasta olmayacaklar sanırlar...hadsiz en güzeli boşvermek..

yapılanları cahilliklerine verip umursamamayı başarabilirsen hayatta hiçbir derdin kalmaz...

Bu tip insanlarla elinden geldiğince aynı ortama girmeyeceksin.
Karşılaştığınız zaman da onların dedikleri bir kulağından girip diğerinden çıkacak artık.

Saolun arkadaşlar hemen ilgilendiniz tşk ederim rabbim size sıkıntı yüzü göstermesin..

Hiçte dert etme.Herkes orta yerinden çatlasın , Halaymış,eşinin kuzeninin bilmemnesi,komşunun ebesi...:mymeka:

Hamilesin sen canım farkındamısın?...:CüvCüv:

Üzmiyeceksin kendini,millet doktorlardan eve gelmiyor,bebek diye..
bebeciğini bulmuşsun,cahil cühela insanların lafına takılıyorsun,üzülüyorsun ,bebişi de karnında üzeceksin:emir_bebek:rahat ol ohhh...hihoyyyt

Birde senin kulağındaki rahatsızlıktan onlara ne?İnsanlar hastalıkları kendileri çağırmıyor.
Yok böyle bebeğine nasıl bakar?falan falan.Allahın sopası yok kafasına DANK!...diye vursun.Bir hastalık ta onlara çöreklenir,nerden geldiğini anlamazlar.:eek:klava:

Üstelik hamile olan kişilerin uyku ile araları çok iyi olur,bunu söyleyen kadınlar hiç hamile kalmamışlarmı:1no2:?Zaten şimdi uyu uyuyabildiğince enerji depola, sonra nasıl olsa bebişten uyuyamayacaksın.

Kimseyi takma canımyerimseniben.bebeğini kendini düşün.Konuşanlara da gerektiği gibi ağzının payını verde sussunlar...Öpüyorum seni,Allah tamamına erdirsin.

çekememezlik en nefret ettiğim bir şey. siz de resminizden gordugum kadarıyla güzel bir bayansınız, evlisiniz ve cocugunuz olacak... kedi uzanamadığı cigere mundar dermişa.s siz altta kalmayın, ezilmeyin, ve kesinlikle susmayın.... eşinize durumu anlatın ya susturun onları ya da siz de başlayın ama bu sefer eşinizin arada kalmaya göz yumması olur.. en iyi çare eşinizle bu durumu paylaşmak yoksa kendinizin ataga gececegini ve hoş şeyler olmayacagını da dip not ekleyin lütfen.!! sengözlerimebaksanab

Hiçte dert etme.Herkes orta yerinden çatlasın , Halaymış,eşinin kuzeninin bilmemnesi,komşunun ebesi...:mymeka:

Hamilesin sen canım farkındamısın?...:CüvCüv:

Üzmiyeceksin kendini,millet doktorlardan eve gelmiyor,bebek diye..
bebeciğini bulmuşsun,cahil cühela insanların lafına takılıyorsun,üzülüyorsun ,bebişi de karnında üzeceksin:emir_bebek:rahat ol ohhh...hihoyyyt

Birde senin kulağındaki rahatsızlıktan onlara ne?İnsanlar hastalıkları kendileri çağırmıyor.
Yok böyle bebeğine nasıl bakar?falan falan.Allahın sopası yok kafasına DANK!...diye vursun.Bir hastalık ta onlara çöreklenir,nerden geldiğini anlamazlar.:eek:klava:

Üstelik hamile olan kişilerin uyku ile araları çok iyi olur,bunu söyleyen kadınlar hiç hamile kalmamışlarmı:1no2:?Zaten şimdi uyu uyuyabildiğince enerji depola, sonra nasıl olsa bebişten uyuyamayacaksın.

Kimseyi takma canımyerimseniben.bebeğini kendini düşün.Konuşanlara da gerektiği gibi ağzının payını verde sussunlar...Öpüyorum seni,Allah tamamına erdirsin.

Çoook hoşsun valla hasta oldum sana..:))))Ne güzelde yazmışsın elde sopalar falan....

boşver canım ya .sen bebeğine bak.allah sağ salim kucağına almayı nasip etsin.gereksiz insaların dediğine de bak.çok biliyor onlar.canım kötü bir tabir ama her havlayana açıp camdan bakmıyoruz değil mi.boşverrr...

densiz dangalaklar... allaha havale et canım... bebişini düşün ona nasıl bi gelecek sağlıyacağını nasıl eğiteceğini nasıl iyi bir anne olucağını oku araştır... zaten bebeğin olduktan sonra bütün ilgin ona kayıcak hayatının odak noktası o olucak diğer insanları görmiceksin bile.....

eğer anlattıkların doğruysa (böyle diyorum çünkü yorum yapacağım,kimsenin günahını üstüme almamak için.yanlış anlama olurmu?)hele hele şu kulak olayı.eyyy güzel ALLAHım,seni bilmeyen seni tanımayan ve tanımak istemeyen şu aciz kullarına akıl ihsan eylee.çok sinirlendim.işte cahillik bu.hemde cahilliğin daniskası.

yaşadığın herşey evladına yansıyor.onu düşün ablacım.şuan senin için en önemli şey yavrucağın.hamileliğin verdiği değişimlerden belki gözünde büyütmüşsündür.kafaya taktıkça büyür gider.düşüncelerin ardı arkası kesilmez canım.mevlam yar ve yardımcın olsun ıNŞALLAH.duayla kal..

eğer anlattıkların doğruysa (böyle diyorum çünkü yorum yapacağım,kimsenin günahını üstüme almamak için.yanlış anlama olurmu?)hele hele şu kulak olayı.eyyy güzel ALLAHım,seni bilmeyen seni tanımayan ve tanımak istemeyen şu aciz kullarına akıl ihsan eylee.çok sinirlendim.işte cahillik bu.hemde cahilliğin daniskası.

yaşadığın herşey evladına yansıyor.onu düşün ablacım.şuan senin için en önemli şey yavrucağın.hamileliğin verdiği değişimlerden belki gözünde büyütmüşsündür.kafaya taktıkça büyür gider.düşüncelerin ardı arkası kesilmez canım.mevlam yar ve yardımcın olsun İNŞALLAH.duayla kal..
Bunu yapan insanlar dışarıdan bakıldığın da hani vardırya dinin en son noktasın da dersin işte onlardan göründükleri gibi değiller allaha havale ettim ama çok tşk ederim moral buluyorum sayenizde..:))

ay kıyamam sana ya...
bak canım,insanların her dediğini kafana takarsan,
hem karnındaki bebek üzülür,hem sen,hem eşin...
bırak ne derlerse desinler,tek kulağın duymuyorsa,
şükret ki diğeri duyuyor ve sana laf söyleyenlere cevabını ver..
kibarca,sana yakışır biçimde söylediği lafı yedir onlara...
o insanlarla olmak seni mutsuz ediyorsa,
aynı ortamda olmamaya da özen göster...
fazla samimi olma,dedim ya ne derlerse desinler...
bir kulağından girsin,diğerinden çıksın...
gül geç...
sevgiler...

burda ne derler bılıyor musun cnm
boş tenekeden cok ses cıkar
sen gül gec ama olmuyor senı cok ııı anlıyorum tatlım
kolay diil hemde hiç diil ama bos wermeye bakmak zorundasın cnm
bak cok sukur kı bebişin war benım gıbı olmayan bı cok ınsan war ben kımseye soylemedım bu durumumu ama ama ewlenelı 2 yıl oldu artık ınsanlar mutlaka arkamdan konusuyorlardır buna emınım bazen takıyorsun ama bazende takmamak umursamamak zorundayım yanı allah wergısı hersey ama o kus beyınlı ınsanlar anlamıyorlar allah daha beter hastalık kımseye wermesın sen sukret bol bol mana bulmak dalga gecmek dınımızde yok ınsanın kendı canından cıkar sonra daha beterı ama allah herkesı ıslah etsin sen bol bol uyu boşwer kendıne we bebişe iii bak ......

anladığım kadarıyla birazcık kıskanılıyosun canım......böyle ne söylediğini bilmez,cahil,hastalığı dalga konusu yapabilcek boş tenekeleri bi yana bırak bebeğini düşün,seni paranoyak yapmalarına izin verme gerekirse görüşme...

X