Mucize gibi...

seha

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2008
340
2
arkadaşlar az daha çok kötü bir olay yaşıyorduk bugün.
misafirim vardı mutfaktaydım.kızımı da koltuğun en ucuna oturur gibi yasladım. yanına da battaniyesini sıkıştırdım set yaptım.bende mutfaktayım,oturma odası ile mutfağın arası açık.onun için sürekli kızımı görüyorum.gözüm biri onda gibi bişi.
nasıl oldu anlamadım bi baktım koltuktan aşağı sarkmış.ama nasıl:kafası ve kolları aşağıda bacakları yukarıda "L" biçiminde durmuş.gülücükler atıyor ve kollarını sallıyor.dengede durması imkansız.düşmemesi imkansız.sanki biri ayaklarından tutuyor oda aşağı sallanıyor gibi.nasıl koştum nasıl kaptım bilemiyorum.
ben çok etkilendim.bu konuda ayet veya hadis var mı diye baktım.çok şaşırdım.işte sizinle paylaşıyorum;
"Hiç kimse yoktur ki üzerinde bir koruyucu, bir denetleyici (melek) bulunmasın" (Târık, 86/4)
Taberâni'nin rivayet ettiği bir hadis-i şerifte her insana 360 meleğin nezâret ettiği ve insanı koruma altına aldıkları kaydedilmektedir (4)

Ayette ise bu husus şöyle anlatılmaktadır:

"Her birini (herbir insanı) önünden ve arkasından izleyen melekler vardır O'nu Allah'ın emrinden (veya Allah'ın emriyle) korurlar" (Ra'd, 13

Canım geçmiş olsun bebeğini melekler Allahın izniyle korumuş

canım geçmişolsun rabbim herkesin evladını kendisine bağışlasın

canım geçmiş olsun. Allah ım yavrularımızı korusun

çok geçmiş olsun canım kızlar 2 gün önce arkadaşımın bebeği yürüteçten düştü beyin kanaması geçirdi şükürler olsunki şimdi çok iyi ama bizi çok korkuttu lütfen bebişleri tek başına bırakmayın ben çok ama çok korkuyorum Allah herkezin evladını korusun rabbim bizi onlarla imtihan etmesin

küçük bebekleri Allah korurmuş.
olay cok etkileyici
Rabbim inşallah korkutmaz sizi bi daha

teşekkür ederim arkadaşlar.güzel dualrınıza amiiin diyorum.

canım benim allah koruyor gereçekten biz büyükleri bile bazen koruyor kaldıki onlar zaten melek hala
ay polipecim arkadaşının bebeği yürüteçten nasıl düştü allah aşkına,hem de beyin kanamsı geçirecek kadar nasıl düşebilirki aklım almadı,onların her yanı müthiş korumalı değilmi

geçmiş olsun canım.. bende arkadaşlarımda çok yaşadım bu durumu çocukları gözlerimzin önünde çok kötü düştüler ama hiç bişey olmadı ..
Allah koruyor onları gerçekten...

arkadaşımın bebeği 10 aylık 10-11 kilo var yürüteç hafif gelmiş öle halının üstüne yüzüstü dşüvermiş tamamen görünmez kaza aman kızlar dikkat edin

bende geçen hafta kayınvalidemlerdeydim.kızımla aynı odada yatıyorduk çift kişilik koltuga yatırdım kızımı yanınada yastıkları dizdim bende karşı koltukta yatıyordum.sabaha karşı 5de kızımın çıglıgıyla uyandık.bi baktımki yanına koydugum yastıklar yerde kendi baş yastıgı da kafasının altında üstü bile örtülüydü sanki onu öylece yere yatırmışım gibi.yavrum çok korkmuş ama ben ondan daha çok korktum rengim bembeyaz oldu tirtir titredim.Allah hepimizin bebeklerini korusun inşallah.

X