Çocuk Hastalıkları bebegım dısarıda nefes alamıyor

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

ozlemBLK

Guru
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2007
2.111
119
arkadaslar bu durumla karsılanınız varmıı??
bebegımı dısarı cıkardıgımda kendını kas katı kenetlıyor nefes almıyor sureklı bı ıkınma halınde oluyor cokk korkuyorum ya :1no2: ası için saglık ocagına gıttık cokk yakınn evımıze, aynen dedıgım gıbı yaptı kaskatı kesıldı kıpkırmızı oldu gozlerını kocaman actı korkunc gorunuyordu nefes alamıyordu kosa kosa gırdım saglık ocagına doktorlar hemen cıgerlerıne baktı bısey yok cıgerlerınde dedıler
evde veya kapalı bı yerde boyle bır sorunumuz yok sadece dısarıda boyle yapıyor

Son düzenleme:
arkadaslar bu durumla karsılanınız varmıı??
bebegımı dısarı cıkardıgımda kendını kas katı kenetlıyor nefes almıyor sureklı bı ıkınma halınde oluyor cokk korkuyorum ya :1no2: ası için saglık ocagına gıttık cokk yakınn evımıze, aynen dedıgım gıbı yaptı kaskatı kesıldı kıpkırmızı oldu gozlerını kocaman actı korkunc gorunuyordu nefes alamıyordu kosa kosa gırdım saglık ocagına doktorlar hemen cıgerlerıne baktı bısey yok cıgerlerınde dedıler
evde veya kapalı bı yerde boyle bır sorunumuz yok sadece dısarıda boyle yapıyor

Belki alerjik bir durumdur..acaba polen yada çicek tozu mu dokunuyor bebeğinize? yada rüzgar vuruyordur yüzüne nefes alamıyordur...?:uhm:

tahmınım ruzgardan ama yaptıkları hıc sıradan seyler degıl yada olabılır bısey bılemıyorumm :1no2: sımdı doktoruyla gorustum beyın emarı cekelım dıyor
ıyıce arastırmak ıstıyorum cunku hemen doktora gıttıgımde delık desık edecekeler bebegımı bılıyorum senağlama

çok fazla dışarı çıkmıyorsa korkuyor olabilirmi?sen yinede bir doktora götür çok geçmişolsun

benım bebegımdede aynı sorun vardı bende korktumm yazdıklarının aynısını benım bebegımde yapıyordu sonra zamanla yanı alıstı anladımkı dısarıya alıskın olmadıgı ıcın suan öyle aşırı sorunu kalmadfı korkma bence normaldır buısey cıkmaz emınım

çok geçmiş olsun.. 2 aylık bebeğe hemen MR çektirmekte ne yaa günah bu yeni doktorlar tam bir ALLAHın cezası..
biraz daha araştır.. her hastanenin çocuk doktorunu ara ve olayını anlat onlar seni bilgilendirirler.. korkuyor olabilir daha çok küçük..

evet sorun bebegımın ruzgarda tıkanması baska bişey degıl hafta sonu 4 saat dısarıdaydık hıc bısey olmadı ruzgar cıkaya baslayınca aynı seyler tekrarladı hemen arabasının tentesını kapattık sorun kayboldu
oyle ıyı bılıyorlarkı hassas oldugumuzu ve bunu kullanıyorlar acıyorumm bu dusuncedekı doktorlara nasıl bı para askıdır bu delırmemek elde degıl

evet sorun bebegımın ruzgarda tıkanması baska bişey degıl hafta sonu 4 saat dısarıdaydık hıc bısey olmadı ruzgar cıkaya baslayınca aynı seyler tekrarladı hemen arabasının tentesını kapattık sorun kayboldu
oyle ıyı bılıyorlarkı hassas oldugumuzu ve bunu kullanıyorlar acıyorumm bu dusuncedekı doktorlara nasıl bı para askıdır bu delırmemek elde degıl

bak sana söylemiştim....bişey yoktur dıyedaha küçükler rüzgar tıkıyor nefeslerını o kdr..hadı bakalım gözun aydın:KK66:

saol canım allah kımseyı yavrusuyla sınamasın rabbım butun anne kuzularına saglık versın

benimkide rüzğartı hiç sevmez suratını şekilden şekle sokar kafasını çevirir
birde dışarı alışkın değilse gördüğü değişik herşeyden korkar

canım benim bebeğim de aynı ruzgar vurdukça tıkanıyo nefes alamıyodu şu an daha ii alıştı sanırım alışık değiller tabiki esen havaya o yüzden oluyo daha bebiş onlar büyüdükçe düzeliyo canım korkmayerimseniben

yaa canım anasının karnından çıkmış eve girmiş, dışarıyı mı biliyo sanki, evde rahat dediğine göre nefes alışında bi problem yok, ya öyle bi zaman geliyo ki ben bile bazen kuuvvetli rüzgarda nefes alamıyorum, o daha minicik, ciğerleri minicik, nefes almayı bile yeni öğrenmişken rüzgarda nasıl nefes alsın, rüzgar burnuna burnuna geldikçe çocuk afallıyo doğal olarak, yaz gelsin bu sorun olmucak gör bak, ben kış boyunca ilk zamanlarda pusetinde taşırken tülbent örtüyodum direkt rüzgarla temas etmesin diye, sonra kanguruyla dolaşmaya başladık yine yüzüne tülbent örttüm, daha yeni yeni yüzü çıplakken dışarıya çıkartıyorum, hem bence yeni doğmuş bi bebeği direkt dışarının havasıyla temas ettirmemek gerek, havanın ısınarak ciğerlerine girmesi taraftarıyım, ciğerlerini üşütür allah korusun

tatlım bebğin daha çok küçük ve açık havaya alışık olmaya bilir çünkü eminim açık havaya yeni yeni çıkarmaya başlamışsındır, ve sık sık dışarı çıkar sakin ve rüzgarsız havalarda böylelikle alışır inşallah

X