MTHFR mutasyonu olup da igne ile tedavi sonucu doguran var mi?

umut7

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2009
41
0
Merhaba,
2 dusugum oldu, ikisi de 7. haftada. Ikinci bebekte genetik bozukluk cikti (Trisomi 16). Bende yapilan testlerde de Mthfr 677t heterozigot cikti. Diger butun tahliller (homosistein) dahil normal. Hacettepe'de Sinan Beksac Folbiol+Aspirin 100mg+Becozyme C+ Metionin diyeti verdi, bir de hamile kalinca Clexane igne baslanacak.
Hem cok uzgunum hem cok saskinim. 2 ayri doktora daha gittim, herkes farkli sey soyluyor. Kimi Mthfr problem degildir, kimi problemdir diyor.
Acaba aranizda Mthfr mutasyonu olan ve butun bu aspirin, igne tedavileri ile saglikli dogum yapan oldu mu?
Tesekkurler

Merhaba canım ÜÇ ay geÇ cevaplamıŞ olcam ama Öncelıkle Çok geÇmıŞ olsun.
Ben de ÜÇ gebelık yaŞadım ılkı dıŞ gebelıktı amelıyat oldum. ıkıncısını ve ÜÇÜncÜsÜnÜ de 9. Haftada kaybettım. ÜÇÜncÜ bebeĞımde genetık araŞtırma ıstedım ve trızomılı Çıktı . (trızomı 6) daha sonra eŞım ve benden kan aldılar. EŞımın tahlıl sonucunu hala beklıyoruz ama ben mthfr homozıgot mutasyonluymuŞum. Ben zekaı tahır de takıp edılıyorum. Doktorlarım hıÇ umutsuz konuŞmadılar. ıĞne ve vıtamın desteĞı ıle gebelıklerı gÜzel sonuÇlanan etrafımda bır ıkı kıŞı var bırı Şmıdı 7 aylık ve gayet gÜzel gıdıyor gebelıĞı.
Bana sorarsan cesaret edemıyorum.
Cıddı bır bunalım halındeyım bebeĞımı kaybedelı 2 ay oldu henÜz.
EŞımı kırmamak adına son bır kez daha denıcem ama kaybedersem bır daha bebek falan yalan olcak benım ıÇın.. Umarım dıĞer ınsanlarda olduĞu gıbı gÜzel geÇer..... Tekrar geÇmıŞ olsun gÖrÜŞelım.....
Habersız bırakma durumundan benı

X