Izmirde'ki 27-28 haftalık hamıleler,haberim var

D-GABBANA

Guru
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2008
3.312
34
Arkadaşlar ne zamandır yazıcam unutuyorum.9 eylül üni. nin başlattığı gebe okulu dıye bişey var.biz eşimle yazıldık haftaya salı başlıyoruz.27. haftadan ıtıbaren başlanıyor.eşli gidilıyor 5 hafta surecek bır kurs.sanırım doğum hemşireleri tarafından verılıyor.ilk etapta 6 çift falan kaydolmuş salı başlıycaz.saat 6 da başlıycakmış 2 saat falan suruyormuş.ücreti haftalık 50 ytl.Belki ilgilenen olur dıye yazayım dedim.faydalı olacağını düşünüyorum.evım k.yakada ama kalkıp gıdıcez artık narlıdereye.:eek:

cnm merhaba bende ızmırlı bır hamısım ve narlıderedeyım saat kaclardaymıs nasıl kayıt olunuyor bıraz bılgı verırmısın

Anne ve baba adaylarının birlikte katıldığı bir program ;
8 haftalık ama oluşacak gruba göre 4-5-6 haftada olabilir.
hafta da 1 gün 2 saat süren bir kursmuş.

26- 28 haftalık gebelikten itibaren başlanabilen bir kurs birbirne yakın haftaalrdan gruplar oluşturuluyor.

Doğum öncesi gebelikle ilgili bilgilerden başlayıp, doğum öncesi doğum egzersizleri ,doğumda yapılması gerekenler, doğum sonrası bakım, bebek bakımı, anne ve babanın yapması gerekenler diye devam eden bir program.

Hafta içerisinde mesai saatlerinden sonra yapıaln bir kurs. kurs saattlerine grup birlikte karar veriyormuş:))

Haftalık 50 tl (anne-baba).
ılgilenirseniz 412 47 52 Samiye hn'la daha geniş bilgi alabilirisn canım.

ben 30.haftadayım cnm ınsallah gec kalmamısızdır sen ne zaman yazıldın?
bende bu ızmırde neden boyle kurslar yok dıye uzuluyordum cunku gercekten bebek bakımıyla ılgılı hıcbısey bılmıyorum umarım katılabılırım bılgılendırdıgın ıcınde cok tesekkurler

bence p.tesi sabahı hemen ara.salı gunu saat 6 başlıycak hasatanede.bence hemen kaydınızı alırlar sizin de.ama hafta tutmaya bilir.gene de ara ki benzer haftalar için ayrı grup açabilirler.adını yazdırıyosn sonra hemşireler senı arıyor.bi de etrafın da varsa hamıle bayanlar onlara da duyur.ben buraya yazdım ama pek ılgi görmedi:)

tesekkurler cnm sımdı gorustum bızde yarın baslıyoruz esımle orada gorusuruz buyuk ıhtımalle

yaaaaaaaa cnm sorma cok moralım bozuk esımın kendı ısı pınarbasında dun tam cıkarken bende hazır evde beklerken yuklemcez dıye beklerken bızım beyefendı 7 de ance yapmaları gerektı ben kursa gıdıak gelebıldı cok moralım bozuldu nasıl gectı neler yaptınız anlatsana cok aklım kaldı senağlama

cnm yazım bozuk olmus :)
esımınn kendı ısı pınarbasında dun tam cıkarken bende kursa gıtmek ıcın onu beklerken yukleme yapmaları gerekmıs ve esım 7 de eve geldı benımde moralım bozuldu demek ıstemıstım

:) anladım ben boşver.valla gayet keyıflıydı dun daha çok sohbet ve hafif egzersizlerle geçti.e haftaya gelın sız de.asıl dersler haftaya başlıycak.2 tane bayan verıo dersi bırı yrd doç. hemşirelık yuk.okulunda diğeri dedoktorasını yapan bı hemşire ve acayıp tatlı guler yuzlu insanlar.haftaya salı gene saat 6 da başlıycaz.yanlız da gelebilirsin eşin de çıkınca gelir.

öyle aman aman kaçırdığınız bişi yok ki.bence ederler.ara samıye hanımı konuş.kaydını yaptırıp senın gibi dun gelemeyenler de vardı.

X