Bebeklerimizin aşıları

_DURU_24

BÜYÜK VE KÜÇÜK AŞKNA AŞIK
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2006
1.660
18
41
Selam kızlar kuzucukların hangi asılarını yaptırdınız...bu ay hangileri yapılcak yazalım....

Hepatit b (2 kere yapıldı)
nisanın 2 sinde verem-karma yapılacak)1 hafta sonra zature aşısı yapılacak..
Kızlar normalde karma-zature-verem aynı ay isteniyor bazı yerler 3 ünü birden yapıyor...siz yaptırmayın agır gelir zatureyi 1 hafta sonra yaptırın diğer asılardan...

Bu arada kalca usg sını cektırın muhakkak....topuk testı yapıldımı...

Bırde benı bu hafta saglık ocagından aradılar dedıler ılk yapılan topuk testlerı bazen yanlıs sonuc verebılıyormus..hanı anne sÜtÜnÜ yenı almaya basladıkları ve bazı bebeklerede sarılık gÖrÜldÜĞÜ zaman sonuc yanlıs olabılıyomus tekrar burdada yapalım dedıler gıdıcektım ama dedım yapıldı gerek yok kızımı aglatmak ıstemedım tekrardan...sızce gıtsekmı 1 kez daha...

biz tekrar yaptırmadık topuktan falan
2. ay aşılarının da hepsini sağlık ocağında bir arada aynı gün yapıldı
ateş falan yapacak diye korktum ama maşallah hiç bişey olmadı
inş. sizlerin bebişler de ateşlenmez

daha bizim hepatit 2 kere yapıldı 2.ay aşılarımız duruyor cok üzüülüyorum

Son düzenleme:
neden üzülüyorsun ki selma
normal olanı bu
daha 2. ayını doldurmadı berru

kıyamıyorum ki canım cok aglıyor.bide 3 tane vurulucak bi anda.ben kendim korkarken aşılardan iğnelerdeen kızıma daha cok üzülüyorum :KK43:
ama babasıyla gittik ilkinde o kaldı o tuttu berruyu ben kactım dısarı :KK43:

o ayrı tabi :))
ben de geç kalmışsın gibi yazdığını düşündüm
ama bir çığlık arkasından susuyorlar
gerçi 2. ay 3 çığlık oluyor ama :KK43:(

ya 2. ay aşılarının hepsini ayrı ayrı mı vuruyolar.. keşke hepsini bi şırıngada halledebilseler :p

kizlar biz doktordaydik bugün doktorumuz tek bakti kilosuna boyuna vs,....... asi yapmadi bildigim kadariyla yapilmiyormu 1. ay asisi ?????????? gelecek ay gidicez bi daha doktora
birde isale karsi asiyi söyledi tabii kendimiz ödemeliymisiz yaklasik 400ytl falan
ama kraker kizla konusmustuk bu konuyu ilk ondan duymustum denemedeymis sanirim bu asi
bilgisi olan varmi????

bizde 1 ay aşımızı vurulduk henüz 2 ay aşılarımız 21 nisanda 1 koldan 2 bacaktan diye hatırlıyorum topuk kanını sağlık ocağında birdaha alındı bi sorun olursa ararlar dediler aramadılar çok şükür kalca usgsini önce doktora götürceğim muayne için gerekli derse öyle çektirmeyi düşünüyorum

bizde 1 ay aşımızı vurulduk henüz 2 ay aşılarımız 21 nisanda 1 koldan 2 bacaktan diye hatırlıyorum topuk kanını sağlık ocağında birdaha alındı bi sorun olursa ararlar dediler aramadılar çok şükür kalca usgsini önce doktora götürceğim muayne için gerekli derse öyle çektirmeyi düşünüyorum

canım dr istemesede sen cektir yine...biliyorsunki kalca cıkıklığı ilerki yıllarda bacak aksaması oluyor...allah korusun...

benim oğluşumda dün hepatit b ikinci aşısını vuruldu, kıyamam ya nasıl ağladı. diğer aşımız 30 nisan da.

kıyamıyorum ki canım cok aglıyor.bide 3 tane vurulucak bi anda.ben kendim korkarken aşılardan iğnelerdeen kızıma daha cok üzülüyorum :KK43:
ama babasıyla gittik ilkinde o kaldı o tuttu berruyu ben kactım dısarı :KK43:

canım hıc üzülme.allah korusun ilerde daha cok üzülecegını düşün..aşılar cok önemlı bebklerımız ıcın bılıyorsun..metanetlı ol.
a.s

kızlar merhaba bizimde cuma günü kontrolümüz var 2.ay aşıları yapılacak ben özele götürüyorum yengem hemşire sağlık ocağında bana yinede bir aşısı var onu vurmuyolar bize yönlendiricek gelcen sağlık ocağında vurdurucan dedi hangisiydi hatırlamıyorum..bu arada 3 aşı gerçekten zor olucak inşallah ağlamaz oğluş...

bizim aşılarımız kısmet olursa 25 nisanda.dün sağlık ocağından gelmişlerdi,aşılar özelde paralı ise biz bedava yapıyoruz dediler,galiba zatürrre aşısı özellerde paralıymış.sağlık ocağında rota virüsü ile ilgili olan paralı imiş yada yokmuş devlet onu karşılamıyormuş.

merhaba canım ,ben kalça usgsini çektirdim , korkulcak bişey yok çok kolay oluyor ayrıca, bulunduğun ilin kızalayında çektir,orda daha makul fiyatı, bizim doktorumuzun hastanesinde 120 fiyatı ben, bakırköy kızılayda çektirdim 40 ytl ye tabiki karar sizin
öpüyorum

benim kızın 2.ayın sonunda kolundan ve iki bacağından da aşılarını oldu ancak kolundan olduğu aşısı için hemşireler kızaracak kabuk bağlayacak dedi kaşımayın kavlatmayın o kabuğu dedi ama bizimkinde o şekilde birşey oluşmadı hiç bir iz bile belli değil sordum normal dedi sizinkiler nasıl merak ettim

canım o dediğin belirtilerin 6-8 hafta sonra oluşması gerekiyor hemen değil
telaşlanma
dün tvde izledim dr anlattı sivilce gibi birşey oluşacakmış
sonra kabuk bağlayacakmış, sulanacakmış , belki iz kalacakmış falan

X