Poğaçalar *Kolay Poğaça-Resimli

DokunmayinBana

İyikim💚
Pro Üye
11 Mayıs 2007
7.617
225

Önce fırını ayarlıyoruz..Ben 170 derecede yapıyorum..
Poğacamızın harcını hazırlıyoruz.Dilerseniz peynirli(peynir,karabiber),dilerseniz patatesli(haslanmış patates,karabiber,pul biber,tuz,kekik) harc hazırlayabılırsınız..

1 su bardağı yoğurt
1 çay bardağı sıvı yağ
1 kabartma tozu
1 çay kaşığından biraz fazla tuz
Aldığı kadar un
Üstüne yumurta sarısı

Bütün malzemeler karıstırılır.Yumusak hamur elde edılır.Harcınıda koyup sekıl verılınce üstüne yumurta sarısı sürüp kızgın fırında kızarana kadar pişirilir.. Cok basit.. Paylasmak ıstedım..
Afıyet olsun..

ne teseduf bugun bende pogca yaptim bu yuvarlak sekli nasil veriyorsunuz ben veremiyorumda cok guzel gorunuyor :ecrin_bebek:

ellerine emegine saglik canim pocayi cok severimcokacimcoook
hatta bugün yaptimcokacimcoook
bende dün yapmıstım.. Bayılırımmmm..Afiyet olsun tatlı cicimmmmcokacimcoook
ne teseduf bugun bende pogca yaptim bu yuvarlak sekli nasil veriyorsunuz ben veremiyorumda cok guzel gorunuyor :ecrin_bebek:

canım benim... sol avucuma alıyorum,sag avucumla hızlı bi şekılde döndürüyorum yani yuvarlıyorum.. pişerken kabarmaya baslayınca pürüzsüz bı sekılde sekıldekı gıbı kabarıyor... cok basit aslında.. bende annemde göre göre ögrendim...
Afıyet olsun tatlışım..
cokacimcoook

canım benim... sol avucuma alıyorum,sag avucumla hızlı bi şekılde döndürüyorum yani yuvarlıyorum.. pişerken kabarmaya baslayınca pürüzsüz bı sekılde sekıldekı gıbı kabarıyor... cok basit aslında.. bende annemde göre göre ögrendim...
Afıyet olsun tatlışım..
cokacimcoook[/QUOTE]

:Saruboceq::eek:tesekkurler arkadasimsevgilerimi birakip kaciyorum sizede afiyet olsun Şeniz

makineden resim eklemesini bilmiyorum kız gelsin gösterir bana yaptığım zaman eklerim
yaparım fıstık neden olmasın çok ta basit aslında yap sende tarifide çok kolay

aslında bı keresınde yapacaktım ama baktım her yerde farklı tarıf var ya da ölçülerı farklı o yuzden cesaret edemedım ablam ya.. ama bıgun koy resmını,sımdıden kokuları geldı burnumaa...

aslında bı keresınde yapacaktım ama baktım her yerde farklı tarıf var ya da ölçülerı farklı o yuzden cesaret edemedım ablam ya.. ama bıgun koy resmını,sımdıden kokuları geldı burnumaa...

tarifini yazarım sana çok kolay aslında ve çok hafif oluyor yumurta filan yok benim tarifte
bir gün k.valide ve teyze gelmişti bana yamıştım çok beğendiler

ordaki malzemelrden o poğaçalarmı çıktı :1shok: nefis görunuolar sanki mayalı gibi denemek gerek..

X