Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Tarçın...

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

Turuncu_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2009
232
8
Arkadaşlar düz ve ince telli saçlarım var. Son yıllarda da sürekli dökülüyor. Sabah yastığımdan toplamakla bitiremiyorum. Okuduğum bir çok bakımı saçıma uyguladım.( Maya maskeleri, yağ, yumurta maskeleri...)
Fakat bu bakım bana çok çok iyi geldi. O yüzden sizinle paylaşmak istedim.

2 yemek kaşığı iyi zeytinyağını ısıtıyoruz. Ilıktan biraz sıcağa dönük oluyor. Daha sonra içine 1 yemek kaşığı bal ve bir tatlı kaşığı tarçını ekleyip bu karışımı saç diplerine sürüyoruz. 15 dakika bekletip yıkıyoruz. Ancak 1 kere şampuanlıyoruz. Biraz yağlı kalabilir, fazla yıkamıyoruz yine de.

Ben bu bakımın inanılmaz katkısını gördüm. Denemenizi tavsiye ediyorum. Yalnız şöyle bir kötü durum var. Bu tarçınlar saça yapışıyor yıkarken bir kısmı temizlense de birazı kalıyor. Saçlar kurudukça onlarda dökülüyor. Sabah kalktığımda yastığıma kum elenmiş gibi oluyor. Ama buna rağmen yapıyorum. Çok memnun kaldım. Bu arada ilkinde eski dökülmenin yarısından fazlası kalmıyor. Ne kadar da bir yapılacağını kendi saç durumumuza göre ayarlıyoruz.

evet denedım ben onu cnm tarcın dokuluyo baya dedıgın gıbı..bende cezveye su koyup tarcın cubugu alıp suda kaynatmıstım sacıma dokmustum..oda ıyı oluyo..ama zeytınyagından ve baldan yoksun kalıyosun o zaman tabı :1rolleyes:

Selam arkadaşlar Lütfen siz siz olun cildinize bir şeyleri denemeden önce küçük bir yere deneyin. Bugün tarçın yağı sürdüm dudaklarıma ellerim bile haşat oldu. dudaklarım mahfodu. Çeneme değen yerler de beyazlaştı. Sabunla yıkadım sonra da krem sürdüm. Şimdi biraz iyiyim

X