Nisan atmak

blatt2007

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2008
24
0
Merhaba Bayanlar;

deli gibi sevdigim sevgilimle nisanladim. Daha sonra bana etmedigini birakmadi. cok seviyordu o da ama. bana sürekli bagirdi baskı yapti. surekli bagirmalar surekli kendi istegini yaptirmak istedi. emirler verdi . sunu alacaksin mecbursun. gibi hep kaba davrandi. kustu gunlerce konusmadı. o kustugunde cok hasta oluyordum . haklida olsam ondan hep ozur dileyip biseyler yapip arayı yumusatiyordum .ama bagırmalar hep devam etti sonra dayanamadim nisani attim. donup arkasina bile bakmadi.

peki beni artık nasil gunler bekliyor. tecrubeleriniz varsa paylasirmisiniz.

Son düzenleme:
ben nişan felan atmadım ama ayrılık işte hepsi aynı ilk zamanlar zorlanırsın biraz sonra alışırsın ve ilerde iyiki yapmışım dersin üzülme... seni kaybetmeyi o seçmiş... onu en iyi sen tanırsın öle biriyle ömür geçirebilecekmiydin... bizde nişanlılığımızın ilk zamanlarında çok kavga etmiştik ama öle bağırmalar hakaretler filan olmadı baskıda olmadı olsaydı sanırım evlenmezdim...çünkü herkesin bir kişiliği var kimse kimseyi değiştirmeye zorla yaptırımlarla bunaltmaya hakkı yok ...ben buyum ondan öncede buydum ondan sonrada beni böyle kabul edecekse varım...

bence çok huzurlu ve sakin günler bekliyor.
en azından bana küstü diye hastalanmayacaksınız..
hem suçlu hem güçlü durumda birinden özür dilemek zorunda kalmayacaksınız..

herşeyden önemlisi kaybettiğinizi düşündüğüm özgüveninize tekrar kavuşacaksınız..

Atrık seni daha güzel günler bekliyor...
Huzurlu ve mutlu...
Bırak artık onu ve onunla ilgili düşünceleri ve kendini düşün...
ınan unutman uzun sürmeyecek..
Daha da iyi olacaksın :teselli:

Nişanlılık dönemi kişilerin birbirini tanıma dönemidir...
bence siz çok şanslıymışsınız ki,erkenden tanımış ve
kararınızı vermişsiniz...tabi ki yaşadıklarınız hoş değil,
belki bir zaman unutamayacaksınız ama ileride
düşündüğünüz zaman ne kadar doğru karar verdiğinizi
anlayacaksınız...
hayatınız da bir değişiklik olmaz sanırım,sadece artık nişanlı değilsiniz,
sizi üzen,hasta eden,mutsuz eden kimse olmayacak hayatınızda...
bence fazla düşünmeyin,
zararın neresinden dönülürse kardır, derler ya,
bundan sonrası için herşey güzel olur inşallah...
sevgiler...

bencede seni daha huzurlu günler bekliyo
iyi yapmışsın canım helede nişanlısın bağlayan bişey yok
kimseye katlanmak zorunda değilsin
bi hayatı paylaşacaksınız böyle bi durum yaşanılır gözükmüyodu
çevre yi ise boşver ne söylerlerse duymamazlıktan gel
senin yaşadıklarını onlar yaşamadı kimse ne yaşadığını bilmez
hayata pozitif bak
adımlarını sağlam at olurmu canımmmmmmmm
hayatta en güzel günler seninle olsun dilerim senin kımetini anlayan bulursun

Selam arkadaslar,

size cok az sey anlattim siz benim neler yasadiklarimi bi kerede anlamissiniz.

eftelya6122, essmeralda, mavrulam, songül, smhsmh, hepinize ayri ayri tesekkur ederim. Bana destek ve moral verdiginiz icin.

yasadiklarim bi an aklimdan cikmiyo bana deger verilmedi hirpalandim, bana bunu niye yaptilar anlam veremedim hic.

hiç kimsenin sizi yıratmasına izin vermeyin,
ve hiç bir erkeği hayatınızın merkezi yapmayın...
size ters gelen birşey olduğunda,kendinizi savunun,
sessiz kalmayın..herşeyden taviz vermeyin...
ve her zaman ayakları üstünde duran güçlü bir hanım olun...
işte çok seviyorum,ayrılamam,yapamam vs..vs...
bunu gibi laflar sadece laf inanın...
insanlar ölüme bile dayanırken,kendini
üzen biriyle ayrılığa haydi haydi dayanır...
hayat sizin hayatınız ve nasıl,kiminle yaşamak istiyorsanız,
ona siz karar vereceksiniz...
sevgiler...

nedense hep böyle oluyor zaten sen suçsuzda olsan özür dilemek zorunda olan sen oluyorsun biz bayanlar neden bu kadar özverili davranıyoruz anlamıyorum.ama iyi yapmışsın bence allahım sana layık bir insanı çıkarsın karşına inş.

allahtan erken farkina varmissin:Saruboceq:
demekki nasibin bu degilmis sen daha iyilerine layiksinyerimseniben , düsün nisanliyken böyle yapiyorsa evlenince ne yapardi merak konusu:uhm:

İyi yapmışsın güzelim, böyle dengesiz bir insanla bir ömür geçirmek kolay olmasa gerek. Belki biraz bocalarsın ama eminimki atlatacaksın. Bundan sonraki günlerinin daha iyi ve daha mutlu geçeceğine eminim.

bende nişan atmış biri olarak söylüyorum çok güzel günler bekliyor. belki başlarda bi moral çöküntüsü yaşanıyor ama zaman geçince herşey bitiyor merak etme cnm.zaman herşeyin ilacı. benim nişanlandığım insan da kaba saba biriydi.hiç mutlu olamacağım biri olduğunu anladığımda attım.şimdi allah ıma binlerce şükrediyorum zamanın da kurtulmuşum diye... şimdi ewliyim hamileyim ve çok mutluyum eşimle.allah karşına sana layık olacak birini çıkaracaktır.şükretmelisin paçayı sıyırmışsın benim gibi ..

tatlım inan herkesin içi acır ama iyisini bulana kadar...öylesi geldiğinde karşına ki inşallah öbürü aklına bile gelmeyecek...

bende nişan atmış biri olarak söylüyorum çok güzel günler bekliyor. belki başlarda bi moral çöküntüsü yaşanıyor ama zaman geçince herşey bitiyor merak etme cnm.zaman herşeyin ilacı. benim nişanlandığım insan da kaba saba biriydi.hiç mutlu olamacağım biri olduğunu anladığımda attım.şimdi allah ıma binlerce şükrediyorum zamanın da kurtulmuşum diye... şimdi ewliyim hamileyim ve çok mutluyum eşimle.allah karşına sana layık olacak birini çıkaracaktır.şükretmelisin paçayı sıyırmışsın benim gibi ..

canim cok saol , guzel dusuncelerin icin. Allah sana ve bebise saglik versin. insan bu olaylarin icindeyken anlmiyor neler oldugunu. ama disaridan biri daha iyi dogrulari gorebiliyor.

ıyi ki aşk falan diye sineye çekmemişsin,
En doğru kararı vermişsin,evlenince daha da zorlanırdın diye düşünüyorum..
Mutlu,güzel günler seni bekliyor...

İyi ki aşk falan diye sineye çekmemişsin,
En doğru kararı vermişsin,evlenince daha da zorlanırdın diye düşünüyorum..
Mutlu,güzel günler seni bekliyor...

merhaba canim, cok saol .dusundum ki ona sahip oldugum sevgi ask yavas yavas beni zehirlemeye baslamisti. cunku o benim sevgimi askimi kullanmaya baslamisti. nasil olsa seviyo. seviyosan bunlari yapacaksin. diyordu. sevgimle ayaklar altina alinmaya basladim.

ins. hersey cabucak gecer. bu yorgunlugum gecer. gercekten cok yorucu bisey.

buradan nisanlanacak , istenecek , sözlenecek arkadaslara tavsiyem, ailelerin uyumuna da bakin. sevmek yetmiyo. beni cok seviyordu. tamam ama saygi duymuyordu. saygi + sevgi olmali diyorum. ayrica ailelerde hosgorulu olmali. biz gencler hata bile yapsak bizleri uyarmali. sadece bizim ailemizin iyi olmasida yetmiyor. 2 tarafinda uyumlu sevgi ve saygi dolu olmali. daha cok sey vardir belki ama benim tecrubelerim bu kadar. evli arkadaslar daha iyi yorum yapabilir.

sevgi ve mutluluklar

hiç kimseye kulak asmıcaksın nişan sonuçda insanların birbirini tanıma sürecidir salla geç kim ne diyosa

Merhaba Bayanlar;

deli gibi sevdigim sevgilimle nisanladim. Daha sonra bana etmedigini birakmadi. cok seviyordu o da ama. bana sürekli bagirdi baskı yapti. surekli bagirmalar surekli kendi istegini yaptirmak istedi. emirler verdi . sunu alacaksin mecbursun. gibi hep kaba davrandi. kustu gunlerce konusmadı. o kustugunde cok hasta oluyordum . haklida olsam ondan hep ozur dileyip biseyler yapip arayı yumusatiyordum .ama bagırmalar hep devam etti sonra dayanamadim nisani attim. donup arkasina bile bakmadi.

peki beni artık nasil gunler bekliyor. tecrubeleriniz varsa paylasirmisiniz.

canım bende seninle aynı durumdayım şu an.ayrılalı 5 gün oluyor düğünüme 2 ay vardı eşyalarımız alınmıstı gelinliğim dikilmişti düğün yerimiz hazırdı bir tek evimiz tutulacaktı üstelik.ama tek farkımız bizi ayıran kayınvalidem ve görümcem oldu.bizim bir sorunumuz yoktu severek ayrıldık üstelik.ama annesine ve ablasına tepki bile vermedi.sadece ayrıldığımız gün yalvardı ayrılmayalım diye.bende annen ve ablan aramıza girdiği sürece olmaz dedim nişanlım onları tercih etti.tamam ablasını ve annesini atsın demiyorum ama bana da değer vermelerini isteseydi keşke çok çok ama çok üzgünüm hala kendime gelemedim.sürekli onu düşünüyorum ama allah ın izniyle inşallah üstesinden gelcem.sen ayrılalı ne kadar oldu bilmiyorum ama.inşallah allah ikimizede değerimizi bilecek mükemmel kişiler çıkarır karşımıza.

canım bende seninle aynı durumdayım şu an.ayrılalı 5 gün oluyor düğünüme 2 ay vardı eşyalarımız alınmıstı gelinliğim dikilmişti düğün yerimiz hazırdı bir tek evimiz tutulacaktı üstelik.ama tek farkımız bizi ayıran kayınvalidem ve görümcem oldu.bizim bir sorunumuz yoktu severek ayrıldık üstelik.ama annesine ve ablasına tepki bile vermedi.sadece ayrıldığımız gün yalvardı ayrılmayalım diye.bende annen ve ablan aramıza girdiği sürece olmaz dedim nişanlım onları tercih etti.tamam ablasını ve annesini atsın demiyorum ama bana da değer vermelerini isteseydi keşke çok çok ama çok üzgünüm hala kendime gelemedim.sürekli onu düşünüyorum ama allah ın izniyle inşallah üstesinden gelcem.sen ayrılalı ne kadar oldu bilmiyorum ama.inşallah allah ikimizede değerimizi bilecek mükemmel kişiler çıkarır karşımıza.

canimcim sen iyi ol yeter. haklisin ayni durumdayiz. benim 3 ay oldu. ama bazen uzluyorum . cunku deger verilmemek sevdigin kisi tarafindan horlanmak. ailesininde onun seni horlamasina ses cikarmadiklarini gormek cok kotuydu.

Allah yardimcimiz olsun canim. senin uzuntun cok yeni . cok iyi anliyorum. mumkun oldugunca seni mutlu edecek kisilerle vakit gecir. cok guvendigin insanlarla nisan hakkinda olaylari paylas ama herkesle paylasma derim. uzmeye meil veriyolar. Allah seni mutlu edecek insani ve aileyi cikarsin karsina canim.

sevgiler

Canım seni çok iyi anlıyorum ben.
Ben de 1 kere nişanlanıp ayrılmıştım.
Günlerce ağladım,onu aradım yalvardım.
Aslında o suçlu olmasına rağmen hep ben özür diledim.
Ama o beni hiç dinlemedi benimle barışmadı.
İyikide barışmamış.
Ondan ayrıldıktan sonra hayat durdu sandım.
Aslında benim için yeni bi hayat başladı.
Şu anda evli olduğum,mükemmel insanla tanıştım.
Eşimi çok seviyorum.
İyikide eski nişanlımla evlenmemişim.
Onunla evlenseydim kesin evliliğim 1 veya 2 yıl sürerdi ondan sonra boşanırdık.
Buna eminim.
Herşeyde bi hayır vardır.
Sana üzülme demiyorum çünkü üzülüceksin bi kaç zaman.
Ama ondan sonra onun için akıttığın gözyaşlarına üzülüceksin.
Bırak giden gitsin.
Eminim karşına daha iyi birisi çıkıcaktır.

X