Kasık fıtığı olabilir mi?

aysun444

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2007
1.547
21
Arkadaşlar 36 haftalık hamileyim. Yaklaşık 3 ay önce yatarken yere düşen yastığı yerden almaya çalışırken kasıklarıma çok fena bir ağrı grmişti, yaklaşık 3 gün kadar kalkarken falan bayaa zorlandım. Bundanmı oldu bilmiyorum ama şimdi sol kasık kısmımda sürekli olan bir ağrı var özellikle çok yürüdüğümde yatarken, dönerken kalkarken o ayağımla ayakkabı falan çıkarmaya çalışırken bir ağrı oluyor, önceleri heralde normaldir, hamileyim sonuçta diyordum.. Herkeste bu böyle mi oldu yani bir taraflı kasık ağrısı hareket ettikçe,yatarken döndükçe falan oluyormuydu? Yoksa size de garip geldimi bu durum.
Doktora gitiğimde soracağım..

Var mı böyle bişey yaşayan. acaba fıtık falan mı oluştu?

3 ay öncesi dediğinize göre demekki aşşağı yukarı 4,5 aylık hamileymişsiniz. benim sağ kasığımdaki ağrı yaklaşık 2 aylık hamileyken başladı hemde ne ağrı. ne yatabiliyorum, ne kalkabiliyorum ne yürüyüp oturabiliyorum. hayat zindan oldu resmen :KK43:

onu ben doktoruma sorduğumda kasıklardaki bağların hamileliğe bağlı olarak esneyip kasılmasından kaynaklanır dedi. nitekim nette de araştırınca aynı şeyi okudum. ama sanırım kilo almayla da çok alakalı. çünkü ben ilk hamileliğimde son aylara doğru bu ağrıyı yaşarken şimdi ilk aylarda yaşadım. kasık fıtığı değil merak etme canım. ama ağrı zor.

Beni tek yönlü bir ağrı olması ve hareket ettikçe olması tedirgin etti bayaa. Sizinkidemi böyle

evet sadece sağ kasığımda bu ağrı. hatta bir ara o kadar şiddetleniyor ki resmen kalkamıyorum acil bir durum bile olsa :KK43:
bebek yukarı çıktıkça oradaki bağlar daha da gerilir dedi doktorum. neyse çok şükür sizin doğumunuza çok az kalmış. inşallah ağrısız sızısız atlatırsınız doğumu :)

Çook teşekkür ederim. Normal doğum istiyorum buna engel olacak diye tedirgindim bayaa.

X