sab simplex kullananlar

miss12

aşkların♥en♥güzeli♥KAYRA
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2008
1.139
0
41
arkadaslar merhaba,

tvde izledim kaçak 1 milyon ilaç yakalanmış ve bunların araında bebişlerimize verdiğimiz sab-simplex gaz ilacıda var. dr tawsiyesi ile aldıgımız bu ilaç nerde üretildiği belli değil zarar verebilir dedi. ben eczacıya sorum her eczaneden alınmaz elbette ama biz çok güvenilir yerden alıyoruz. herkes kaçak oluyor türkiyede metsil var nasılsa die eş değerli bir ilaca gerek görmediği için bakanlık onay vermıo dedi. ne kdar guvenilir bu söze bilmiyorum. kullananlar dr.larına eczacılarına bir sorsunda anlayalım . lütfen paylaşı bilgilerinizi çok merak ediyorum :1no2:

evet canım duymuştum, kasım aannelerinden bir arkadaş uyarmıştı bizi, bende kullandım oğlumda güvenilir yerden aldık ama allaha emanet tabi, kaçak olanlarda bulgarca bir yazı oluyormuş kutusunda

arkadaşım bence ilaç kullanmaman daha iyi rezene çayını yapıp ılıyınca 1 çay kaşığı versen mesela daha iyi olmazmı?

zaten hepsi kaçak.. trde sağlık bakanlıgı izni yok. haliyle türkçe yazıda yok . güvenilir eczane güvenilir yermi belli deil aslıda çünkü hiçbirinin nerden çıktıgı belli değil. ben zaten bırakmıştım ama sonuçt kaç ay kullandık yani :KK43:( doktorda zaten kaçak bunlar demişti

Star Haber'de Uğur DÜNDAR, gaz ilaçlarının kolon kanserine sebebiyet verdiğini söylemişti. O dediyse inanırım ben...
Arkadaşlar bence bu ilaçların hiçbirini kullanmamalıyız. Nasılsa ebediyen gazlı kalmayacaklar.

metsil vermişti doktorumuz biraz kullandım ama sonra bıraktım hemen.sab simplex alıcaktım kiii bu haber üzzerine almaktan vazgeçtim iyiki almamısım.kendim hergün 2 koca bardak rezene içiyorum.bazen faydası olmuyor ama.

her ne kadar bitkisel deselerde ilaç ilaçtır deyip,mümkün olduğu kadra kullanmadım gaz ilacı.sadece metsil almıştık,2-3 kez kullandım o kadar.zaten ben kızım gazdan kıvranıyorsa hemen altını açıp bacaklarını kaldırıyordum.ya gazını çıkarıyordu,ya da hem ee sini yapıyordu hem gaz çıkarıyordu.bir de arada sırada 20 ml rezene veriyordum o kadar.çok şükür benim kızımın çok gaz problemi olmadı.şimdide çok yok.olursa da dediğim yöntemlerle hallediyorum çok şükür :nazar: tavsiye ederim

ben oğlumda da çok fazla gaz problemi yaşamadı şükür, şimdide neredeyse hiç kalmadı diyebilirim o yüzden fazla ilaç kullanmadık, sadece zinco önerdi doktorum onunda daha bir kutusu bitti şimdi ikinci kutudayız heralde bu son olur çünkü çok çok gerekli olmadıkça kullanmıyoruz

sab simplexi bende kullandım ben önce zinco ile başladım çok gazlıydı benim kaan oğlan sonra metsil almış eczaneden eşim oda kar etmedi bir arkadaşım bu ilacı kullanıyormuş sab simplexi o verdi bizimkilerin hoşuna gitti bayğıda rahatlatıyor sakinleştiriyordu eşim ikinciyide aldı ama ban bunu veren arkadaşın eşide doktor diş doktoru ama bilinçli insanlar sonuçta..ha birde şurup vardı adını hatırlıyamıyorum oda yabancı bir ilaçtı 2 ay kullandık şöyle bakınca çok ilaç değiştirmişiz ama hepisnden az kullandım bir sabı ikinciyi almıştık onunda yarısı duruyor 2 ay içinde kestik gazları kalmadı zaten..
benim verdiğim zaman çıksaydı bu haberler hiç vermezdim..
Allahtan oğluşların çabuk kesildi gaz sorunları..çocuklarımız Allaha emanet yani..

ben mecbur kullanıorum.doğal yollar, zinco ,rezene çayı,melisa yağı,sıcak su torbası hiç bişii işe yaramadı onun kadar.bnm oğlum aşırı sıkıntı yaşıo çünkü.onu ölee iki büklüm görmeye dayamıom.

mrb arkadaşlar
bende neo baby ve arada sab kullandım ama ikiside işe yaramayınca bıraktım sonra rezene verdim
ve bacaklarını karnına doğru ittim çok rahat çıkarmaya başladı gazını şimdi kızım 3 aylık kendisi çok rahat çıkarıyo gazını ama sanırım kabız oldu 2 yada 3 günü buluyo yapması
ayrıca kızlar netten araştırdım gaz ilaçları kolon kanseri riskini artırıyormuş

Bebeklerin çoğunda ilk üç ayda görülen gaz sancısı için kullanılan ağrı kesici ilaçların kolon (kalınbağırsak) kanseri riskini artırdığı ortaya çıktı. Zaman’ın haberine göre Kolik olarak isimlendirilen bu ağrılar için piyasada genellikle Tarım Bakanlığı’ndan izin alınarak satılan ürünler bulunuyor.

Sağlık Bakanlığı Kanserle Savaş Dairesi Başkanı Prof. Dr. Murat Tuncer, aileleri uyarıyor: “Bu damlaları kullanan bebekler ileride ciddi kabızlıklar yaşıyor. Bu da kolon kanserini tetikleyen en önemli nedenler arasında. Anneler bu ilaçları kullanmasın.” Tuncer’e göre, gaz sancısı ilaçlarının Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılması da sakıncalı. Çünkü ruhsatlandırma sürecinde bebekler için “sağlığına uygun mu, yoksa zararlı mı” diye özel bir inceleme yapılmıyor.

Kanser Savaş Dairesi Başkanı Tuncer, her bebeklik döneminde ortaya çıkan gaz sancılarının ortalama 100 günden sonra ortadan kalktığına dikkat çekiyor. Annelere bu süreçte yavrularına ilaç vermek yerine doğal yöntemlere başvurmalarını tavsiye ediyor. Karın bölgesini bebek yağı ya da elma yağı ile masaj yapmalarını veya sıcak torba koymalarını öneriyor. En önemlisi de bebeklerin ilk 6 ay mutlaka anne sütüyle beslenmesini istiyor. Piyasada gaz sancısını gideren ilaçlardan onlarca bulunduğunu kaydeden Tuncer, “Aileler doğal olarak bebekleri sürekli ağladıkları için bu ilaçlara yöneliyor. Bunlar çok zararlı ve uzun vadede bağırsak hareketlerini yavaşlatıp kabızlık meydana getiriyor. Bu da kolon kanserinin en önemli nedenleri arasında bulunuyor. Bunun için aileler kesinlikle çocuklarına kolik için ilaç vermesin.” diyor. Tuncer, bu ilaçların Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılması için çalışmalar yaptıklarına dikkat çekerek, “Şu an Tarım Bakanlığı bu tür ilaçlara izin veriyor. Fakat bebekler için ne kadar kullanılacak, yan etkileri nelerdir. Bunlara dikkat edilmiyor. Doğru olan bu ilaçlara Sağlık Bakanlığı’nın ruhsat vermesi.” diye konuşuyor. Her bebek ağlamasının kolik olarak değerlendirilmemesi gerektiğini de ifade eden Tuncer, sebebi bilinmeyen ağlamalarda mutlaka doktora başvurulmasını istiyor.

Tümör akciğer ve karaciğere yerleşebiliyor

Kolon yani kalın bağırsak, sindirim sisteminde atık maddelerin depolandığı kısımdır. Kolonun son parçası rektum olarak adlandırılır ve anüsle (dışkının çıktığı yer) birleşir. Kolon ve rektum tümörleri (kanser), boru şeklindeki kalın bağırsağın iç yüzünde büyür. ıyi huylu olanlar ‘polip’ olarak adlandırılır ve komşu dokulara ya da diğer organlara yayılmaz. Polipler kolonoskopi sırasında kolayca çıkarılabilirler ve zararsızdırlar. Ancak çıkarılmayan polipler yıllar sonra kanserleşebilir. Kolon kanserinin komşu dokulara yayılması veya uzak organlara (akciğer ve karaciğer gibi) yerleşmesine ‘metastaz’ adı verilir. Metastaz durumunda tedavi şansı daha da azalır.

Kolik nedir?

Yeni doğan bebekler, fizyolojik gelişimini henüz tamamlamadığından bazı ağrı ve sancılar çeker. Özellikle sindirim sistemi tam olarak gelişmediğinden anne sütü dahil bütün gıdaların emilimi güçleşir. Bu da bebeklerin bağırsağında gaz yaparak karın ağrısı çekmelerine yol açar. Bebeklerin sürekli ağlamasına sebep olan gaz sancısına ‘kolik’ adı verilir.

X