Doğum kontrol hapı kullanımında hamile kalınırmı?

apollovezeus

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2009
1
0
:eek::nazar::nazar:öncelikle herkeze merhaba.
ben 34 yaşında 1 çocuk annesiyim şu an foliküler kistim oloduğu için doktorum bana y....n
isimli hapı adetimin 6.günü (4 nisan)günü kullanmaya başlattı ilk günlerde saatine dikkat etmeden içtim 7 nisan akşamıda eşimle beraber olduk tabi korunmadan çünkü hap içtiğim için korur diye düşündük böyle bir durumda hamile kalma olasılığım varmı?ayrıca hapı kullanmaya başladıktan sonra midemde hep bulantı var sanki karnım aç gibi hissediyorum 2 gündürde sağ kasığımda ağrı hissediyorum bana yardımcı olurmusunuz? şimdiden çok teşekkür ederim.

hapa yeni başlandığında bulantı, şişkinlik gibi yan etkileri oluyor. bildiğim kadarıyla da kullanılmaya başlanılan ilk ay yan bir korunma yöntemi daha gerektiriyor. ilaç etkisini ancak gösteriyor çünkü.

canım valla benım bı tane hemşire arkadaşım vardı hem prezervatif le hem de spiralle hamile kaldı Allah isteyınce eğer nasıpse bır turlu engel olamıyorsun işte

ama canım senın durumun bıraz daha farklı bu hapların çok yan etkılerını duydum bı sağlıkçı olarak asla kullanmadım ve hiç kımseye de tavsiye etmem kımden duyduysam bınbır tane sorunla karsılastıklarını soyluyorlar mesela bırkaçı aşırı tüylenme kıllanma, saç dokulmesı hem de nerdeyse kellık derecesiinde, kilo alma gibi gibi....

canım bende yasmin kullanıyorum bu 2. ayım ben kist oluşmaması için kullanıyorum bende kabızlık ve bazen mide bulantısı yaptı bide hapı ilk kullandıgım gün aşırı duygusal oluyorum sürekli aglamak geliyor ve kasıklarımda su kaynııyor gibi bir his oluşuyor hapı aldıktan 1 aat sonra ama sonra geçiyorr çok şükür ben başka bir sorunla karşılaşmaım şimdilik

canım doğum kontrol hapı en çok kullanılan korunma yöntemlerden biri.yeni başladığın için ilk aylarda hafif yan etkileri olabilir.
ayrıca hapı kullandığın ilk günden itibaren koruyuculuğu başlar,içindede öyle yazıyor zaten.korkmana gerek yok bence.
korunma yöntemlerinin hepsinde yan etki oluyor.bunlar içinde en azı ve en rahatı d.k. hapı bence.tek dezavantajı hergün kullanmak gerektiği.onada belli bi süreden sonra alışılıyor zaten.üstelik bi yada iki gün unutsanda koruyuculuk devam ediyor.
ben bi sene kullandım ve bıraktığım ayda hamile kaldım.kızım artık emmeyi bıraktığı için önümüzdeki regl döneminden itibaren tekrar kullanmaya başlicam.

açlık hissi ve kasıkta ağrı bendede oluyor
hap falan kullanmıyorum
muhtemelen hangi tarafsa o yöndeki bağırsak tembelleşiyor açlık hissi ve ağrı yapıyor
bi süre yediklerine dikkat et bakalım
iyiki ki konu açılmış aslında d.kontrole bende başlıcam
Allah istedimi korunsan bile nafile ama bukadar insan da boşuna kullanmıyor herhalde

ben bısey sormak ıstıyorum hap kullanımını bıraktıktan sonra adet 3 ay adet duzensızmı olur ben 5 gun sonra bırakıyorum ve merak edıyorum

canım ben dugunumden once dr ıle konustugumdan cınselılıskıden once bır paket bıtıreceksın yoksa hamıle kalıersın veya ewlenıgın ılk ay ılk kutuyu ıcerken koruncaksın demıstı bende dugunumden 1 ayn once ıçmeye baslamıstım kı seız 4 nısanda ılacı alıp 7 nısanda ılıskıye gırmıssınız vulasyon gunlerınız adetınızın 9. gunu degıldır 14-15 . gunlrı oluyor
hamıle aklma ıhtımalınız var ama ovulasyon gununuz olmadıgı ıçınıcınızı rahat tutun mıde bulantılarıda hapların yan etkısı ılk ay oluyor
hayırlısı olsun

arkadaşlar ben yasmin kullandım..düğünümden 2 ay önce başladım 4 ay da düğünden sonra kullanmaya devam ettim ve sonra bıraktım ama bi yan etkisini görmedim..sadece ilk kullanmaya başladığımda miğde bulantısı yaptı biraz..unuttuğum da oldu içmeyi ama unuttuğum zaman iki tane içiyordum birşey olmadı...

prospektusunde yazıyor kı ılıskıden 15 gun evvel baslanmalı
15 gunden sonra etkı gostermeye baslıyor
duzenlı kullanımda zaten süre sorunu yok

ama %98 etkısı olan bır korunma yontemı oldugundan yıne de sans var bebık için
ama normalde guvenlı yontem.

Yasmin kist tedavisinde çok etkili.İlk kullanılan aylarda mide bulantısı yapabiliyor.Bende kullandığımda hapın ilk haftasında nerdeyse istiğfar ediyordum.Sağ kasığındaki ağrıda belki kisti dağıttığı içindir.Ablam 2.çocuk istediğinde doktor 2 taraftada kist olduğunu söyleyip 3 ay kullanması için yasmin verdi.Kullanıp kistler gittikten sonra hamile kaldı.Şimdi çok şükür 1 yaşını geçkin oğlu var.Korunma olayına gelince eğer daha önce hiç hapla korunmadıysanız ilk ay biraz dikkat etmek gerekiyor.

ben hiç hap kullanmadım sanırım doktor önce test muayane yapmalıymış şart yani okeyede guvenemiyorum malum bazen kaza olabiliyor ne yapmalıyım hapa ne zaman başlanıyor koruyuculuğu hemenmi başlıyor 15 gun öncemi almak gerekiyor ginera nasıl sizce

X