Ameliyatsız Burun Estetiği hakkında bilgisi olan var mı?

sevgims

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2009
3
0
Merhaba,
Burnumda devuasyona bağlı nefes alma problemim vardı ve 2000 yılında lokal anestezi ile ufak bir operasyon geçirdim.Doktor devuasyon denilen kıkırdak eğriliğini giderdi ve lazerle burun etlerimi yaktı.Yaklaşık bir sene çok rahat ettim,horlamadım,rahat nefes aldım ve burnumdaki eğrilik biraz olsun düzeldi.Daha sonra zamanla burnum düşmeye başladı.Yine sık sık hasta olmaya ve nefes alamamaya başladım.Bu arada burnumun şekli iyiden iyiye kötüleşti.2005 yılında bir rekonstürüktif uzmanı tarafından altı saat süren ameliyat edildim.Kaburgamdan parça alıp yeniden burnumu inşa etti ve etlerimi aldı.Dediğine göre yüzde 30 olan nefes alma oranımı yüzde yüze çıkardı.Rutin kontroller esnasında kendisi burnumda hafif bir deformasyon yaptığını fark ettiğini ve bir yıl sonra yeniden ufak bir operasyon ile bunu gidereceğini söyledi.2006 yılında bir ücret almadan yine beni ameliyat etti.sargılar açıldı,rutin kontroller başladı,bu arada şişlikler indi ve sonuç yine hüsran...Burnumun şekli yine eğriydi.Zamanla bu eğrilik iyiden iyiye belirgin olmaya başladı.Aradan üç yıl geçti,ilk sefer olduğum hatalı operasyonun başıma açtığı bu dertlerden artık o kadar yıldım ki,yeniden narkoz almak istemiyorum,yine aynı stresi yaşamaktan korkuyorum.İnternette denk geldim,ameliyatsız dolgu maddesi enjekte ederek belli bir süre burundaki deformasyonlar gideriliyormuş.Bununla ilgili bir bilgisi olan varsa paylaşmasını rica ediyorum.Eğrilik burnumun ucunda,kemersiz normal boyutlarda bir burnum var ama burnumun ucu bariz eğri.Çok mutsuzum..

Sevgims çok geçmiş olsun öncelikle..ben de birisi küçük toplamda 3 operasyon geçiren birisi olarak seni çok iyi anlıyorum..
O dolgu olayını ben bir tanıdığımın tanıdığının yaptırdığını duymuştum..Ama o sanki yağ enjektesi kelimelerini kullanmıştı diye hatırlıyorum..Aynen dediğin gibi bunu devamlı yaptırmak durumunda kalıyormuş..Ne kadarlık süre için bilemiyorum ama..O kıza sordurmak isterdim ama bu konunun konuşulmasından rahatsız olabilir dedi arkadaşım ve ben de o yüzden hiçbirşey soramıyorum ona..O da bilmem kaç kere ameliyat olmuş..Ama son duyduğum o da tekrar ameliyat olmaya karar vermiş..

Sen de bence enjekteyi dene..eğer yan etkisi yoksa tabi..ama bence tekrar operasyon yapıp burnunu düzelteceğine inandığın bir doktor araştırmasını da bırakma..insanlar kaç kere ameliyat oluyorlar..revizyonda uzman bir kaç doktorla da görüş bence..kolay gelsin sana şimdiden..

ben dolgu enjekte edilen ahstaların bu işlemi 6 ayda bir tekrarlatması gerektiğini biliorum.yani öle okumuşdum bi eyrden bide tvde bi progrmda dr öle demiştir.ne dkr doğru blemem tabi ama

Ben dolgu maddesini internetten araştırdım ve bunu uygulayan birkaç doktor buldum.ama hangisine güveneceğimden emin değilim.Burada dolgu maddesi ve doktor adı vermem galiba doğru değil ama bir dolgu maddesi varmış yaklaşık 2 sene etkisi sürüyormuşBirde birkaç doktorla da görüştüm.Bir tanesi kesinlikle dolgu maddesine karşı.Bir diğeri gelin görüşelim diyor.Bir başkası ise yan etkisi olabirde olmayabilirde diyor.En bilinen yan etki enfeksiyon kapma riskiymiş.Eğer İstanbul avrupa yakasında güvenilir bir doktor varsa tanıdığınız yazarsanız çok sevinirim.

MoonQueen acaba siz neden 3 defa operasyon geçirdiniz?benim yaşadığım talihsizlik sizin de mi başınıza geldi?Birde şimdi burnunuzdan memnun musunuz?

arkadaşlar ya bende burnumun ucunu biraz kaldırtmak istiyorum bu ameliyatsız işlemi bende çok merak ediyorum ya yok mu hiç yaptıran..

iyi gunler herkese ben ameliyetsız burun estetiği olmak istiyorum ama burnum buna musait mi değil mi bilimyorum çunku çok çirkin bir burnum senağlama tasarlanmış burnumu ve şimdiki burnumun fotosunu ekledin ameliyatsız dolgu yöntemiyli burnunu yaptıran varsa lutfen yardımcı olsun şimdiden teşekkur ederim

Son düzenleme:
bence revizyon ameliyatlarini cok iyi yapan isinin ehli güvenilir bi doktor bulup ameliyat olup sorunundan kurtul
simdiye kadar oldugun ameliyatlar hep basarisiz olmus ya yine öyle olursa diye düsünüp bidaha narkoz almak istemiyorum diye düsünüyosun ama dolgu maddesiyle yapilan islem her 6 ayda bi tekrarlanmasi gerekiyo ömür boyu bunu yaptiririm diyosan yaptir ama birkez cok iyi bi doktora ameliyat olup sorunundan tamamen kurtulman daha mantikli

iyi gunler herkese ben ameliyetsız burun estetiği olmak istiyorum ama burnum buna musait mi değil mi bilimyorum çunku çok çirkin bir burnum senağlama tasarlanmış burnumu ve şimdiki burnumun fotosunu ekledin ameliyatsız dolgu yöntemiyli burnunu yaptıran varsa lutfen yardımcı olsun şimdiden teşekkur ederim

canım senin istediğin,tasarımdaki burnun ameliyatsız yapılabileceğini hiç sanmıyorum.

Merhaba,
Burnumda devuasyona bağlı nefes alma problemim vardı ve 2000 yılında lokal anestezi ile ufak bir operasyon geçirdim.Doktor devuasyon denilen kıkırdak eğriliğini giderdi ve lazerle burun etlerimi yaktı.Yaklaşık bir sene çok rahat ettim,horlamadım,rahat nefes aldım ve burnumdaki eğrilik biraz olsun düzeldi.Daha sonra zamanla burnum düşmeye başladı.Yine sık sık hasta olmaya ve nefes alamamaya başladım.Bu arada burnumun şekli iyiden iyiye kötüleşti.2005 yılında bir rekonstürüktif uzmanı tarafından altı saat süren ameliyat edildim.Kaburgamdan parça alıp yeniden burnumu inşa etti ve etlerimi aldı.Dediğine göre yüzde 30 olan nefes alma oranımı yüzde yüze çıkardı.Rutin kontroller esnasında kendisi burnumda hafif bir deformasyon yaptığını fark ettiğini ve bir yıl sonra yeniden ufak bir operasyon ile bunu gidereceğini söyledi.2006 yılında bir ücret almadan yine beni ameliyat etti.sargılar açıldı,rutin kontroller başladı,bu arada şişlikler indi ve sonuç yine hüsran...Burnumun şekli yine eğriydi.Zamanla bu eğrilik iyiden iyiye belirgin olmaya başladı.Aradan üç yıl geçti,ilk sefer olduğum hatalı operasyonun başıma açtığı bu dertlerden artık o kadar yıldım ki,yeniden narkoz almak istemiyorum,yine aynı stresi yaşamaktan korkuyorum.İnternette denk geldim,ameliyatsız dolgu maddesi enjekte ederek belli bir süre burundaki deformasyonlar gideriliyormuş.Bununla ilgili bir bilgisi olan varsa paylaşmasını rica ediyorum.Eğrilik burnumun ucunda,kemersiz normal boyutlarda bir burnum var ama burnumun ucu bariz eğri.Çok mutsuzum..

dolgu maddelerinin enjekte edilmesi kalıcı bir yöntem değildir. vücut yapınıza göre 6 aya kadar kalır. tabi ki bu terketme olayı biranda olmadığı için zamanla azalarak kaybolur. tekrarlatmanız gerekecektir.

eğer lipoenjeksiyon yapılırsa yani kendi yağınız enjekte edilirse az da olsa kalıcılık sağlanır hatta tekrarlandıkça yeterli düzeye ulaşabilir. fakat burnunuz için lipoenjeksiyon uygulanabileceğinden emin değilim. daha detaylı bilgi edinip size aktarabilirim, özelden ulaşırsanız daha sağlıklı olacaktır.

Merhaba arkadaşlar ben ikinci kez burun ameliyatı olmak istiyorum antalyada. Acaba burada bildiğiniz iyi bir doktor varmı?

X