Kekler - Pastalar Meyveli Yaş Pasta-Resimli

elitu

Rabbim sen yardımcımız ol
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2008
1.991
3
41
Önce keki için yumurtalar, şeker, sıvıyağı mikserle çırpıyoruz. Ardından nişasta ve unu azar azar ilave edip, kabartma tozu ve vanilyayı katıp iyice çırpıyoruz. Hamur normal kek hamurundan sıvı oluyor çünkü sıvı olduğunda kek yumuşak oluyor. hazırlayıp margarinle yağlanmış, içine un serpilmiş yuvarlak kelepçeli kalıpta pişiriyoruz.
Pudingi için; sütü, yumurtayı, unu ve şekeri iyice topak kalmayacak şekilde çırpıp ocağa koyup normal puding gibi pişirip soğumaya alıyoruz.
Ardından kremşantisini de hazırlayıp, kullanma aşaması gelene dek dolaba koyuyoruz.
Şimdi tüm malzemeler hazırlanmış durumda. Pastayı hazırlama aşamasına geldik. Önce keki ortadan ikiye bölüyoruz. Ben uzun bir bıçakla kesiyorum. İsterseniz iple de bölebilirsiniz. Bu arada kek ılıklaşmış durumda, sıcakken parçalanır. Arasına hazırladığımız pudingi döküyoruz ve iyice heryerine eşit miktarda yaıyoruz. Fazla olduğunu düşünmeyin.Yerken arası bol kremalı oluyor. Pudingin üzerine ince dilimlenmiş muz ve damla çikolata serpiyorum. Sonra kekin üst parçasını kapatıp onun üzerine de hazırladığımız krem şantiyi güzelce sürüp meyvelerle süsleyip dolaba koyuyoruz. Dolapta ne kadar beklerse o kadar güzel oluyor. Bir kaç günde bile bitmese hala taze ve lezzetli kalıyor

Önce tüm malzemeleri hazırlayın ki ard arda hazırlayacağımız için ben herşeyin elimin altında olmasını seviyorum. Daha pratik oluyor.

kek için:
4 yumurta
1 su bardağı şeker
1 su bard. az sıvıyağ
1 su bard. az nişasta
1/2 su bard. un
1 pkt vanilya ve 1 pkt kabartma tozu
puding için:
2 su bard. süt
1 yumurta
3 yemek kaşığı un
1 su bard az şeker
en üstü için:
1 pkt krem şanti
2 çay bard süt
Süslemek için isteğe göre, muz, kivi, çilek, damla çikolata malzeme yoksa sadece muzla da olur

keki fırına attıktan sonra hemen keki kesip arasına koyacağımız pudingi hazırlamaya başlıyoruz. Pudinginin tadı gerçekten çok hoş krema gibi oluyor.
Puding piştikten sonra da krem şantisini hazırlayıp dolaba beklemeye alıyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
grnt024i.jpg

afiyet olsun.

Bu biraz aceleye geldiği için meyveler çok düzgün yerleşmedi ama idare edin artık. Sadece muz kullanıldığında da çok lezzetli oluyor. Evdeki malzemeye göre yani

ben kendi pastamdan sonra pek hazır pasta yiyemiyorum artık. Mutlaka denemenizi tavsiye ederim...

Son düzenleme:
keki çok yumuşak, kreması da çok hoş oluyor gerçekten

görünüsü muhtesem eminim tadida öyledir cokacimcoook
ellerine saglik elitu mutlaka deneyecegim

şekerim ellerine sağlık pek güzel görünüo, bu aralar pasta manyaklığım üzerimde niyeyse :roflol: ya yanlız bişi sorcam ben, benim kelepçeli fırın kabım yok, yuvarlak borcamda pişirsem soğuyunca ters kapasam olmazmı, parçalanırmı acaba

kekini ikiye bölmek için ip kullanın hiç bozulmuyor keserken
ayrıca tarif için teşekkürler canım bende evde pasta yapmayı çok seviyorum ıspanaklı pasta favorimcokacimcoook

kekini ikiye bölmek için ip kullanın hiç bozulmuyor keserken
ayrıca tarif için teşekkürler canım bende evde pasta yapmayı çok seviyorum ıspanaklı pasta favorimcokacimcoook

ipmi hic duymadim valla bunu duydugum cok iyi oldu yoksa bölmeden kesicem diye cabalayip duruyodum bu bilgiyi bizimle paylastigin icin tesekkür ederim kaydirigubbakcemile3
yaa bu k.k nekadar güzel bi yermis her an yeni birseyler ögreniyorumhihoyyyt

evet canım bende öğrendiğimde nasıl iple de mi kesilirmiş dedim denedim çokta güzel kesiyor yalnız aynı hizada kes canım yamuk olmasınyerimseniben

şekerim ellerine sağlık pek güzel görünüo, bu aralar pasta manyaklığım üzerimde niyeyse :roflol: ya yanlız bişi sorcam ben, benim kelepçeli fırın kabım yok, yuvarlak borcamda pişirsem soğuyunca ters kapasam olmazmı, parçalanırmı acaba

Eğer çıkartırken zorlık çekmiyorsan, neden olmasın. Benim fırının borcamda altını pek iyi pişirmediği için hamur işlerini borcamda yapamıyorum. Sonuçta amaç yuvarlak olması. Ama bence margarinle yağlayıp un serpersen olur gibi geliyor sanki.

çok güzel görünüyor gerçekten en kısa zamanda denicem.tarif için teşekkürler.keki ıslatmıyoruz sanıırm.kuru kalmıyormu o zaman

çok güzel görünüyor gerçekten en kısa zamanda denicem.tarif için teşekkürler.keki ıslatmıyoruz sanıırm.kuru kalmıyormu o zaman

normal kek hamurundan sıvı oluyor. Bir de içine ve dışına puding ve krem şanti sürdüğümüz için, keki o kadar yumuşak oluyor ki. Hazır pasta tabanları çok sert oluyor. Islatmadan yapıyoruz evet

hamarat kızım benim.. efferin sana..
ben kekine nişasta ve sıvıyağ koymuyorum..
canım çekti loo.. cokacimcoook
ellerine sağlık .. alkisalkisalkis

hamarat kızım benim.. efferin sana..
ben kekine nişasta ve sıvıyağ koymuyorum..
canım çekti loo.. cokacimcoook
ellerine sağlık .. alkisalkisalkis

sağol şekerim yakın olsak yapıp gönderirdim ama naapalım işte.

X