bebe bisküvileri zararlımı

bende bebe bisküvisi kullanıyordum
çünki yoğurdu başka türlü sevdiremedim
meva kattım pudra şekeri koydum nafile
ama 4 tane bisküvü koyuyırum şapır şupur yiyiooo

ilk oğlumda kutu kutu bebe bisküvisi aldım
o zamanda hiç duymadım zararlı diye
çünki dediğiniz gibi bebe biskivisi zararlı bişi olacağını düşünmedim

benimde aklım karıştı ama olsa bi zararı şimdiye kadar çıkmazmıydı
niceler büyüdü delikanlı gençkız oldu
ömür boyu organikta besleyemicez bunları
en aza indirerek yedirmeye devam ederim sanırım

bende zeyna gibi düşünüyorum..çok bebek bu bisküvilerle büyüdü..
ben az veriyorum bisküvi ama kavanoz pürelerini çok seviyor oğluşlar özellikle meyveli olanları çok veriyorum..
ömür boyuda organik beslemek zor gittiğin yerde bişey yemekte zorlanacaklar ben şimdiden herşeye alıştırıyorum.. ondan bundan sakınırsak yarın büyüdüklerinde adapte olmak daha zor olacak ..
evde de yapıyorum ama yetişemiyorum ne yalan söyleyim..
dün iki elmayı rendeledim çok güzel yediler meyve pürelerini ydikleri gibi
yoğurdu ben hep sade yada meyve püresi ile vermiştim bugün bisküvi ile vermeyi düşünüyordum biraz besleyici olsun diye içine bir iki büsküvi koyacağım ben yinede..

Eskilere bisiy olmamis diye hala vermeye devam etmek ne kadar dogrudur bu tartisilir ..ama ortada bisiy varsa ben bundan kacinirdim acikcasi.

çilekcim sende haklısın ama gerçekten çok çok zararlı bişey olsa satılmaz heralde diye düşünüyorum..
zaten verdiğimiz< okadar etkileyecek kadar çok değil iki oğluma bir iki tane koyuyorum kahvaltıda.. bugün de ilk defada yoğurduna koydum.. sulu yoğurt olduğu için anca meyve püresi ile karıştırıp ayran niyetine biberonla içtiler hep bugün muhallebi kıvamında yediler.. bilemiyorum kafam karıştı doğrusu onu verme bunu verme ne ile besleyeceğiz..

aslında dediklerinize katılıyorum, bebeklerimizin herşeyini keşke kendimiz hazırlayabilsek ama mümkün değil, ben özellikle iki yaşına kadar elimden geldiğince organik beslemeyi düşünüyorum, temelleri sağlam olsun diye sonra zaten kendisi illaki istediğini yiyecek ama belli bir kültür oluşturmaya çalışacağım,
bebe bisküvisini ise zararlı yada değil, ne kadar yararlı olduğuna bakıyorum, bir çok başka şeyde olduğu gibi, tek başına çok besleyici olduğuna inanmıyorum, amacım karnını doyurmak olsaydı verirdim, ondan alacağı besin ögelerini başka gıdalarla çok rahat karşılarım, ancak mesela yoğurdnu hiç bir şekilde yedirememiş olsam sırf yoğurt yesin diye bir iki tane atabilirdim içine, ayrıca rahatlığınıda kabul ediyorum, hiç uğraştırmadan hazır hale geliyorki buda özellikle çalışan annelerin işine geliyor
daha öncede dediğim gibi kar zarar muhasebesi yapmak gerekiyor sanırım burada

denizanası mesajına katılıyorum
ama rep veremedim daha hakkım dolmamış diye

bu bizim burdaki su olayına döndü.Geçen hihlas dan geldiler su arıtma cihazı için.baya değişik marka suyu gösterdiler bir de kendi arıttıkları suyu,
hazır sularda yeterince sağlıklı değilmiş, miş.
Ben
de aksarayın suyu arsenikliymiş dedim onuda yok ediyormuş bu cihaz nasıl oluyorsa.Bu konulardan pek de anlamam ama pek tatmin olmadım.

Öyle olsa dedim tüm ilçe kırılırdı hastalıktan maşallah turp gibiler,kaldı ki biz çeşme suyunu içmeyip damacana alıyoruz.Onlar birde çeşmeden içiyorlar.

işte böle bi anımı anlatayım dedim sizlere:roflol:kaydirigubbakcemile3

bende bu güne kadar hiç bebe bisküvisi vermedim ve açıkcası vermeyide pek düşünmüyordum.fikrimi söylemem gerekirse de çok yararlı bişey olmadığını düşünüyorum gelişimde kilodan başka birşey değiştirmiyor bana göre. çok da ihtiyaç duyarsam onun yerine kendi yaptığım kurabiye ve bu ayarda bişeyi hazırlayıp kullanmak bana daha mantıklı geliyor

darkcım vermiş kadar oldun şekerim,
hepimiz bebeğimiz için en iyisini yapmaya çalışıyoruz ve hepimizin doğrusuda farklı birimiz önceki deneyimlerimizi baz alıyoruz başka birimizde araştırmaları vs. önemli olan burada bilgilerimiz paylaşmak,

bu arada su arıtma cihazının arseniği arıtacağını sanmıyorum ve hazır sularada çok güvenmediğimi belirtmek isterim, oğlum için erikli kullanıyorum nedense en çok ona güveniyorum

bizde ondan kullanıyoruz bende en çok ona güveniyorum nedenini bilmesemde :))

ama adamların hihlasdan geldiği gün çantamda suyum bitmişti onuda test ettircektim olmadı.
bencede arseniği yok etmez ya o kadar kolay olsa tüm izmir bu cihazdan takdırırdı.

ben çorbaları yogurdu kendim yapıyorum ama kahvaltıda mecburen bebe bisküvisi veriyorum.neyle besleyecegiz bebeklerimizi şaşırdım kaldım valla.

bende cok vermek ıstemıyorum
oglum yogurt yemedıgı ıcın ıcıne karıstırmak ıcın aldım ama o sekılde de yemedı maalesef
bır ıkı kez muhallebısıne bır tane attım ama oyle kutu kutu alıp yedırmek tarafarı degılım
ama ev yapımı bebek kurabıyesı veya bıskuvısıne bende sıcak bakıyorum
lelalcım eger tarıfın varsa bende yararlanabılırım canım

bende bir tane var bebek kurabıyesı tarıfı ama ne kadar da olsa tüm bu tarifler 12 ay ve üzerine bebekler için.. tarifi sizinle de paylaşmak istedim.
Bebek Kurabiye Tarifi

* 1 su bardağı yoğurt
* Yarım su bardağı erimiş tereyağı
* Yarım su bardağı sıvı yağ
* 1 su bardağı üzüm pekmezi
* 1 portakal kabuğu rendesi
* 2 su bardağı beyaz un
* 3 su bardağı tam buğday unu
* Yarım çay kaşığı karbonat

Kurabiyemizin Yapılışı

Yoğurdu yağları ve pekmezi çırpma teli ile karıştırın. Portakal kabuğunu ilave edin. Elediğiniz unları ve karbonatı karışıma katarak yoğurun. Yumuşak bir hamur elde edeceksiniz. ıster ceviz büyüklüğünde parçalar koparıp yuvarlayarak yada kurabiye kalıpları ile keserek hamura şekil verin. Yağlı kağıt serdiğiniz tepsiye kurabiyeleri dizin. Önceden ısıtılmış 175 derece fırında20 dakika pişirin.
Bu basit kurabiyeyi iki şekilde sade yada içine marmelat veya pişmiş kuru meyve koyarak ta yapabilirsiniz. (Kurabiyeyi meyveli yapacaksanız hamurdaki portakalı çıkarın) Yağlı bir hamur olduğu için son derece yumuşak bir kurabiye elde ediyorsunuz. ısterseniz denemek için ilk önce çay bardağı ölçüsü ile az bir kurabiye yapabilirsiniz.

ben henüz denemedim ama en kısa zamanda bende bu tarifi deneyeceğim. şimdiden yapanların ellerine sağlık ve afiyet olsun :))

Biz de kontrolümüzde fazla kilolu çıktık. 8,5 kilo olmuşuz nerdeyse. Doktoru muhallebiyi bile yasakladı. 6. ayda ek gıda olarak sadece meyve suyu, yoğurt ve çorba dedi. Rejime girdik şimdiden :)

maşallahh bengisuya şimdiden başladı desene rejime minik cadı..
ben korkumdan vemedim hiç muhallebi onun yerıne tahıllı kaşık mamalarından verdim cuma günü bizimde kontrolumuz var bakalım bize ne diyecek doktorumuz bende merak ediyorum.

oooo masallah elmali turtacim kücük hanim iyi büyümüs..ama rejimide kapmiss yani:9

Bi de göbek yapmışız ki sormayın. Üstüne de kat kat gıdı :) Şimdi memeye iştahlı ama ek gıdalara geçince ne olur bilemem tabi...

Bi de göbek yapmışız ki sormayın. Üstüne de kat kat gıdı :) Şimdi memeye iştahlı ama ek gıdalara geçince ne olur bilemem tabi...
maşallah bengisuya:nazar:
benim oğlumu anlatıyorsun sandım:)) bizimkide 5 ayını doldurduğunda 9 kg idi, birkaç gündür iştahsız ama, sanırım dişten

X