Premature Bebekler Bebeğine vep testi yaptıran varmı

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

ebrizm

Prenses Beril in annesi
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2007
2.133
13
Beni hepiniz tanıyorsunuz artık bebeğimin pvl hastası olduğunu biliyorsunuz. bir sürü test yapılıyor. bunlardan bir yeniside bu cumartesi günü yapılacak vep testi dedi dr muz. gördüğünün beynin görme merkezine aktarması ile ilgili bir ölçümmüş. algılama problemimiz ne kadar diye bakılacak. bu testi bebeğine yaptıran varmı acaba. bana kalırsa daha çok erken benim bebeğim daha minicik bu kadar erken yapılmasımı gerekir fikri olan varsa lütfen yazarmı bana.

canım hic korkma biz daha bugun yaptırdık ama sonuçlarımız pazartesi alcaz benim yigenim bugun 8ayını doldurdu bide premetüre olarak dogdu anlıyacagın 2ayı eksik dediğin gibi bizimde bebegimizde söylemek istemedigim bi sendrom var bu yüzden hastanede2 ay yatı sonra genel kontrolleri arasında vep testide var çoçugunun kafasını beyaz erimiz mum gibi bi ilaçla ama sen sen ol kesinlikle bebegiin tam uyutarak git yoksa yapılmıyor bize 3ay atırdılar ama bugun çok şükür yaptırdık dr kalsa sabah 4ten sonra hiç uyutmayacaksın diyo gelde uyutma bebek bu uyuyor gitmeden bebegini randevu saatine uykusunu ayarla yazık perişan oluyorlar yapılsın ya yapılmayıp ta allah esirgesin bi sorunu varsa erken önlem alınır tedavisi olur korkma inş iyi geçer içeri annemle birlikte girseydik nasıl oldugunu anlatırdım ama almıyorlar annemden duyduğum kadarını anlatım geçmiş olsun

çok teşekkürler kadercim çok endişeliyim anlattığında eeg çekimine benziyor eeg çektirdik. o sorunları bizde yaşadık. o yapıştıran madde soğuk soğuk başına takılırken uyanıyor bebek ister uyut önceden ister uyutma o an uyanıyor bu işin daha iy bir yöntemi yokmu acaba.

evet uyanıyor ama annem gitmeden iyice uyuttu sonda hastaneye gittik karnı iyice açıkana kadar bekletti hoplatık zıplatık anlıyacağın iyice yorduk sonra artık kendinden geçmek üzereyken karnını doyurduk ve olduğu yerde kuzu gibi uyudu hiç kalkmadı ins senin kolay olur çünkü oraya 5ci 6 ci kez gelenleri gördüm herkes cihaz takılınca uyanıyor o yüzden gün atıyorlar diyolar ins seninki uyur

inşllah minicik meleğim nelere katlanmak zorunda kalıyor. inşallah bizimkide hemen uyur

vep testini atlattık bende kızımı uyutmadım mamayı yedirdim altını değiştirdim meleğim uykuya daldı ama gözüne o ışık tutuldukça uyandı 2-3 deneme daha yaptık her defasında uyandı en sonunda dr uyuması için ilaç verdi ve malesef ilaçla uyutularak test tamamlandı çok üzüldüm bu duruma ama yapacak bir şeyimiz kalmadı çok huzursundu o gün meleğim hiç yapmadığı kadar huysuzluk yaptı bıcırık kızım. allah bir an önce bize yardım etsede kızım bu eziyetlerden kurtulsa. vep testinin sonucu çok şükür iyi geldi algılamada problemimiz yok.

vep testini atlattık bende kızımı uyutmadım mamayı yedirdim altını değiştirdim meleğim uykuya daldı ama gözüne o ışık tutuldukça uyandı 2-3 deneme daha yaptık her defasında uyandı en sonunda dr uyuması için ilaç verdi ve malesef ilaçla uyutularak test tamamlandı çok üzüldüm bu duruma ama yapacak bir şeyimiz kalmadı çok huzursundu o gün meleğim hiç yapmadığı kadar huysuzluk yaptı bıcırık kızım. allah bir an önce bize yardım etsede kızım bu eziyetlerden kurtulsa. vep testinin sonucu çok şükür iyi geldi algılamada problemimiz yok.

canım sonucun ii çıkmasına çok sevindim.hep ii haberler verirsin inşallah:emir_bebek::nazar:

inşallah hepimizin bebekleri inşallah bir an önce düzelsin

hadi geçmiş olsun inş tez zamanda düzellir bebegin allah yardımcın olsun bol sabır versin tüm annelere

hadi geçmiş olsun inş tez zamanda düzellir bebegin allah yardımcın olsun bol sabır versin tüm annelere

inşallah. siz bebeğinizin sonucunu aldınızmı. umarım onunda iyidir ve algılamada bir problemi yoktur.

şuan icin bir sorun gözükmüyo demişler ama 6 ay sonraya tekrar gün vermişler ins iyi sonuclar alırız

şuan icin bir sorun gözükmüyo demişler ama 6 ay sonraya tekrar gün vermişler ins iyi sonuclar alırız

aman çok şükür inşallahhhh hiç birimizin bebeklerinde hiç bir sorunla karşılaşmadan atlatırız bu günleri:Saruboceq:

Bebekleriniz buyumustur sagliklidir inşallah.
Bizde bir cok test istedi doktor arasinda vep testi de var. Bilgilerinizi ve sonuçları paylasirsaniz sevinirim.

X