sigarayı bırakamayanlar:(

dervis

Guru
Kayıtlı Üye
13 Mart 2008
1.244
12
Kızlar ilk denememde sadece 5 yumruta toplanmıştı, ve sadece 1i dölendiğinden ,bu embriyo da kalitesiz olduğundan transfer olamamıştı, haziran sonu 2. denemem var.. bizim sorun olmayan sorun yani sebepsiz infertilite, doktor bu kadar az yumurta olmasını sigaraya bağlamıştı, yaklaşık 12 senedir sigara kullanıyordum çünkü..tedavi başarısız olunca çok çok üzüldüm ve sigarayı günde bire düşürdüm ama stresimi artıran sebeplerden dolayı yine başladım, çok iyi biliyorum ki bırakmam gerek, tedavime 1,5ay kaldı ama bırakamıyorum.. yalnızken sanki sigara can sıkıntımı alıyor.. ooof nasıl bıraktınız içen arkadaşlarım? motivasyona ve yardımınıza çooooooook ihityacım vaaaar:kahve::eek:klava::çok üzgünüm:

Ben 2 yıl önce geçirdiğim "gribal enfeksiyon" sayesinde sigarayı bırakmıştım :1shok:
Aradan 1 yıl geçti, sıkıntı stres bahaneleriyle tekrar başladım :eek:klava::eek:klava:
1 yıldır aralıksız hatta zaman zaman dozunu da artırarak içiyorum :eek:klava::eek:klava:

Sigara ne sıkıntıyı, ne stresi, ne de üzüntüyü geçirmiyor !. Bunlar sahip olamadığımız irademizi, ne nefsimizi tatmin etmek için kendimize söylediğimiz BÜYÜK YALANLAR ! senağlama

Slm, valla bende 24 Nisanda başladım tüp bebek tedavisine ve o gune kadar da gunde 1bucuk paket sigara içiyordum... Evde odada içmeyi yasakladık kendi capimızda, pc basında içmiyoruz mesela, sınır koyduk sadece mutfak... yakıp yarısına gelince söndürüyoruz, pek kahve cay yapmamaya calişiyoruz... gunde yarım sigaralari toplasak suan gunde 6-7 dal içmiş oluyorum... bence bunu dene sende... hiç olmazsa az içmiş olursun... birde evde oturma mümkün mertepe sokaga cık, pazar alişveriş merkezi falan gez, oralarda sigara içilmiyor ya, görmeyince kafan dagılır....

kızlaaar yapmayın, günde bir paket sigara içiyordum ve 14 yıldır içiyordum. transfer işleminden sonra bir tane bile içmedim. pat diye bıraktım yani. çünkü bu yolda bir çok risk var kimasal gebelikler düşükler erken doğumlar vs vs sadece gebe kalmakla iş bitmiyoki. hayattaki önceliklerinizi düşünün asıl istediklerinizi önem verdiklerinizi. bebişimiz olmasını istiyoruz değilmi ve sigara bunun en büyük düşmanıysa bırakmaya değmezmi. sigaranın bağımlılığının çoğu psikolojik. bence yarımdı çeyrekti günde bir taneydi bırakın bunları atın çöpe gitsin. ve bebişlerinizle mutlu bir hayata başlayın:)

Kızlar ilk denememde sadece 5 yumruta toplanmıştı, ve sadece 1i dölendiğinden ,bu embriyo da kalitesiz olduğundan transfer olamamıştı, haziran sonu 2. denemem var.. bizim sorun olmayan sorun yani sebepsiz infertilite, doktor bu kadar az yumurta olmasını sigaraya bağlamıştı, yaklaşık 12 senedir sigara kullanıyordum çünkü..tedavi başarısız olunca çok çok üzüldüm ve sigarayı günde bire düşürdüm ama stresimi artıran sebeplerden dolayı yine başladım, çok iyi biliyorum ki bırakmam gerek, tedavime 1,5ay kaldı ama bırakamıyorum.. yalnızken sanki sigara can sıkıntımı alıyor.. ooof nasıl bıraktınız içen arkadaşlarım? motivasyona ve yardımınıza çooooooook ihityacım vaaaar:kahve::eek:klava::çok üzgünüm:

Merhaba,
ben 16 sene boyunca aralıksız sigara içtim hatta bir dönem günde 2 paket içiyordum ta ki çocuk yapmaya eşimle karar verinceye kadar.Bundan 1.5 sene önce hem doğum kontrol hapını hem de sigarayı bıraktım. Bırakmayı istedim ama kendi irademle değil BİOREZONANS yöntemiyle bıraktım. Hem de tam 45 dakikada. İnanılır gibi değil ama işe yarıyor. Aynı yöntemle arkadaşıma da bıraktırdım. Bağdat Caddesindeydi gittiğim yer. Oraya minnettarım cidden. Şu anda Tüp Bebek tedavimin de neredeyse sonuna geldim. Cumartesi test yaptıracağım. Benim de 9 yumurtam toplandı 4ü döllendi ama 3ü transfer edildi. Sigarayı bırakmaktan çok memnunum. Hiç olmayacak, sanki hayal gibi geliyordu. Şimdi ise nasıl içtiğime kendime nasıl yazık ettiğime inanamıyorum. Yaptığım en iyi şey oldu hayatım boyunca. Herkese bolşanslar dilerim hem sigarayı bırakma konusunda hem de bebek sahibi olma konusunda tabi. Bu tedaviden önce mutlaka sigarayı bırakmanızı öneririm.Yoksa emekleriniz boşa gider. (İsteyen olursa o merkezin telefonunu verebilirim.)

sigara dediğiniz gibi bu yolda belki de en büyük düşmanlardan biri, ama bırakmak da bir o kadar zor.. aslında ne sıkıntıyı geciriyor, ne de meleklerimizi bize getiriyor.. sadece bağımlılık.. bırakacağım.. hemen şimdiiiiiii

bende 7 sene kullandim cok icmesemde gunde yarim paket icmedigim zaman duramiyordum ve cok sinirli oluyordum
evlendikten sonra esim istemedi ve onun sayesinde simdi gunde bir tane iciyorum paketim onda duruyor bende dursa 1 paket icerim valla ama dedigim gibi ya birden kes yada yardim al canim birakamiyorsun birde yumurtaliklarini etkiliyormus o yuzden senin coktan birakmis olman gerekiyordu

X