Premature Bebekler Bebeğine pulmicort ve ventolin kullanan varmı arkadaşlar?

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

bramble

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2009
110
4
Arkadaşlar benim bebeğim 31 haftalık doğmuştu ve 1.5 ay yoğun bakımda kaldı. Ciğerinin birisi patladı. Neticede iyileşti fakat çıktıktan sonra bu ciğer rahatsızlığı bize yapışıp kaldı... Tıkanıyor ve morarıyor bazen. Ancak ilaçlar iyi geliyor açıyor nefesini. Aranızda bu ilaçları bebeğine kullanan varmı? 2.5 aydır kullanıyoruz ve neticede kullanmadığımız bir gün hışırtılar başlıyor ciğerinde. Teşhis artık sürekli sürebilecek pnömotoraks ve astım. Bu ilaçlara başlayıpta daha sonra iyileşip ilaçların kesildiği oldumu? Bilgi verirseniz sevinirim.

Teşekkürler

öncelikle çok geçmiş olsun.benim kızım 6 aylıktı doktor zatürre başlangıcı dedı. ventolin ve pulmicortu hava makınesınde kullandım.2-3 yasına kadar her 6 ayda bır bronsit olarak tekkarladı herseferınde de bu ılaçları kullandım.sımdı kızım 6 yasında artık eskısı gıbı 6 ayda bır olmuyor. yas ılerledıkce daha cabuk atlatıyor cocuklar.

Arkadaşlar benim bebeğim 31 haftalık doğmuştu ve 1.5 ay yoğun bakımda kaldı. Ciğerinin birisi patladı. Neticede iyileşti fakat çıktıktan sonra bu ciğer rahatsızlığı bize yapışıp kaldı... Tıkanıyor ve morarıyor bazen. Ancak ilaçlar iyi geliyor açıyor nefesini. Aranızda bu ilaçları bebeğine kullanan varmı? 2.5 aydır kullanıyoruz ve neticede kullanmadığımız bir gün hışırtılar başlıyor ciğerinde. Teşhis artık sürekli sürebilecek pnömotoraks ve astım. Bu ilaçlara başlayıpta daha sonra iyileşip ilaçların kesildiği oldumu? Bilgi verirseniz sevinirim.

Teşekkürler
canim benim seni cok iyi anliyorum benim bebegimdede pnomothoraks gelismisti kuvezdeyken cok kotuydu makinaya filan baglandi bide thoraks tupu takilmisti
ventolini benim bebegim kuvezde kullanmisti allaha sukur benim bebegim iyilesti yani morarmasi filan olmuyor ama cok cabuk hastalaniyor en ufak bir sogukta cigerlerinden hirilti ve asirir derece oksurme var 8 aylik oldu insallah zaturre yada bronsit yada astim olmaz bizim gibi bebeklere cok zor oluyor

allah sabır versin vede yardımcın olsun.zor bir dönem ama geçicek bunu unutma.benim kızımda prematüre dogdu.şimdi 7 yaşında 2 sınıf ögrencisi.hep kendimi bi gün buda geçecek diyerek motive ettim.mutlaka yerine yeni sorunlar gelmiştir,gelecektirde ama onlarda geçicek.

bide şu varki hastalanmasında korkmayalım,bagışıklık sisteminin gelişmesi açısından çok önemli mikroplarla mücadele etmeyi ögreniyo vücut.bide aranuzda prematüre olup SGA olan varmı.yani yag depolaması eksik olan.

X