Lütfen yardımcı olun

S

Shurup

Ziyaretçi
kızlar Ankara'da Zekai Tahir Burak Doğumevinde cuma günü sezeryan olacağım.yalnız genel anestezi mi olsun yoksa epidural sezeryan mı olsun karar veremiyorum.doktorum bana bıraktı.

bi fikir verecek olan var mı?

narkozdan korkuyorum çünkü hiç uyanamayacakmışım gibi geliyor.bir de narkozdan ayılırken inanılmaz ağrılarla uyamıldığını duydum hep.

epidural sezeryanda da uyanık olmak panik yaparmı acaba bende.düşünsenize bütün herşeyi duyacaksınız.doktorların MAKASSS;KESSSS;DİKKK dediklerini.

bişi söleyin lütfen ya

canım epiduralde panik olmazsın merak etme.Zaten o şekilde konuşmalar olmuyor,yani ben duymadım ameliyat sırasında.Hem ağrı da hissetmiyorsun sonrasında,gayet rahat yani.

canım ben genel anesteziyle ameliyat oldum. uyanırken dediğin gibi çok ağrı çektim. ama acılar da bitiyor bak oğlum 2 aylık oldu. bir arkadaşım epidural anesteziyle ameliyat oldu. o çok çabuk toparlandı, ertesi gün ayaklandığını soyledı. ama ameliyat esnasında yapılan mudahalelerı hissetmiş. yani karnının kesildiğini bebeğin cart diye çıkarıldığını. acı hissetmemiş ama. benim toparlanmam 4-5 gun sürdü. bunları hesaplayarak karar ver. tabi her insanın bünyesi aynı değildir. benim acı eşiğim düşüktür çok acı çekerim en ufak bişeyde.

kızlar Ankara'da Zekai Tahir Burak Doğumevinde cuma günü sezeryan olacağım.yalnız genel anestezi mi olsun yoksa epidural sezeryan mı olsun karar veremiyorum.doktorum bana bıraktı.

bi fikir verecek olan var mı?

narkozdan korkuyorum çünkü hiç uyanamayacakmışım gibi geliyor.bir de narkozdan ayılırken inanılmaz ağrılarla uyamıldığını duydum hep.

epidural sezeryanda da uyanık olmak panik yaparmı acaba bende.düşünsenize bütün herşeyi duyacaksınız.doktorların MAKASSS;KESSSS;DıKKK dediklerini.

bişi söleyin lütfen ya
2 ay önce spinal anestezi ile sezeryan oldum.Kesinlikle spinal tavsiye ederim canım..
Epiduralle spinal genel anlamda belden anestezi ama spinalde daha çabuk uyuşuyorsun ve etkisi daha kısa süren bir anestezi..
ılk doğumumu genel olmuştum ve sıkıntılı olmuştu benim için.Ama spinalle ilk acıları hissetmedim,çok kolay ayağa kalktım ve çok kısa sürede toparlandım..Bence genelle kıyaslanınca inanılmaz bir kolaylık.

Ameliyathanede ilk 10 dk.uyuttular beni.Uyandığımda o kadar çok üşümüştüm ki dişlerim takırdıyordu resmen:))Doktorlar akşamki FB maçını konuşuyorlardı.Bense bir an önce bitse de yukarı çıkıp ısınsam diye sabırsızlanıyordum..Yani pek korkmaya fırsatım olmadı..
Hayırlı ve kolay bir doğum dilerim..

Aaa,şimdi farkettim.Sen dün günü sezeryan olmuşsun zaten..Umarım herşey yolunda gitmiştir.a.s.

Son düzenleme:
ıki kere gitti mesaj:S

Son düzenleme:
Ben genel anestezi oldum , o kadar rahat ayıldım ki odama çıktığımda acaip iyiydim kafam dinçti . Ve hiçde ağrı hissetmedim . Ben epidural olmadım çünkü doktorum panik olursun o ortama alışık diilsin dedi . Ben de zaten hiç düşünmüyodum . Ama herkes ondan da memnun .
Sen kararını vericeksin artık .

kesinlikle spinal.
ben oldum ve çok memnun oldum.inanılmaz güzel anlardı benim için .en sancılı ilk saatleri uyuşuk olduğun için ağrısız geçiriyorsun.uyuşukluk geçtiğinde zaman geçiyor ve ağrıda az oluyor tabi sen bilirsin...

X