Saç Uzatma Yöntemleri Saclarini uzatmak isteyenler

ElSaaa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2009
222
8
arkadaslar ben yakinda evlenicem ve saclarim cok kisaydi bi ara zinc hapi kulanmaya basladim 3 haftami ne kulandim (hala kulanmaya devam ediorum) super bisi saclarim hemen uzadi ayrica daha bakimli gozukuoo tavsiye ediorum sizlerede =)) paylasmak istedim :smiley-cool:

zink = cinko

Bende basladim kullanmaya, ama benimkisi daha cok kalsiyum, magnezyum ve cinko iceriyor.. yani hem kemik, tirnak, cilt ve saclar icin... ayrica saclar icin biotine kullaniyorum.. henuz yeni basladim, faydasini gorursem bildiririm =)

recete gerekmiyor, tabi olcuyu kacirmamakta fayda var.. gunde 2 -3 adet alinmali.

cnm haklısın aşırıya kaçılmamalı ama bırak3 ü 2 bile fazla eczaneden alınan cinko tabletleri için. ben 2 yıl kadar önce zehirlendim çinko yüzünden:KK43: bi önceki gün almadım diye o gün 2 tane almıştım ve sonra resmen perişan oldum istifra ederken:KK43: ama bazı firmaların ürünleri var Tianshi gibi. Bunlar daha doğal içerikli oldukları için günde 3 adet alınabiliyor. Ancak eczaneden alcaksanız günde 1 i aşmayın, 15 gün kullanın 1 hafta ara verip sonra tekrar başlayın. çinko gerçekten hayati bir elementtir insan için. eksikliğinde bi çok sorun ortaya çıkar fiziksel komplikasyonlardan tutun da odaklanma-konsantrasyon problemlerine kadar. eğer vücudunuzda çinko eksikliği varsa vücudunuz zaten bunu belli eder. çinko eksikliği olup olmadığını kontrol etmek çok kolay, tırnaklarınızın üzerine bakın, eğer bulut gibi beyaz lekeler varsa bu çinko eksikliğinin belirtisidir. Bunun yanında saç dökülmesi de çinko eksikliğinin habercisi olablir. ben yıllardır kullanırım, şu an extra olarak çinko tableti almıyorum fakat her gün 1 supradyn alıyorum, içerisinde biotinden c vitaminine çinkoya kadar her şey var, hem de 6 lira civarı. yılların eskitemediği multivitamin, tavsiye ederim.

konu sahabisi lütfedip cevaplarmisiniz ecaba tam olarak adi ne:nazar:

zinc Latince ve Almanca çinko demek arkadaşımız çinko tablet kullanmış eczanede demir ya da c vitamini katkılı içerikle farklı firmalarda satışı mevcut ;ama fazlası karacigeri yorar tahlil sonucunda reçeteyle alınmalıdır bilgilerinize.....

arkadaşlar daha doğrusu kullanan ve önceden kullanmış arkadaşlar; en önemlisi kilo yapıomu?bi arkadaş iştah açmıo demiş ama diğer deneyenlerin fikrinide alak içimiz bi rahatlasa.... ikinciside nekada sürede nasıl fark edio arkadaşlar çinkonun faydaları aralarında sayılan her eksiklik bnde mevcutama en ilgilendiğim kısım saç...etkiler süre ile açıklayabilirmisiniz????

kızlar ben size bişey yazıyım..annem kullandı we diplerden yeni saçlar çıktı,aynı zamanda uzattı da..eczaneden alabilirsiniz evegen we bepanten isminde iğne tüpleri..tüpleri kırıp tabakta bedem yağı ile karıştırıp kullandı..umarım sizdede etkili olur..saç diplerine sürdü..ben de kullandım..

yılan yağı kullanan var mı ya saçlar için ?? çok duydum bunu baya etkisi oluomuş saç uzatmak için :hulya:

yılan yağı kullanan var mı ya saçlar için ?? çok duydum bunu baya etkisi oluomuş saç uzatmak için :hulya:

Arkadaşım ben saçlarımın süpürge gibi sert olmasından çok şikayetçiydim. Kuaför arkdaşımın tavsiyesi ile, kullandıgım 400 ml. şampuanıma 20 ml. badem yağı kattım. Küçük yani 20 ml. si 2 tl.ye almıştım. Saçlarımın uzadıgını parlayıp canlandıgını herkes farkediyor ve saçlarıma ne yaptığımı soruyorlar. Tek yaptığım şampuana badem yagı katmak deyince çok şaşırıyorlar:) ama doğru. Ben kürler hazırlayıp saçlarımda bekletemiyorum. pek sabırlı değilim. bana hem pratik hem de faydalı oldugu için de bunu yapıyorum. tavsiye ediyorum. pişman olmazsınız.

Arkadaşım ben saçlarımın süpürge gibi sert olmasından çok şikayetçiydim. Kuaför arkdaşımın tavsiyesi ile, kullandıgım 400 ml. şampuanıma 20 ml. badem yağı kattım. Küçük yani 20 ml. si 2 tl.ye almıştım. Saçlarımın uzadıgını parlayıp canlandıgını herkes farkediyor ve saçlarıma ne yaptığımı soruyorlar. Tek yaptığım şampuana badem yagı katmak deyince çok şaşırıyorlar:) ama doğru. Ben kürler hazırlayıp saçlarımda bekletemiyorum. pek sabırlı değilim. bana hem pratik hem de faydalı oldugu için de bunu yapıyorum. tavsiye ediyorum. pişman olmazsınız.

Çok sağol tavsiyen için deniycem bunu, annemin benden beter saçı bildiğin çalı süpürgesi.. Ona da bana da iyi gelir inşallah.. Hem ben arada maske yapıyorum o hiç uğraşmıyor.. Çok iyi oldu bunu öğrendiğim.. a.s.

bende sarmsakla yılan yağı arasında kaldımm.. :uhm: şampuanın içine ssarmsak rendelicektim. ama yılan yağı daha güzel gelyo kulağa en azından etrafmdkler koku yznden kaçmaz delikafadulden .. çoook teşkkrler verdğn bilgi içn hemen alıp denycemm bgn. :eek:

X