mthfr a1298c ve faktör xııı heterozigot?

aycam83

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2009
381
0
tekrarlayan düşüklerim oldu 4 düşük kan sulandırıcı iğnede kullandım ama sonuç yine aynı . iki gende heterozigot(mthfr a1298c ve faktör xııı genleri ) budurumda olup hamileliğini devam ettiren varmî

Çok geçmiş olsun yaşadıkların çok üzücü bende benzer şeyler yaşadım 3 tane gebelik kaybım var Bendede MTHFR A 1298 C heterozigot mutasyonu var . Daha ayrıntılı eşli bi inceleme yapılması gerek sanırım düşüklerinin sebebi başka bişeydende olabilir yani eşten kaynaklanan sorunlarda bu tür kayıplara sebep olabiliyor.

Çok geçmiş olsun yaşadıkların çok üzücü bende benzer şeyler yaşadım 3 tane gebelik kaybım var Bendede MTHFR A 1298 C heterozigot mutasyonu var . Daha ayrıntılı eşli bi inceleme yapılması gerek sanırım düşüklerinin sebebi başka bişeydende olabilir yani eşten kaynaklanan sorunlarda bu tür kayıplara sebep olabiliyor.

merhaba. ozur dilerim rahatsiz ettigim icin. ayni sonuc bendede oldugu icin size yazdim. trombofili paneli testimin sonucu MTHFR A 1298 C heterozigot mutasyon. ayni sizdeki gibi. 2 kez bos gebeligim oldu. acaba siz sonralari ne yaptiniz? saglikli gebeliginiz oldumu?

Slm ayni sorun bendede var gitmedigim dok. Kalmadi 2dusuk bi kurtaj en son gittigim dok. Eksik tedavi uygulandigini ve clexsan 0.4 kullanmıştım bu ignenin 0.8 kullanmamiz gerekliymis. Bide gebrlikten 3ay once b12 kullanilmaliymis. Simdi kurtaj olali 10gun oldu adetin 3gunu gidecem kanima bakacak ne eksikse ona gore tedavi uygulicak bizim kan pirtilasmasi iki tarafli oldugu icin daha kapsamli bi dokt. Gidin ben simdi ozel klinige gidiyorum mersinin en iyi dok. Calistigim parayi oraya baglicam bakalım. Diger dok. Varsayimla hareket ediyo deneme tahtasiyiz ya

X