Hipnoz ile tedavi olanlar var mi?

Sensible

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2008
3.832
111
Selam arkadaslar,

Bazilarinizin bildigi gibi annem 5 aydir endise bozuklugu ve depresyon geciriyor.
Depresyonu hemen hemen atlatti, ama kaygi ve korkulari yenemedi bir türlü.
Gecen gün hemsiresiyle görüstüm, bu kadin ayni zamanda terapistmiste.
Hipnoz tedavisini önerdi, cok etkili dedi.
Denemedigimiz sey kalmadi artik, bunuda deneyecegiz.

Hipnoz ile tedavi olanlar var mi aranizda?
Varsa beni bu konuda bilgilendirirseniz cok sevinirim.

Selam arkadaslar,

Bazilarinizin bildigi gibi annem 5 aydir endise bozuklugu ve depresyon geciriyor.

Varsa beni bu konuda bilgilendirirseniz cok sevinirim.

ben uzun bir pa tdavisinden bıkıp hipnozu denedim.1 seansta yok olacağını söylediler.hemde tv lere falan çıkan bi isim,sonuçta 4 seans gittim hiç bir ilerlerme olmadı, daha gel diyolar.bence para tuzağı.

Hipnoz konusunu çok merak ediyorum.... Bu konuda deneyimi ,bilgisi olanlar yazarsa çok sevinirim...

Arkadaşlar başka forumlarda da paylaşmıştım ama okumayanlar için yazmak istedi.
Bursanın en ünlü dr larından birine gittim 3 seans hipnoz terapisi aldım ama hiçbir faydasını göremedim
olan 600 lira parama oldu.Ofelya hanım da 1 günde hipnoz ve farkındalık yöntemı ıle bu hastalıga son verdiğini söyluyor
ben gecen yıl tel açmıstım 900 liraydı seans
sabah 9 da giriyorsun iki kişi seansa 3 gbi çıkıyorsun.
ayrıca sitesinde soru sorma bölümü var ne gibi yöntemler kullandıgına dair ayrıntılı bilgi almak için mail göndermek istediğimde özel bir bankaya ait hesap nosu cıktı karsılığında 30 lira yatırmak için ve orda çok sinirlerim bozuldu .bu resmen sömürü yani.klinik ankaranın en zengin muhitlerinden birinde . 1 günde 900 lira iyi para diyorum.Şunu da söyleyeyim ben hipnoza pek ınanamıyorum 3 kere denedim ama olmadı.

işin ehli kişiler tarafından yapıldıgında tedavıyı hızlandırdıgına gozlerımle şahit oldum. ancak, hipnoz çok basit birşey değil. risk faktorleri oldugu içinde işinde uzman birisine gitmek gerekiyor.
(böyle yazıyorum cunku dayım unlu bir psikeyatristi ve hipnozu zorda kalmadıkça uygulamazdı. bu konuda cok sey okudum ve gördüm)
bence son çare olana kadar bekleseniz..

Ben de işin uzmanına gittim Türkiyede sayılı isimlerden birine ancak çözüm alamadımohaoldumsmile

Belki hasta olan kişiden kişiye göre de değişebilir.

belkide..bnm gozumle gordugum pozitif sonuçlar oldugu için öle yazdım..bi de belki gerçekten inanmak ve istemek gerekiyor bilmiyorum tabi..bnmde merak ettiğim bir yöntem ama hiç denemedim..

ben de çok inanarak ve isteyerek gitmiştim ama kalıcı sonuc elde edemedim.sadece iki üç günlük olumlu gelişmeler oldu.
baştan çok inanmıstım bu konuda kitaplar aldım uzun süre araştırdım ancak ben olumlu yanıt alamadım canım

bende iki sefer gittimm şkayetleriniz hafifse güzel rahatlatan bir yöntem ama tam anlamıyla yada tek başına çözüm değill,,bende manik depresyon var bende azcık rahatlama sağladı biraz zorr hipnoz oldum derinde olamadımmm:KK43:((ama şunu bliyorum ki hastalığınız ciddiyse hipnoz işe yaramazzzzz,,boşuna para dökmeyinn,,,,hafif hastalıklarda işe yarar hipnozzz ileri derecede olanlara iyi gelmezz bunu başka yerlerdede duydum kendimdede denemiş oldummm..........

evet canım haklısın benım fızyolojık problemlerım de vardı
o yuzden fada goremedım

Arkadaşlar Benim bir arkadaşım hipnozu denedi ve hayatında büyük değişiklikler olduğunu söyledi. Hakikaten de kendisi daha sakin ve kendi ile barışık biri haline geldi. Onun tavsiyesiyle ben de ablamla söylediği uzmana gittim. İkimizde kilo vermek için gittik. Terapist ablamla biraz konuştuktan sonra ona henüz onun hazır olmadığını söyledi ve onu hipnoza almadı. Beni kabul etti. Ben halen seanslarımıza devam ediyorum. Ve gerçekten çok faydasını göryorum. Tartılmam yasak şu an o yüzden kaç kilo verdim bilmiyorum ama yemek yemem o kadar düzene girdiki bu 4 haftada ben bile şaşırıyorum. :KK16: Bence hipnoz çok faydalı. Ve bundan fayda sağlamanız için kendinizi bırakmanız gerekiyor. Benim gittim hipnoz uzmanı Kanada da eğitimini almış. Çok samimi biri. Ve para kendisi için ikinci planda gibi görünüyor. Yoksa Ablamı da alırdı..... Sizde belki böyle biri bulursanız eminim faydasını görürsünüz.... Sonuçta hipnoz bilimsel olarak kanıtlanmış bir şey.... Hepinize sevgiler....

Arkadaşlar Benim bir arkadaşım hipnozu denedi ve hayatında büyük değişiklikler olduğunu söyledi. Hakikaten de kendisi daha sakin ve kendi ile barışık biri haline geldi. Onun tavsiyesiyle ben de ablamla söylediği uzmana gittim. İkimizde kilo vermek için gittik. Terapist ablamla biraz konuştuktan sonra ona henüz onun hazır olmadığını söyledi ve onu hipnoza almadı. Beni kabul etti. Ben halen seanslarımıza devam ediyorum. Ve gerçekten çok faydasını göryorum. Tartılmam yasak şu an o yüzden kaç kilo verdim bilmiyorum ama yemek yemem o kadar düzene girdiki bu 4 haftada ben bile şaşırıyorum. :KK16: Bence hipnoz çok faydalı. Ve bundan fayda sağlamanız için kendinizi bırakmanız gerekiyor. Benim gittim hipnoz uzmanı Kanada da eğitimini almış. Çok samimi biri. Ve para kendisi için ikinci planda gibi görünüyor. Yoksa Ablamı da alırdı..... Sizde belki böyle biri bulursanız eminim faydasını görürsünüz.... Sonuçta hipnoz bilimsel olarak kanıtlanmış bir şey.... Hepinize sevgiler....

Canım adını da yazarsan çok memnun oluruz.. İsteyen herkes faydalanabilir..

hipnoz bana mantıklı gelio bilinçaltı düzelirse bizde mutlu olurmuşuz gibi gelio ankarada yapan olsa giderim.

Ben ofelya thomas ın panik atak eğitim cd lerini aldım.En son cd yi 21 gün dinliyorsunuz bilinç altı 21 günde eğitiliyormuş. 5 aydır sorunum yok bana iyi geldi deneyin arkadaşlar

Ben de hipnoz tedavisine gitmiştim. İşler üst üste binince çok panik oluyordum, kafam duruyordu adeta. 3 seans gittim, kendimde bayağı bi düzelme fark ettim. Zaten mecbur bırakmıyorlar, sen kendin ihtiyaç hissedip giidyorsun ya da gitmiyorsun, tabii çok derin problemler değilse, yani kendi başına karar veremeyecek derecede sorunlar yaşamıyorsan, bu nedenle para tuzağı olduğunu düşünmüyorum. Ama tabii senin de çaban lazım, zaten her şeyde öyle, hiç bir şey armut piş ağzıma düş olmaz bu hayatta. Onlar sadece dağınık kafanı gerekli şekilde topluyorlar, sen de o derli toplu kafayı koruyorsun gibi düşün.

Ben şu anda hipnoz ile tedavi alıyorum. Henüz 3 seans girdim. Farkındalık düzeyim inanılmaz yüksek.
Neyi neden yaptığımı daha net görüyorum. Ama tedavi sürecim henüz tamamlanmadı.
çok geçmiş olsun.

[ı]selam arkadaslar,

bazilarinizin bildigi gibi annem 5 aydir endise bozuklugu ve depresyon geciriyor.

Varsa beni bu konuda bilgilendirirseniz cok sevinirim.[/ı]

ben uzun bir pa tdavisinden bıkıp hipnozu denedim.1 seansta yok olacağını söylediler.hemde tv lere falan çıkan bi isim,sonuçta 4 seans gittim hiç bir ilerlerme olmadı, daha gel diyolar.bence para tuzağı.

o tvlerde çıkan br uzmana gidiyor benim bir arkadşaım çok memnun . Ama bilemiyorum aynı isim mi? Ben de tereddüt içindeyim. Hiç ilaç tedavisi başlamadım.ilaçkullanmak istemyiroum bu yüzden de ilaçsız bir tedavi arıyorum. Bitkisel ilaçlarla başladım. arayıştayım işte.

Yalnız benim bildiğim kadarıyla çok az kişi hipnoz olabiliyor,çoğu insana hipnoz uygulanamıyor

merhaba arkadaşlar
aranıza yeni katıldım.beni de kardeşimin eşiyle ilgili problemleri bu konuya yöneltti.Adam çok sinirli geçimsiz ve ağzı da bozuk.Ama evde melekmiş.ben de kardeşime hipnozla tedavi olur mu acaba dedim.bu bir iletişim ve öfke kontrolü sorunu sanırım.hipnozla tedavi görenlerden fikir almak istiyorum.

Son düzenleme:
Ben İzmir'de hipnoza gittim arkadaşlar ama hipnoz herkesin sandığı gibi her şeyin bi anda çözülmesi, mucizevi bir durum kesinlikle değil.
Sadece psikolojik olarak rahatlatan bir şey.
Hipnoz seansları sonrasında da devam ettirmeniz gereken şeyler var falan filan.
Hipnozu düşünen herkes bana istediğini sorabilir :)

X