Soğan Kürü Deneyenler Yorumlarınıza İhtiyacım Var

laubali

EYÜB MUSTAFA´M GELIYOR!
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2009
3.123
12
42
Merhaba arkadaslar
Ben 7 yillik evliyim, 6 senedir cocuk icin ugrasiyoruz. Endometriose hastasiyim tüplerimde kalici sivi birakmis bu hastalik. Gebelik elde edemiyoruz cünkü tüplerden akan sivi rahimdeki embroyu öldürüyor, sperme gecit vermiyor yada gebelik olsa ilk haftalarda adet gibi akip gidiyor. Cok zor bir durum, ama ben bu bilgiye gecen ay sahip oldum halbuki 6 sene icinde 6 asilama, 8 tüp bebek hatta hepsi blastosiste giden yumurtalar elde etmistik. Malesef duyarsiz bir doktorum oldugu icin tüpteki sorunu söylemedi, geride kalan bir sürü hayal kirikligi, emek ve tabii bide giden para.

Sizlerden ricam sogan kürü denedikten sonra kac ay icinde hamile kaldiniz, ne kadar devam ettiniz ve adet döneminde ne gibi degisiklik gördünüz yani adet miktari, rengi vs. Ve sizdeki sorun ne?

Benim bu ilk adetim sogan küründen sonra ve rengi cok acik, sivi biciminde geliyor, miktarida öncekilere göre daha az.
Aranizda kullanan varsa lütfen sizde yasadiklarinizi paylasin ve bakalim kime nasil geliyormus bu sogan kürü.

Merhaba arkadaslar
Ben 7 yillik evliyim, 6 senedir cocuk icin ugrasiyoruz. Endometriose hastasiyim tüplerimde kalici sivi birakmis bu hastalik. Gebelik elde edemiyoruz cünkü tüplerden akan sivi rahimdeki embroyu öldürüyor, sperme gecit vermiyor yada gebelik olsa ilk haftalarda adet gibi akip gidiyor. Cok zor bir durum, ama ben bu bilgiye gecen ay sahip oldum halbuki 6 sene icinde 6 asilama, 8 tüp bebek hatta hepsi blastosiste giden yumurtalar elde etmistik. Malesef duyarsiz bir doktorum oldugu icin tüpteki sorunu söylemedi, geride kalan bir sürü hayal kirikligi, emek ve tabii bide giden para.

Sizlerden ricam sogan kürü denedikten sonra kac ay icinde hamile kaldiniz, ne kadar devam ettiniz ve adet döneminde ne gibi degisiklik gördünüz yani adet miktari, rengi vs. Ve sizdeki sorun ne?

Benim bu ilk adetim sogan küründen sonra ve rengi cok acik, sivi biciminde geliyor, miktarida öncekilere göre daha az.
Aranizda kullanan varsa lütfen sizde yasadiklarinizi paylasin ve bakalim kime nasil geliyormus bu sogan kürü.

Sevgili laubali
Bende yeni başladım soğan kürüne adet şekli bendede aynı ancak uzun süredir araştırıyorum genelde belirtiler herkeste aynı, korkulacak bir durum olduğunu sanmıyorum ,gelişmelerden birbirimizi heberdar edelim bakalım ne sonuç alacağız SEVGİLER

Merhaba canim
Bilmiyorum bazileri cok siddetli kanamam oldu vs falan yaziyor, ben hic bir degisiklik görmedim, hala ayni adet sancisi, iste yanlizca miktari az ve cok sulu geliyor. Acaba tüpteki sivilarmi kanla akiyor o yüzdenmi bilmiyorum. Sen suan adetlimisin? Bitsin tekrar basliyacam, galiba bir sonraki adet döneminden 10 gün önce baslamam gerekiyormus. Daha erken baslasam olmazmi?

Merhaba canim
Bilmiyorum bazileri cok siddetli kanamam oldu vs falan yaziyor, ben hic bir degisiklik görmedim, hala ayni adet sancisi, iste yanlizca miktari az ve cok sulu geliyor. Acaba tüpteki sivilarmi kanla akiyor o yüzdenmi bilmiyorum. Sen suan adetlimisin? Bitsin tekrar basliyacam, galiba bir sonraki adet döneminden 10 gün önce baslamam gerekiyormus. Daha erken baslasam olmazmi?[/QUOT

Ben küre başlayalı 4 gün oluyor canım 4. gün adet oldum aslında daha 10 günüm vardı bunu araştırdım dün İbrahim saraçoğlu hocanın sitesinde,erken adette olunabiliyormuş küre başlandığında.Adetin şiddeti artmıyor aslında sanırım kürden dolayı bir kanda bir çeşit sulanma oluyor onun içinde bize şiddettili gibi geliyor bu adetimin diğer adetimden farkı daha sıvı oluşu ama bir fark daha var bende sıvı kanın içinde parça parça sanki bozulmuş folikül tarzında birşeylerde geliyor .Sanırım içimizi temizliyor bu kür korkmuyorum o yüzden ..ikinci küre gelince hocanın dediğine göre 2. adetin başlama tarihinden en erken 7 en geç 10 gün sonra başlanıyormuş

arkadaslar bnede sogan kurunu uyguladım adetım bıttıkten 10 gun sonra basladım ama ertesı yıne kanamam basladı ama soganı yapmadan once dr pko var demıstı yaptıktan sonra yıne dra gıttım gecmıs dedı sanırım ıse yaradı

Duru
Aynen benimde adetim o sekilde geliyor, insallah dedigin gibi icerdeki iltihaplari attigi icin farklidir ama anlamadigim kanama miktarim neden öncekilerine göre daha az, halbuki ben sakir sakir akar diyordum. Insallah acik pembe olmasi icerdeki sivilari atiyor anlamina gelir ama 4-5 ay devam edecegim, gebelik elde edemezsek, yine, o zaman tüplerimi baglatacagim.
Dedigin tortular benim basimada cok kez geldi normal adetliyken bir yandan disari atmasi tabiiki iyi icerde kalsa kist veya baska sorun olusturacak. O yüzden icimizi ferah tutalim insallah yolun sonunda hedefimize ulasiriz.

Relax
Cok süper masallah o kadar tez etkisini gösteriyormu. Peki sen cocuk sahibi olmak icinmi kullandim yoksa iceriyi temizlemek amaclimi?

Relax
Cok süper masallah o kadar tez etkisini gösteriyormu. Peki sen cocuk sahibi olmak icinmi kullandim yoksa iceriyi temizlemek amaclimi?

Canım istersen 15 gün soğan kürünün ardından 21 gün incir kürü dene ben öyle yapıcam yani 15 gün soğan kürü kür bittikten 3 gün sonra 21 gün incir kürü 7 gün ara 21 gün tekrar incir kürü protokol bu saraçoğlu hocanın sitesinde

Ya bu incirin tadi nasil? Hayatimda hic yemedim ve sevmiyorum, tadina baktinmi diyecen bi kere baktim icindeki o taneler sayesinde nerdeyse kusuyordum. Uygulamasi aynimi?

Simdi ben 15 gün kullandim sogan kurunu, suan adet görüyorum bundan sonra sogana devammi edeyim yada inciremi geceyim? Sanirim ikisi bir arada kullaniliyormus?

Ya bu incirin tadi nasil? Hayatimda hic yemedim ve sevmiyorum, tadina baktinmi diyecen bi kere baktim icindeki o taneler sayesinde nerdeyse kusuyordum. Uygulamasi aynimi?

Simdi ben 15 gün kullandim sogan kurunu, suan adet görüyorum bundan sonra sogana devammi edeyim yada inciremi geceyim? Sanirim ikisi bir arada kullaniliyormus?
İkisi bir arada kullanılmıyor bir küre devam ederken ikinciyi önermiyorlar ayrıca soğan kürüne başladığında adet bile görüyor olsan 15 günü tamamlayana kadar soğan kürüne devam etmen gerekiyor aldığım bilgilere göre ...incire gelince :) inciri yemiyosun 15-16 adet inciri yarım litre kaynayan suya atıyor 20 dk kaynatıyorsun ağzı kapalı olarak,sürenin sonunda altını kapatıp ılımasını bekliyor,süzüyorsun süzdüğün suyunu 2 yada 3 e bölerek öğünlerden 15 dk önce içiyorsun
hepsi bu

Ayy denesemmi ne bu incir kurunuda fisfisfis aslinda düsünmüyorumda degil ama iste incir olunca sogana baslamak daha kolayima geldi.

Sen bebek icinmi basladin? Sizde sorun ne?

Ayy denesemmi ne bu incir kurunuda fisfisfis aslinda düsünmüyorumda degil ama iste incir olunca sogana baslamak daha kolayima geldi.

Sen bebek icinmi basladin? Sizde sorun ne?
Canım soğanın suyunun kokusuna tahmmül edebildinse,incir yanında hiç kalır incire başla bence ....Bizde sorundan bol birşey yok 13 yıldır bebek istiyoruz ama aşılama tüpbebek ne varsa denedik olmadı..Bende antisperm antikor var yani sperm allerjisi tiroidlerim normalden fazla çalıştığı için bağışıklık sistemim anormal derecede antikor üretiyor ben bu soğan kürünü ve incir kürünü bitirdikten sonra dereotu kürüne başlayacağım kısmetse tiroidim için ...Eşimde yıllar önce varikosel vardı ameliyat ettirdik ama sonuç değişmedi o yüzdendirki varikosel ameliyatını çocuk için umut vaad edici bulmuyorum ama erkeğin sağlığı için gerekli tabi,ben soğan kürüne başladığımda eşimede keçiboynuzu kürünü başladım sperm sayısında ne derece artış olur bilmiyorum ama yine araştırmalarıma göre sperm kalitesini keçiboynuzu sağlıyormuş.Dediğim gibi herkesin derdi çeşit çeşit benimkide böyle birşey :)

ben cocuk ıcın kullandım ama rahmıde temızledı ıctıkten sonra 2-3 kez ultrasona gırdım hep temız cıktı.bence ıse yarıyor

inşallah bizdede işe yarar relax benim 33mm çapında bir polip mevcut kürün sonunda bakalım sonuç ne olacak..

Hepimizin derdi farkli ama amacimiz ayni. Insallah rabbim bizimde yüzümüzü güldürür kucaklarimiz bebisle dolar.

selam kızlar

bende sogan kurune baslamayı dusunuyorum. adet bittikten 7 gun sonra baslanıp 15 gun boyunca (adet gormeye baslasan bile) devam edilecekmis.

benim kistim yok endometriosis den dolayı tuplerim tıkalı. tupleri açmaya bir faydası olacagini dusunmuyorum ama en azından tuplerde sıvı varsa veya başka şeyler onları temizler belki?

4 gundur kimse birsey yazmamış var mı aranızda faydasını gören. :uhm:

Momi

Hosgeldin canim.. Ben sogan kürünü bitirdim incir kuruna basladim. Faydasini gördümmü diye bilemem henüz ortada bisey yok :) Ama incir kurunun bana faydasi olacaginida tahmin etmiyorum benimde endometriose yüzünden tüplerimde sivi varmis. Bence sen sogan küruna baslamakla iyi ettin, okuduguma göre icerdeki iltihaplari atiyormus, insallah sivilarida atar böyle bir yazi göremedim hic biryerde ama sonucta buda icerde bir iltihap dimi ama.

Ya kizlar incir kuruna 21 gün devam edilecek deniliyor, ben o kadar devam etmek istemiyorum, benim sorunum tüplerde oldugu icin acaba 10 kullansam arkasindan hemen sogan kürünemi baslasam tekrar?
Hesaplarima göre adetimden 10 gün baslamis olacagim. Son carem sogan kürü insallah sivilarin kökünü yok eder :roflol:

Ya kizlar incir kuruna 21 gün devam edilecek deniliyor, ben o kadar devam etmek istemiyorum, benim sorunum tüplerde oldugu icin acaba 10 kullansam arkasindan hemen sogan kürünemi baslasam tekrar?
Hesaplarima göre adetimden 10 gün baslamis olacagim. Son carem sogan kürü insallah sivilarin kökünü yok eder :roflol:

laubali selam canim dun ibrahim saracoglunun sayfasında sss bolumunde hocanın yanıtladığı sorularda okudum. cogunda oncelikle temizlik icin 4-5 ay veya 3-4 ay boyunca sogan suyu kurunu yapmak lazım diyor. sogan suyu kuru bittikten sonra incir kuru yapmak gerekli. incir kürü yumurta oluşumunu ve çatlamasını desteklemek için gerekli. eğer yumurtlama sorunun yoksa çok şart olmayabilir. ben incir kuru yerine şu anda arı sütü + polen ve bal karışımı kullanıyorum. hem bitkinlik yorgunluk hem bağışıklık sorunum var onları desteklesin diye ama aynı zamanda yumurtlamayı da destekliyor o yüzden şimdi 6-7 gün bekleyip soğan kürüne başlayacağım.

Yazanlardan bazılarından alıntı yaptım aşağıda umarım aklındaki soruları yanıtlar.

"Soğan kürüne ilk 15 günlük kürden sonra, 4-5 kez adetlerinize 10 gün kala 10 gün uygulayıp bırakınız. Daha sonra kontrole mutlaka gidiniz. Beraberinde doğum kontrol hapınızı kullanmanızın bir sakıncası yoktur."

"Adet görmeye başladığınızda kürü küre devam etmekle doğru yapmışsınız. pco den dolayı ilk kür uygulamsında ender de olsa, akıntı gelmiyebilir. Bu nedenle 3-4 adet dönemi, adetinize 10 gün kala 10 gün uygulayıp kürü sonlandırınız. Arkasından incir kürünü uygulayınız. "

"Soğan kürünün yapıldıktan hemen sonra bekletmeden ılık ve taze olarak içilmesi gerekir. Dilerseniz sabah-akşam, dilerseniz sabah-öğlen, dilerseniz akşam yemeği öncesi ve akşam yatarken olmak üzre günde 2 kez, taze hazırlanıp içilmesi gerekir. Mühim olan en erken 5 saat arayla günde 2 kez 15 gün uygulanmasıdır. Termosta bekletilip içilmesi uygun değildir. "

Son düzenleme:
X