doktor hatalarıyla karşılaşanlar..

DeliMavi

Nirvana
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2008
1.287
7
merhaba arkadaşlar,3 yıllık evliyim çocuğumuz olmadı.6 aylık evliyken bir jinekoloğa gittim,benden hormon tahlili,ultrason falan istedi,eşimden sperm tahlili istedi.neyse yaptırdık,bize bir sorun yok dedi.yumurtlama takibi yaptırdık,hamilelik olmadı.bizde nasıl olsa bir sorun yok diye bekledik aradan 7ay daha geçti.daha sonra eşimle karar aldık tam teşekküllü bir hastanede bütün kontrollerimi yaptırdım,bu arada iltihap oluştu bende bir türlü geçmedi.rahim filmi 3 ay sonra çekildi.bütün sonuçlar temiz çıktı.o arada doktorum birde eşin sperm tahlilini üroloğumuza göstersin dedi.bizde gittik doktor bize eşimde varikosel olduğunu sperm kalitesinde düşüklük olduğunu ameliyat olması gerektiğini söyledi.tabi biz şoktaydık ilk jinekoloğum sorun olmadığını söylemişti.sonra eşim ameliyat oldu 1 senede öyle bekledik.sizin anlayacağınız o ilk doktor yüzünden eşimdeki sorunu 1yıl sonra tesadüfen öğrendik.en az 2 yıl kaybımız oldu.bunu anlatmak istedim çünkü benim başıma gelen sizin başınıza gelmesin,buda bir tecrübeydi bizim için,tek doktorla tedavilere karar vermeyin..lütfen sizde bu durumlarla karşılaştıysanız yazın ki hepimize ders olsun..

geçen ay klomen tedavisi gördüm..
ilk kez hormon aldım eşimin değerleri düzeldi diye bir de böyle deneyelim dedik..
tahlillerim yapıldı ama sonuç herkese olduğu gibi günde 2 klomen..
içtim sonunda 3 tane kistim oldu..
bu ay doğum kontrol hapı kullandım..
bu ayım gitti..
kistin 1 tanesi hala duruyor küçülmüş ama bu ay da tedavi yok..
ben çok önce öğrendim tek doktorla yetinmemeyi..
güvenmiyorum onlara..

sadece 6 sene tıp okumak doktor olmak için yetmiyor biraz da doktorların insan olması gerekiyor bence 4 yıllık evliyim ve 7 ay önce çocuk sahibi olmaya karar verdik mersinde ********************************************** uzun araştırmalar sonucunda gitmeye karar verdik. Kontrollerim yapıldı hormon testleri falan prolaktin yüksek çıktı bende ilaçlarımı da vrdi bu arada özel muayene oluyorum yani herhangi bir güvence altında kontrollerimi ve muayenelerimi yaptırmıyorum. 4 ay gibi bir süre gittim doktora bana en son klomen verdi ve baba bir tarih verdi bu tarihte gelmemi söyledi ben de o tarihte sabah hastaneyi arayıp saat 5e randevu aldım neyse ben hastaneye gittim saat 5 de hasta kabul bölümüne gittim ve baba biraz beklememi haldun beyin içerde hastası olduğunu söylediler ben de olabilir diye bekledim. Bu arada ben özel bir şirkette çalıştığım için sadece 1 saat iş yerimden izin aldım ve saat 6 da iş yerinde olmam gerekiyordu neyse saat 5.30 oldu ve hala beni çağıran yok benden sonra gelen hastalr içeri girip muayenelerini olup çıktılar ama daha beni çağıran yok. Doktorun odasının kapısının önünde beklemeye başladım bu arada saat 5.45 oldu daha hala ses yok içerden hemşiresi çıktı benim acilen işe dönmem gerektiğini ve benim saat 5den beri haldun beyi beklediğimi söyledim. Bana ne dese sayın doktor bey beğenirsiniz hem de bağıra bağıra 3 HASTAYI DA ÜST ÜSTE YATIRIP MUAYENE EDEMEM Kı BEKLEMEK ıSTMıYORSA GıTSıN tabi orda bir rezil oldum bu adm benim bütün kontrollerimi ve ilaçlarımı bildiği için de bişey diyemedim ama şimdi burdan sizlere söylüyorum sakın ha sakın bu hastaneye gitmeyin ve kendini birşey zanneden bu doktora asla ve asla muayene olmayın insan olmayı beceremeyen bir insan diğer insanlara çocuk yaptırmayı beceremez bence

canım benim muaynanesinde paraları dökerken iyiydi hastaneye geldin ya suratına bakmazlar insanın bende deli olurum böylesine çabuk kurtulmuşsun yinede

aynen ya aslında sadece tıp eğitimi vermeycek tıp fakülteleri bir de mezun olduktan sonra insanlık sınavına sokacaklar o zaman bu doktorların % 50si sınıfta kalır

bende yaşadım canım bende doktora gittim bana fitil verdi ne alakaysa kılomen sonra çatlama iğnesi derken 1yıl içinde 5tane doktora gittim hepsi içimi fitille doldurdu kılomen sonra istanbula taşındık burda birtane özel hastaneye gittik ordaki doktorda puroblem yok dedi buönceden 5tane doktor özel haa sonra pendik şifaya özele gittik doktor bana birbaktı 20 kadar kist sen nasıl dayanıyorsun bunlara dedi hiç haberim yokki sonra tekrar oranın tahlilleri pahalı diye başka özel doktora gittim sigortaya bağlı ordada kisteri farketti ben söylemedim birde benden hgs istedi one dedim bilmiyorum ki ne olduğunu hamile kalmam için tüplermiş herneyse çektirdik neolsaiyi ikiside tıkalı tüplerin sona ameliyat oldunm açık kistlerde alındı anlıyacağın hem zammanım hemde param ve ümitlerimi çaldılar 3yılım gitti boş yere şun da hala hiç birşey yok sorunda yokbaya uzun oldu kusura bakma 5 yıllık evliyim

Son düzenleme:
ben merak ediyorum,bu hatalarından dolayı insan hayatını olumsuz yönde etkiliyen dr yada dr,lar diyeyim,acaba vicdan azabı duyuyorlarmı,,çünki hayatta en zor şey verdiği zarardan dolayı insanın kendiyle vicdan muasebesi yapmak zorunda kalıp altında ezilmesidir,,tabi bu arada görevini başarı ve layikiyle yapanlarıda,Allah başımızdan eksik etmesin...........

Son düzenleme:
Merhaba,
Böyle doktor veya merkez ismi vererek karalama yapamazsınız. Bu yapılan resmen suçtur. Dün sitedeki yazılardan dolayı tüm gün boyunca Sağlık bakanlığı ve Türk Tabipler birliği ile akşama kadar görüştüm. Şikayetleri her iki tarafta dile getirdi ve bu yapılanın direk suç olduğunu ifade ettiler. Şikayetleri direk ilgili ile bağlı tabipler odasına yapılmasının doğru olacağınız aksi takdirde siteye erişimin kesilebileceği kararının bile çıkacağını ifade ettiler. Tabipler odası ve hukukta bu mücadelenizi yapmalısınız. Bu siteden malesef buna izin veremeyiz etik değil ve yapılan suç...

Bende bir doktor hatası yüzünden ardı ardına 6 ameliyata girdim. Sonuç düzleetilemez geri dönüşü olmayan zararlar. Artık zor güveniyorum. Güvendiğimide bırakmıyorum. Bir sıkıntım olursa tek doktora gitmiyorum. 2 hatta 3 doktora gidiyorum ortak birşey söylerlerse inanabiliyorum.

Bende bir doktor hatası yüzünden ardı ardına 6 ameliyata girdim. Sonuç düzleetilemez geri dönüşü olmayan zararlar. Artık zor güveniyorum. Güvendiğimide bırakmıyorum. Bir sıkıntım olursa tek doktora gitmiyorum. 2 hatta 3 doktora gidiyorum ortak birşey söylerlerse inanabiliyorum.

bencede artık kimseye kolay kolay güvenme,inşallah bir daha yaşamazsın böyle birşey...

X