Hakknz helal etmedikleriniz..

Nadas

Guru
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2008
2.925
55
38
Merhaba arkadaşlar...a.s.
Dönem dönem hayatımıza sevmediğimiz insanlar girer hepimizin..
Haklı ve ya haksız aranızda muhakkak birşey geçmiştir,bir olay olmuştur
nefretinizi kazanmıştır o kişi...Zamanla kimileri geçer unutulur,kimileri geçmez
peki sizin hayatınızda hiç geçmeyen iki dünya biraraya gelse nefretim bitmez,
hakkımı helal etmiyorum kesinlikle dediğiniz insanlar var mı:uhm:
Ne yaptılar da böyle oldu:uhm:

Son düzenleme:
çok var ters düştüğüm insanlar -ki zaten çok da zor değildir benle ters düşmek-

ama hayatta iki cihan bir araya gelse yüzüne bile bakmayacağım iki kişi var.

eski sevgili falan değil, biri aile büyüğü biri üniversiteden ev arkadışımdı.
aile büyüğünün maddi manevi benim aileme -hem anne babama hem de eşimle bana- büyük üzüntüler yaşattı.
ev arkadaşımda; anlatmakla bitmez....
en sonunda paramı bile çaldı artık...

her neyse ama hakkımı helal etmiyorum demedim.
ne ölüme ne dirime gelin ama benden yana hakkım varsa -ki çok var- hepsi helal olsun dedim.
kimsenin hakkını üzerimde götüremem ben öte tarafa.
kimseye ne yedirdiğimi ne içirdiğimi ne de yaptıklarımı haram edemem.

BABAM
belki üstünde bi hakkım yok ama yinede helal etmiyorum
bu dünyada işim olmaz bana uzak olsun cehenneme direk olsun
ama ahirette 20 tırnağım birden yakasında olucak :kızgın:

eski müdürüm...

halen müdür korkumu yenemedim.. hakkımı çok yedi..hakkım ona çok geçti.

hem hakkımı heal etmıyorum.. hem de allaha havale ediyorum..

adam sayesınde etrafta ne kadar çok çıkarcı,bencil,egoist,sadist insan oldugunu gördum..

Benim var...

Çok sevdiğim kardeşim gibi gördüğüm bir dostum vardı... Aynı iş yerinde çalışıyorduk, çok zor bir zamanımda patronum, beni işten çıkardı hemde saçma sapan sebeplerle... Hakkmı aramak istedim bende tabi ki... Ama dostumu patron iyi doldurmuş olacak ki, bir ay geçmeden dostum dediğim insan hakaretlerle dolu bir mail gönderdi bana. Öyle üzüldüm, öyle parçalandım ki... Ve ardından öğrendim maaşına % 50 zam yapılmış. Beni maaşı için mi satmıştı, o hakaretleri onun için mi etmişti bana... Ona yaptıklarım için onun için düşündüklerime o kadar pişman oldum ki, asla ama asla, ne olursa olsun ona ve çok sevdiği patronuna hakkımı helal etmiyorum...

:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Öyle biri varki.
Onu görmek bile beni baya üzüyo...
Çok eski bi patronum olcak adi:mymeka::kızgın:
Ona hiç bir şeyi helal etmiyorum. Aldıgı nefes bile harma ona aslında.
Bu dünyada alnından vuramadım. Bu dünyada yüzüne tüküremedim
Diğer dünyada bunları kat kat yapıcam:mymeka:

Daha gecen bi yerde gördüm.(Hayatda onu bir daha görceğimi sanmazdım.. Arkadaş cevresiyle falan oturuo dingil. Bana bakana kadar orda durdum kaşlarım catık sinirli igrentili bi yüzle... Bana bakmasıyla kafasını yere egmesi bir oldu.:mymeka: Orda gidip suratına tükürmek isterdim. Dua etsin ödetcem bedeli diğer tarafa bırakmıştım)

ömür boyu bakarım diye köpek sahiplenlerine yardımcı olduğum sonrasında o köpeği aç bırakan döven atan başkasına veren insanların hiç birine hakkımı helal etmiyorum. ben bir can alıyorsunuz bir ömür bakacaksınız en iyi koşullarda dedikçe beni anlamayan tüm insanlara hakkımı helal etmiyorum.
temiz siyasetçi geçinen oyları toplayıp köpekleri katleden zihniyete de hakkımı helal etmiyorum.
hayvanda olsa onlar da can'dır. kaliteli yaşamaya hakları var.

evet var kapımda ölüyo olsa günahını ver kurtulucak deseler.. günahımı bile asla vermiceğim

insanlar var bi kaç tane... hakkımı helal etmiyorum... büyük konuşmayı hiç sevmem allah büyük söyletmesin

ama asla da etmicem sanırım

hatta son nefeslerinde helallik istesinler de öyle can versinler.....

Son düzenleyen: Moderatör:
var...etmedim...etmeyeceğim...
bu dünyada da ötekinde de nefesim enselerinde olsun inşallah...

beni kendi sevgilisiyle arasını açmakla itham eden , çirkin iftiralarıyla üstüme saldıran "dost" sandığım kişi...üzerinde çok emeğim ve hakkım var ve hiçbirini helal etmiyorum...
hayatımda ilk defa böyle bir kararım oldu ama malum kişi çok yaktı canımı çokkkk:nazar:

Hayatım boyunca beddua etmek nedir bilmedim ben ...

O kadar canım yandı yine de etmedim...

Ama öyle biri var ki; Benden beddua almayı başardı...

Sırf beni o raddeye getirdiği için, sırf yüreğimdeki o güzelliği silip aldığı için; hiçbir konuda hakkımı helal etmeyeceğim...

Evet var.
Hakkımı helal etmiyorum,etmeyeceğim.
Allaha havale ediyorum hepsini.

kızlar siz zaten hakkınızı helal etmediğiniz de allaha havale etmiş olmuyorsunuz
allaha havale etmek demek,hakkını helal etmek,acısıyla tatlısıyla unutmak
içindeki nefreti öldürmek demektir...eğer hakkımı helal etmiyorum diyorsanız
ozaman,allahlık bir iş kalmıyor o iki kişinin arasında oluyor herşey..

var :1closedeyes:
yuvamı yıkmaya çalışanları asla hakkımı helal etmiyorum ölürsem şayet onlardan önce eşime söyledim mezarıma dahi gelmesinler :1closedeyes:
Allah bana yardım etsin 1 haftadır evimdeyim yuvama döndüm henüz kimse ile karsılaşmadım
karşılasıcağım bi gün kesin tepkim ne olur bilemem :1closedeyes:
ne zor ki hakkını helal etmeyeceğim kişiler ile komşuyuz :1closedeyes: bi tanesiyle de kıştan kışa aynı evdeyiz Allah ayırır bizi inşallah :Saruboceq:

kızlar siz zaten hakkınızı helal etmediğiniz de allaha havale etmiş olmuyorsunuz
allaha havale etmek demek,hakkını helal etmek,acısıyla tatlısıyla unutmak
içindeki nefreti öldürmek demektir...eğer hakkımı helal etmiyorum diyorsanız
ozaman,allahlık bir iş kalmıyor o iki kişinin arasında oluyor herşey..

evet Allaha havale etmemiş oluyoruz
hakkını helal etmememin bi zararı var mı :1closedeyes:

insan çok canı yanınca evet etmiyor ama
o hakkınızı helal etmediğiniz kişilerle öbür dünyada da karşılaşacaksınız,orda helalleşme durumu olacak
ama bu da sıkıntılı bir durum..bu dünyada kaçtığınız insanları o dünyada görmek istemezsiniz heralde
diyelim ki siz ondan önce öldünüz,onun ölmesini bekleyeceksiniz hesabınızın görülmesi için
en güzeli hakkını helal edip,allaha havala etmek
allah kimsenin hakkını kimsede bırakmaz..mazlumun ahı da aheste aheste çıkar...

X