Saç Rengi ve Saç Boyama SAÇ BOYAMA ve SAÇ RENGİ HAKKINDA Sorular Ve Öneriler

:KK43:kızlar haytımda ilk kez saç boyayayım dedim mahfettim berbat oldu saçım koleston altın sarı yaptım bildiğin açık kızıl hürrem rengi oldu şimdi napayım nasıl düzelteyim tekrar hemen boyasam olurmu sarı istiyodum ne nenk boyamam lazım off yaa napcam ben şimdi kimse kaolağa inanıp boya almasın ben yandım siz yanmayınnn:KK43::KK43::KK43::KK43:

sanırım saçların koyuydu ve açılma işlemi yapılmadan sarı boya kullanmışsın bu sonuç çok normal... bende açık renk istiyordum ve senin gibi direkt sarı boya kullandım ve sonuç seninkiyle aynıydı ama tek fark ben öyle olacağını biliyordum :) oryal kullanmadan açılmasını istediğim için sabrettim her ay tekrar tekrar boyadım saçımı ve şu an açık karamel dore sarı arası bişey hem gayette güzel...sana tavsiyem sarıda ısrarlıysan ve açtırma yaptırmak istemiyorsan sabret ve bekle ama vazgeçtiysen istediğin kahve veya kumral tonlarda bir boya kullanıp bu renkten kurtulabilirsin:KK51:

bende saçlarımı boyamak istiyorum ama emziriyorum diye korkuyorum. sizce bi zararı olurmu?4 aylık bebeğim

''Deriden çok az emilen saç boyasının süte geçmesi beklenmez o yüzden emzirme sırasında saç boyatmanın zararı yoktur.'' diye nette okumuştum bir doktorun ağzından, bence de bir sakıncası yok, sonuçta bebek artık dışarıda ve sadece emziriyorsun :nazar:

bende saçlarımı boyamak istiyorum ama emziriyorum diye korkuyorum. sizce bi zararı olurmu?4 aylık bebeğim

ebrucum öncelilkle allah bağışlasın bebeğini :nazar: ama bana kalırsa boyatma çünkü saç boyaları yoğun kimyasal maddeler içeriyor... senin için önemliyse ve acilen boyatmalıyım kötü hissediyorum diyorsan da doktoruna danışmalısın mutlaka...

teşekkürederim cevaplarınız için acil değil kapalıyım zaten sadece aynaya bakınca kötü hissediyorum. bekliyim en iyisi biraz daha nede olsa 2 ay sonra ek besinlere başlayacak ozaman yaparım olmazsa.

kizlar 2 gün önce kuaförde saclarimi boyattim.sacimda siyah mavi boya vardi 6 ay önce yapmistim.
kuaför önce acti saclarimi sonrada orta kumral cikolata rengine boyadi.simdi ben karemel rengi istiyorum. kendim boyayacagim.nekadar süre beklemem gerek,bide syossun altin karamele boyasam tutarmi boya.???

Son düzenleme:
kizlar 2 gün önce kuaförde saclarimi boyattim.sacimda siyah mavi boya vardi 6 ay önce yapmistim.
kuaför önce acti saclarimi sonrada orta kumral cikolata rengine boyadi.simdi ben karemel rengi istiyorum. kendim boyayacagim.nekadar süre beklemem gerek,bide syossun altin karamele boyasam tutarmi boya.???

saçında açma işlemi yapıldığı için yıpranma olmuştur muhakkak ,bana kalırsa bir süre bekle tekrar boyamak için ki saç biraz toparlasın :KK34:

tek renk seviyorsan keşke balyaj yaptırmak yerine tümden boya yaptırsaydın... doğal saçın çok koyu değilmiş zaten o yüzden alacağın açık seri olan bir sarı istediğin sonucu verecektir..ama bu defa 15 kalmasın :)

pinkbull çok teşekkürler :) boyadım saçlarımı. palette deluxe 10.1'e :) ancak yine çok korktum çok açılcak diye ve yine 15-20 dk beklettim saçımda. sonuç olarak 2 ton daha açıldı yani şimdi böyle açık bal rengi ile sarı arasında oldu. sanırım bir kez daha boyarsam istediğim renge ulaşacağım. ancak bir yandan da daha bakır kumral renkler çok dikkatimi çekmeye başladı of kafayı yicem snrm :)

$76bq.jpg $a.jpg $b.jpg Eki Görüntüle 289434

kuaförlük terimlerini pek bilmem ama yanılmıyorsam yukarıdaki saçlar krepe balyaj diye geçiyor. yanlışım varsa lütfen düzeltin..
ben de böyle aşağı doğru açılan saç rengi istiyorum. saçlarımda boya yok ve rengi resimdeki hazal kayanın aşkı memnudaki hali gibi.

ben de zaten aynı onunki gibi bir renk istiyorum altlara doğru sarımsı bakırımsı olmasın çirkin durur diye düşünüyorum. sizce kuaföre ne diyerek anlatmalıyım derdimi?

saçlarımı ilk defa boyatacağım için de tedirginim biraz. üstlere hiç boya gelmesin istiyorum. her kuaförün beceremeyeceği bir işlem mi yoksa rezil olma şansı düşük mü? bir de fiyat hangi civarlarda olur tahminen?

pinkbull çok teşekkürler :) boyadım saçlarımı. palette deluxe 10.1'e :) ancak yine çok korktum çok açılcak diye ve yine 15-20 dk beklettim saçımda. sonuç olarak 2 ton daha açıldı yani şimdi böyle açık bal rengi ile sarı arasında oldu. sanırım bir kez daha boyarsam istediğim renge ulaşacağım. ancak bir yandan da daha bakır kumral renkler çok dikkatimi çekmeye başladı of kafayı yicem snrm :)

canım 15 dk olmasın demiştim sana :) keşke saçında olması gerektiği kadar bekletseydin tekrar boyamaya ihtiyaç duymazdın... diğer renklere gelince benimde gözüm bakır ve kahve tonlarında ama kararsızım çünkü dönüşü kolay olmaz olsada saçım çok yıpranır en iyisi bundan iyice sıkılmayı beklemek...sanada tavsiyem baya açık bir küllü sarı istiyorsan yoğun açıcılı tüp boyalar var 11.1 gibi mesela ben en son onu kullandım ve gayet memnunum.. sen tekrar yapınca bilgilendir yine merak ediyorum :KK34: unutmadan bu defa en az 30 dk ok mi :KK3:

Eki Görüntüle 289431 Eki Görüntüle 289432 Eki Görüntüle 289433 Eki Görüntüle 289434

kuaförlük terimlerini pek bilmem ama yanılmıyorsam yukarıdaki saçlar krepe balyaj diye geçiyor. yanlışım varsa lütfen düzeltin..
ben de böyle aşağı doğru açılan saç rengi istiyorum. saçlarımda boya yok ve rengi resimdeki hazal kayanın aşkı memnudaki hali gibi.

ben de zaten aynı onunki gibi bir renk istiyorum altlara doğru sarımsı bakırımsı olmasın çirkin durur diye düşünüyorum. sizce kuaföre ne diyerek anlatmalıyım derdimi?

saçlarımı ilk defa boyatacağım için de tedirginim biraz. üstlere hiç boya gelmesin istiyorum. her kuaförün beceremeyeceği bir işlem mi yoksa rezil olma şansı düşük mü? bir de fiyat hangi civarlarda olur tahminen?

slm... saçlarında boya olmaması ve saçının rengi işlemin daha doğal durmasını sağlayacaktır ama tabiki usta bi kuaförün elinden çıkarsa... dediğin şeyi her kuaför yapabilir ama anladığım kadarıyla doğal durmasını istiyorsun, bu durumda iyi bir kuaför seçip istediğini çok iyi anlatmalısın yoksa saçının yarısını çok keskin bir çizgi şeklinde başka renk bulabilirsin :KK45: bence kuaföre saç uçlarında güneşte açılmış gibi bir ton istediğini söyle ki çok keskin bir sarı olmasın :KK34:

slm... saçlarında boya olmaması ve saçının rengi işlemin daha doğal durmasını sağlayacaktır ama tabiki usta bi kuaförün elinden çıkarsa... dediğin şeyi her kuaför yapabilir ama anladığım kadarıyla doğal durmasını istiyorsun, bu durumda iyi bir kuaför seçip istediğini çok iyi anlatmalısın yoksa saçının yarısını çok keskin bir çizgi şeklinde başka renk bulabilirsin :KK45: bence kuaföre saç uçlarında güneşte açılmış gibi bir ton istediğini söyle ki çok keskin bir sarı olmasın :KK34:

çok teşekkür ederim pinkbull dediğin gibi en büyük korkum yarısı bir renk yarısı bir renk gibi görünmesi saçımın.. iyi kuaför araştırmam lazım önce sanırım. klasik ben hallederim yaparım diyip saçma sapan şeyler yapan kuaförlere denk gelmem inşallah:18:

Son düzenleme:
Arkadaşlar ben de bakır kumrala boyadım 1 ay önce
saçım kendi saçımdı (orta kumral)ve sadece gölge yaptırıyorudum
3 ay önce ani bir kararla koyu kestane yaptım 2 ay dayanabildim herkes çok yakıştırdı ama ben alışamadım
1 ay önce de açtırıp bakır kumral yaptım.şimdi saçlarım orıaldan dolayı dipleri koyu uçları açık oldu saçımı yıkadıkça uçlar sarıya doğru gidiyo.
Bakır kumral saç rengi düşünenler sürekli bakım yapmak zorunda olduğunu göz ardı etmesinler.jöleli ve ya fönlü iken biraz da makyaj varsa bayılıyo herkes.ama bakımsız hali hiç beğenilmiyor hatta ciddi tepki topluyor:KK43:.Sürekli bakım yapamadığımdan dolayı ben açık kumrala boyamayı düşünüyorum saçımı.Tecrübeli arkadaşlardan özellikle soruyorum.Bu hale gelen saçımı açık kumrala dönüştürmekiçin açıcı kullanmalıyım,yoksa açık kumrala direk boyanırsa yeterli olur mu?
Saygılar...

Arkadaşlar ben de bakır kumrala boyadım 1 ay önce
saçım kendi saçımdı (orta kumral)ve sadece gölge yaptırıyorudum
3 ay önce ani bir kararla koyu kestane yaptım 2 ay dayanabildim herkes çok yakıştırdı ama ben alışamadım
1 ay önce de açtırıp bakır kumral yaptım.şimdi saçlarım orıaldan dolayı dipleri koyu uçları açık oldu saçımı yıkadıkça uçlar sarıya doğru gidiyo.
Bakır kumral saç rengi düşünenler sürekli bakım yapmak zorunda olduğunu göz ardı etmesinler.jöleli ve ya fönlü iken biraz da makyaj varsa bayılıyo herkes.ama bakımsız hali hiç beğenilmiyor hatta ciddi tepki topluyor:KK43:.Sürekli bakım yapamadığımdan dolayı ben açık kumrala boyamayı düşünüyorum saçımı.Tecrübeli arkadaşlardan özellikle soruyorum.Bu hale gelen saçımı açık kumrala dönüştürmekiçin açıcı kullanmalıyım,yoksa açık kumrala direk boyanırsa yeterli olur mu?
Saygılar...

zaten saçında açılma uygulanmış kestaneden dönmek için, anladığım kadarıyla da boya akmış kısmen.. bence direkt boya uygularsan başarılı olur...ayrıca unutma açık renge boyalı tüm saçlarda bakım şart bu sadce bakır kumral rengine has değil...ten rengini bilmiyorum ama sürekli makyaj yapamam ama canlı görünüm isterim diyorsan açık kumralda diğerinden farklı olmayacak hatırlatim dedim :KK34:

Saçlarını ilk kez boyamaya karar veren biri olarak ben de aklımdakileri sizlere sorayım kızlar.
Saçlarım koyu kahverengi.Ben daha açık tonlar istiyorum, kumral veya açık kumral gibi..Ama evde boyayacağım ve öncesinde açmak için bir işlem yapmayacağım için hangi renk almalıyım bilemiyorum. Bazı boyalar turuncu tonlarında da olabiliyormuş, güzel olsun derken faciaya yol açamayayım:KK1: Nasıl bir renk almalıyım ki bu koyu saçlarımı daha açık yapsın?...

Ve bir de bazıları boyanın saçları beyazlaştırdığını söylüyor. Bu doğru mu?
Şu genç yaşımda yok yere artmasın beyazlarım:KK1:

sevgili kk dostlarım bişeye başlamadan önce mutlaka forumda yazılanları okurum,araştırırım.umarım bu yazdıklarımda başka birisinin işine yarar.saclarım sarı,gerçek saç rengim koyu,siyah diyeblirim.tabiki her ay dip boya yaptırıyorum.her zaman aynı tonda tutmuyor zaman zaman kuaförde actrdığım halde turunculuklar oluyor veya cok acık dşüyor sacıma hoşuma gtmiyor.en son boyamdada bu oldu.diplerim karamel gibi oldu .1 cm de kendi sacım çıktı.işte şeytan dürttü.kendim yapıyım dedim araştırdım koleston 12.1 güzel açıyormuş.bulamadım 11.1 aldım,dedim en azından küllü olduğu için boya truncularımı yokeder diplerimde açılırsa biraz renginide seversem bu işkenceyi çekmem diye düşündüm.gelin görünki sonuç berbatttt.en kısa zamanda kuaföre gtmeliyimmm.evet turuncu yerlerim yok oldu ama kendi sacımın olduğu kısımmmm berbattt.resmen kızıl olduuuuu.yani önerim şuki sarı saclı arkadaslar kesinlikle riske girmesin.keşke dipboyamdan sonra kendi sacım gelmeden.var olan turunculukları boyasaydım hemen :KK43:((( çok pişmanımmm yapmayın sizzzzz :KK5:

merhaba arkadaşlar ben saçımı daha önce hiç boyatmadım sadece uçlarına oriel ile krepe balyaj yaptırdım şimdi saçlarımı kestirmeyi düşünüyorum sarıların gitmesi için ve sonrada saçımı boyamak istiyorum. saçım açık kumral ben saçımı orielle hiç açmadan direk vanilya sarısın boyarsam kendi saç rengim olduğu için tutar mı yoksa kendi rengimden 1-2 ton açık mı olur??

merhaba arkadaşlar ben saçımı daha önce hiç boyatmadım sadece uçlarına oriel ile krepe balyaj yaptırdım şimdi saçlarımı kestirmeyi düşünüyorum sarıların gitmesi için ve sonrada saçımı boyamak istiyorum. saçım açık kumral ben saçımı orielle hiç açmadan direk vanilya sarısın boyarsam kendi saç rengim olduğu için tutar mı yoksa kendi rengimden 1-2 ton açık mı olur??

tam tutacağını sanmıyorum ama güzel bir sarı elde edersin :KK34:

mrb kızlar.. size danışmak istediqim bir konu var.. ben saçımı ilk kez boyayacam yakışıp yakışmayacaqını konusunda endişeliyim çnkü bi daha boyama qibi bir lüksüm yok.. buqday tenliym orta kumral bi saç renqim ve kahverenqi qözlerm var.. bakır, karamel qibi bşyler düşünüorm arkadaş kapiçinoyu yakıştırdı ama bilemiyorum.. yardımcı olun ltfn..

X