evlilik düşünmeyen sevgilinizin aklına evlilik fikrini nasıl sokarsınız:?

flamingo2754

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2009
470
7
bi arkadaşım bugün 1.5 yıllık sevgilisinden ayrıldı.çünkü ne zaman arkadaş ortamında evlilik konusu açılsa lafı değiştiriyor,sallama cevaplar veriyordu. bizim kız da bu hödüğü seviyordu ne zamandır bi sesi çıkmıyordu ama en sonunda dayanamadı. çocuğun da kendisini sevdiğinden bi şüphesi yok.ama sadece laylay lom gezip tozuyorlar.adam 1.5 senedir tık yok, ailesi bilmiyor bile biriyle görüştüğünü.kızcağızın aklı çok karışıktı. bakalım bu ayrılık rüzgarı ilişkilerine nasıl etki etcek.
sizin fikirleriniz nedir.gerçi ayrılan ayrıldı diyceksiniz.belli olmaz belki kızı gene allem eder kallem eder ikna eder oğlan.hem bu durumda olan birçok tanıdığımız olabilir,onlar için de fikir olsun..

Son düzenleme:
evet ben acarım lafı.....eğer gurur yapıp soramıosan da konuyu oraya getıreck davranıslarda bulunabılırsn

kaydirigubbakcemile3
hmm.. duuruma bagli yaa.. eger acmiyosa ya ben acarim konuyu baktm orali olmuyo tekmeyi basarim.. kaydirigubbakcemile3

evlenmek istemeyen erkekler ya bekar hayatının kolaylıklarından ayrılmak zor geliyo ya da kendilerine evlilik sorumluluğu alacak kadar güvenmiyorlar.
bi de karşılarındakini hevesli görünce bi paniğe kapılıyorlarmış.
ben nişanlım evlenme teklif edene kadar hevesli görünmedim.konuyu hiç açmadım.bi de asıl sebebi,ilişkimin rahat rahat keyfini çıkarmak istiyordum :) seviyordum tabi ama gezip tozayım dedım :) ama yine de 1-2 sene sonra hala evlenme teklif etmeseydi, bi hal çaresine bakcaktım :)
evlilik düşünmediğini belli ettiği için sevgilisinden ayrıldı bugün bi arkadaşım.
çok boş bırakmamak lazım.arada bazen evlilik düşüncesini akıllarına sokmak lazım.adamın gözüne sokmadan, ne kadar iyi ev hanımı-eş-anne olabileceğimizi farketmesi sağlanabilir mesela..

ağır olmadı da biraz saçma oldu. gururla ne ilgisi var canım. hava mı attım.sanki ben evli barklı kadınım da evelenemeyenlerle dalga geççem :)

ağır olmadı da biraz saçma oldu. gururla ne ilgisi var canım. hava mı attım.sanki ben evli barklı kadınım da evelenemeyenlerle dalga geççem :)

Hayır tatalım yanlış anladım acaba senin erkek arkadaşınmı evlenmek istemiyor diye düşünüldü ve konuya ilk bakan herkes öyle düşünür tatlım yanlış anlama

kızlar bugün bi arkadaşım 1.5 yıllık sevgilisinden adam evlilikten lafı açılınca devamlı konuyu değiştirdiğinden ayrıldı. ben de onu teselli nasıl etsem diye düşünürken sizin de fikirlerinizi almak istedim.ama sanırım yeterince açıklayıcı soru sormadığımdan farklı şekillere kaydı. bu yanlış anlamaya burada nokta koyalım ve topiğin amacına uygun olarak fikirlerimizi paylaşalım.

evlilik fikrini sevgilinize nasıl sevdirirsiniz.

kızlar bugün bi arkadaşım 1.5 yıllık sevgilisinden adam evlilikten lafı açılınca devamlı konuyu değiştirdiğinden ayrıldı. ben de onu teselli nasıl etsem diye düşünürken sizin de fikirlerinizi almak istedim.ama sanırım yeterince açıklayıcı soru sormadığımdan farklı şekillere kaydı. bu yanlış anlamaya burada nokta koyalım ve topiğin amacına uygun olarak fikirlerimizi paylaşalım.

evlilik fikrini sevgilinize nasıl sevdirirsiniz.

canım o zaman ilk yazdığın yerde bi düzeltme yap ve açıkla

ben ilk okuduğumdada anladım zaten anlış anlancak gibi yazmamışsın
evliliğe gelince 1.5 yılda ztaen sevgilis her seferinde ona söylemiştir evliliği düşünmediğini
biraz ağır olucak bekar kızlara ama eğer erkekn falan diosa sevgilileri
bence tam sevmiyorlar seven adam her zaman evlenmek için can atar şartları zorlar
yani fikri sokmakla olmaz kafasına o istemediği sürece olmaz

bence de gerçekten seven bir erkek, evlilik için yeterli koşulları varsa kızla evlenmek için can atar. yaşı evlenme çağına gelmiş, mesleğini eline almış birinin evlilikten uzak kalması için gerekçesi mantıklı olmalı.bunu da sevgilisiyle paylaşmalı. benim şu şu planlarım var diye bi açıklama yapmalı.
bazı kızlar isteksiz erkeğin ardına çok düşerek evlilik meraklısı durumuna düşürüyorlar kendilerini.

X