Diş İmplantları...Bilgi...Paylaşım

Merhaba bayanlar,
Bende implant yaptıracaktım, doktor ile görüştüm. Çene yapısının uyumlu olması gerekiyor ve kabul etmezse yapılacak hiçbir şey yok. O kadar ağrıyı ve riski göze alamadım. Yaptıran ve memnun olanlar kimler acaba ? O süreci bilmek isterim.
ben de alamıyorum. peki ne olacak.. bu şekilde durmasının diğer dişlere bir zararı oluyor mu zamanla bir bilgin var mi

Merhaba, ön dişlerime 8 diş lamina yaptırmak istiyorum İstanbulda doktor tavsiyesi olan var mı???

Bende impant yaptıracağım ama cok korkuyorum yeni yaptıran arkadaşlar varsa bana bilgi verebilir mi şimdiden teşekkürler :)
Merhaba canım benim anneme yeni yaptırdık hiç korkulcak bir şey yok 4 tane yaptırdık yaklaşık 1 saate işlem bitti ve hiçbirşey hissetmedi. Sonrasında biraz şişebiliyor buz kompleksi yapman gerekiyor. Ama şuan çok rahat ve çok mutlu ,
Antalya'da özel bir klinikte NTA implant yaptırmıştım. Garanti belgesini de vermişlerdi. Birçok yerde bulabilirsin biraz araştırırsan. İsviçre implantı bu konuda oldukça güvenilir.

Merhaba, ön dişlerime 8 diş lamina yaptırmak istiyorum İstanbulda doktor tavsiyesi olan var mı???

Elif Selam,geçen sene işyerinden bir arkadaşımın tavsiyesi ile lamine yaptırmak için şişli de Confident isimli kliniğe gittim..Çok ayrıntılı bir şekilde fotoğraflarımı çektiler sonra planlamanın detaylarını anlatıp benim dişlerime örneklemeler yaptılar.yaklaşık 3 hafta sürdü..sonuç harika oldu benim için,yeni tanıştığım insanlar dişlerin ne kadar güzel dedikçe çok mutlu oluyorum yani kendi dişim sanıyorlar..Aynı yerde bir tane de implant yaptırdım,inanamıyorum kendime bu kadar çok korkarken dişçiden ben implant bile yaptırdım..Arkadaşlar gerçekten korkulacak bir şey yokmuş..ama implant konusunda çok iyi araştırmak gerekiyormuş..implantın markası ve kaç yıldır yapıldığı felan...benim implant alman üretimiymiş ve internetten baktım dünyada en çok kabul gören ve başarısı yüksek bir implantmış..belki biraz pahalı ama sağlık konu olduğunda önemli değil..Bu arada Bu klinikte estetik ve lamine için doktor Ahmet Kiğılı ile görüşmeni öneririm.Gerçekten inanılmaz bir doktor...istersen benim ismimi de söyleyebilirsin..umarım yardımım olmuştur.

Elif Selam,geçen sene işyerinden bir arkadaşımın tavsiyesi ile lamine yaptırmak için şişli de Confident isimli kliniğe gittim..Çok ayrıntılı bir şekilde fotoğraflarımı çektiler sonra planlamanın detaylarını anlatıp benim dişlerime örneklemeler yaptılar.yaklaşık 3 hafta sürdü..sonuç harika oldu benim için,yeni tanıştığım insanlar dişlerin ne kadar güzel dedikçe çok mutlu oluyorum yani kendi dişim sanıyorlar..Aynı yerde bir tane de implant yaptırdım,inanamıyorum kendime bu kadar çok korkarken dişçiden ben implant bile yaptırdım..Arkadaşlar gerçekten korkulacak bir şey yokmuş..ama implant konusunda çok iyi araştırmak gerekiyormuş..implantın markası ve kaç yıldır yapıldığı felan...benim implant alman üretimiymiş ve internetten baktım dünyada en çok kabul gören ve başarısı yüksek bir implantmış..belki biraz pahalı ama sağlık konu olduğunda önemli değil..Bu arada Bu klinikte estetik ve lamine için doktor Ahmet Kiğılı ile görüşmeni öneririm.Gerçekten inanılmaz bir doktor...istersen benim ismimi de söyleyebilirsin..umarım yardımım olmuştur.

Sakın implant yaptırmayın. Yaklasık birbuçuk yıl önce ön 4dişim kırıldı ve o zaman implant yaptırdım. Tanesi 2500 Euro vectoplamda 10.000 Euro nakit verdim. Türkiye'nin en ünlü profesörü dişimi yapan kişi. O günden tüm dişlerim tek tek sırayla birkez döküldü. Simdi de diş etlerim çekildi, kemiklerim eridi. Diş tozu eklediler onlar beyaz beyaz diş kemiklerimi de eriterek aktı gitti. Kemik eklediler, iltihap oldu şişti. Su an ağzımda dikişler, iltahaplar herşey var ve yanlardaki sağlam azı dişlerimin kemikleri de çekiliyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Bu arad doktor Türkiye'nin en ünlü sanatçılarının da doktoru.

Sakın implant yaptırmayın. Yaklasık birbuçuk yıl önce ön 4dişim kırıldı ve o zaman implant yaptırdım. Tanesi 2500 Euro vectoplamda 10.000 Euro nakit verdim. Türkiye'nin en ünlü profesörü dişimi yapan kişi. O günden tüm dişlerim tek tek sırayla birkez döküldü. Simdi de diş etlerim çekildi, kemiklerim eridi. Diş tozu eklediler onlar beyaz beyaz diş kemiklerimi de eriterek aktı gitti. Kemik eklediler, iltihap oldu şişti. Su an ağzımda dikişler, iltahaplar herşey var ve yanlardaki sağlam azı dişlerimin kemikleri de çekiliyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Bu arad doktor Türkiye'nin en ünlü sanatçılarının da doktoru.

önerin için teşekkürler ama senin operasyonun kötü geçti diye herkesin kötü geçecek diye bişey yok ki. Ben de dün implant yaptırdım, bişey soylemek için çok erken ama dişsizsen yapacak daha iyi bir seçenek yok...

SGK implant diş karşılıyor mu?
SGK implant diş İçin Ne Diyor?
Pek çok kişi dental tedavi amacıyla devlet hastanelerinden randevu alıyor. Bununla beraber tedavi masraflarının nasıl ve ne gibi durumlarda SGK tarafından karşılandığı yönünde hem soru işaretleri ile karşılaşıyorlar hem de bilgi eksikliği nedeniyle tedavinin aşamaları devam ederken sorunlarla karşılaşıyorlar. Bu sorunların en başında ise yaş sınırı nedeniyle ortaya çıkan problemler görülüyor.

İmplant tedavisi hakkında doğru bilgilendirmeyi nereden alabiliriz peki? Bu sorunun cevabını bizlere Sosyal Güvenlik Kuurmu Sağlık Uygulama Tebliğinde bulmak mümkün. Diğer yandan kuruluşumuz ile iletişime geçmeniz halinde de bilgi sahibi olabilirsiniz.

SGK tebliğine göre diş hekimliği fakültelerinde protez, cerrahi ve periodontoloji dallarında görev alan en az birer öğretim üyesinin katılımı şart koşuluyor. Bu şart, bir karar alınacağını ve sınırlı durumlar altında tedavinin gerçekleşmesi için onay anlamını taşıyor.

Randevu sistemi ile çalışan devlet hastanelerinde özellikle on sekiz yaş sınırında olanlar, tedavi için randevu aldıklarında ve tedavi günü hastaneye ulaşım gösterdiklerinde on sekiz yaşını doldurmuş olmaları durumunda tedaviden mahrum olabilecekleri gibi tedavi masraflarını da üstlenmek durumunda kalabiliyor.

Belirli koşullar dışında tedavi masrafını karşılayan SGK, aynı zamanda bu masrafların tamamını da karşılamıyor.

İmplant ahhhhhhhhh ahhh çeken bilir ağrısını acısını bununla ilgili sizi DR Enver Akın Özkan'a yönlendirebilirim kesinlikle sonuç mükemmelll..

slm,bende implant yaptırdım bir yıl oldu ,benim gibi hiç azı dişi olmayan biri için müthiş kullanışlı bir işlem .Biraz ağrılı olduğu doğrudur ama sonuçta cerrahi bir operasyon.çene kemiğinin kalitesi implantın uzun ömürlü lması için çok önemli. ayrıca hiçbir devlet hastanesi implant uygulaması yapmıyor en azından Bursada böyle.

20 yaşım olmasına rağmen 2 dişimin olmaması sonucu implant yaptırmaya karar verdim ve 2 hafta önce yaptırdım hakkaten acısın yaptıran bilir operasyon zamanı hiç bir rahatsızlık olmadı sadece böyle aletleri falan görünce insan ürküyor tabi sonda da dikiş atılıyo ve hoop bitti asıl olayda bundan sonra başlıyo zaten.operasyon bitti eve geldim tüm dişlerim çekilmiş gibi hiss ettim Allahım bu nasıl acıdır hiç geçmiycek sandım yalnız ilaçların etkisiyle bir kaç saate kesti ve o ağrı bidaha hiç olmadı yani implant sonrası en fazla bir kaç saat ağrı çekersiniz sonrası mutlu son 1 hafta sonra da dikişler alındı hiç bi acı olmadı zaten bir kaç ay da bekleyip dişleri takıcaklar benim implantlar üst çenede olduğu için biraz fazla zaman ala bilir çünkü alt çene olunca iyileşme süresi daha kısa oluyo

arkadaşlar ben yaptırdım implant tek kelimeyle harika eğer bütçeniz uygunsa hiç düşünmeyin evet biraz meşakatli ama köprüden çok çok iyi ben konya ereğlide yaptırdım, 4 adet. tanesi 1000 $ implantlara bağlantılı 11 diş yaptılar onlar içinde 900 ytl verdim aşağıdaki dişlerim çürüktü onları çektiler ondan sonra ameliyat ettiler. ama inanın hiç pişman olmayacaksınız, Yanlız diş hekiminizi iyi seçin çok ince iş istiyor bide enfeksiyon kaptırmamanız gerek. Evet 3 ay tedavi süresi var zaten bu zaman zarfında anca iyileşiyor ağzınızın içindeki yaralar ameliyattan bir hafta sonra dikişleri alıyorlar daha sonraki kalan zamandada anca iyileşiyor şişler iniyor ondan sonrada üzerine diş yapmak için ölçülere başlayorsunuz buda hemen hemen bende 10 gün sürdü. ama değdi keşke daha önce yaptırsaydımda bu pis diş sızılarını çekmeseydim diyorum ana dişinizden hiç bir farkı yok emin olun unutmadan implat görüldüğü gibi acı dolu bi uygulama değil inanın diş çektirmek ondan daha zor yani hiç çekinmeden yaptırabilirsiniz. a.s
Ya çok uzun bir zaman olmuş ama hala memnun musunuz. Benim ön dişimden ikisi eksik biri kırık olduğu için 6 diş yaptırmış oldum arada sağlam olanlar da gitti çok zirkon yaptırdığım halde çok pişmAnım. Ben yaptırmak istesem kaç vida olur acaba. Bir fikriniz var mı

Be
neden pişman oldun köprüden ne gibi rahatsızlıklar yaşadın tedavi sonucu
ben bügün dr görüştüm 2 gün önce 1 dişime dolgu yaptı ama ağrı oldu oda çekilecek dedi
yani toplam 2 diş çekilecek bende impilant düşünüyordum tek dişim için ama şimdi iki oldu 2 sinede implant yaptıramam çok zorlar bütçemi.mecbur köprü yaptıracam ikisinide
ben güya en iyisini yaptırdım. Zirkon kaplama doktor anlata anlata bitiremedi. Hiç doğal durmuyor bakınca belli oluyor bir kere.tam oturmadığı için araya yemek kaçabiliyor zaman zaman sızlıyor ben çok pişmanım keşke öyle kalsaydı ya da direk implant olsaydı diyorum

X