Diş İmplantları...Bilgi...Paylaşım

Dr 'ye gitmen gerek havalar ısınıyor ve ödem olup şişme yapabilir geçmiş olsun tatlım. Nerede oturuyorsun diş hekimi tavsiye edebilirim,

Merhabaa uzun suredir kkyi takip ediyordum yeni üye oldum. Size biseyb sormak istiyorumen fazla kac implant takilabilir yani benim dislerim kucukken cok fazla antibiyotik kullanimi dis sagligina dikkat etmeme yuzunden 5 6 çürük var ve çekilecek 6 implant takilabilir mi?

Merhabalar benim ön dişlerim çapraşık çektirip implant yaptırmaya karar verdim yaptıran varsa acaba ağrı sızı oluyormu kaç ayda bitti tedaviniz çünkü diş etlerimde çekilme var
Duyduğuma inanamıyorum şu an:))) sağlam dişlerini çektirip implant yapacak hekim hekim deil tüccardır..tel takmadan yapılcak birsürü yöntem var..bonding var şekillendiren dişe zarar vermeden..çok üzüldüm ön iki dişe implant ne demek

Merhabaa uzun suredir kkyi takip ediyordum yeni üye oldum. Size biseyb sormak istiyorumen fazla kac implant takilabilir yani benim dislerim kucukken cok fazla antibiyotik kullanimi dis sagligina dikkat etmeme yuzunden 5 6 çürük var ve çekilecek 6 implant takilabilir mi?

evet canım,anneme yapılmıştı

Tek seferde 12-14 implant bile takılabilir, yeter ki iyi bir planlama, iyi bir marka ve doğru tedavi yöntemini belirlemiş olun. Sevgiler.

Merhabalar benim ön dişlerim çapraşık çektirip implant yaptırmaya karar verdim yaptıran varsa acaba ağrı sızı oluyormu kaç ayda bitti tedaviniz çünkü diş etlerimde çekilme var

Ön dişlerdeki çapraşıklık için size hekiminiz mi implant önerdi? bunun farklı bir çok çözüm yöntemleri var, estetik tasarım denen yöntemlerle (kompozit, zirkon, yaprak zirkon vb..) neden çekim? Diş etlerinizde çekilme varsa öncesinde sebebi tespit edilmeli ve mutlaka tedavi edilmeli.

İmplant yapilirken eksik dişin yerine protez dis takılıyormu yani 3 ay dişsiz mi duruluyor alt disim sallanıyor çekilmesi gerek implant yaptiricam ama 3 ay diş olmadan nasıl durulur

İmplant yapilirken eksik dişin yerine protez dis takılıyormu yani 3 ay dişsiz mi duruluyor alt disim sallanıyor çekilmesi gerek implant yaptiricam ama 3 ay diş olmadan nasıl durulur
İmplant yapılırken artık aynı gün diş takılabiliyor..Ben Ekim 2015 te ITI galiba markası cerrahi işlem olmadan anında implant ve diş yapıldı ne dikiş ne 3 ay bekleme ne suratımda morluk şipşak takıldı ve yemek yemeye başladım..biraz pahalı ama cerrahi işlem falan uğraşmaya değmez..artık 1 günde diş mümkün, işlem anesteziyle 2-3 dk sürdü, bitince inanamadım:))))
Öyle dikiş atılacak 3 ay sonra açılacak tekrar kapanacak ooo morluk falan uğraşmayın hangi ildesiniz Ankaradaysanız harikabi hekim önerebilirim??

Ben 2000 e yaptırdım geçen ay. Diş tozuyla beraber 2,300 ama benden daima az alır doktorum yada hiç almaz :) Daimi müşterisiyim. Ağrı sızı aman aman bi işlem değil. Ne yazık ki benim problemli olunca işlem 2saat sürdü ama ağrı çekmedim. Gece ağır bi sızı vardı panadol içtim uyudum.
Gevmis olsun dis tozu dediginiz kemik grefti mi? Kemikte erime var miydi?

Gevmis olsun dis tozu dediginiz kemik grefti mi? Kemikte erime var miydi?
Teşekkür ederim, doktorum bana kemik tozu dedi, nedir ne değildir bilmiyorum. İleride yaşlandığımda çene yapım bozulmaması, çökmemesi için kullanılmış
. Bir de benim bir rahatsızlığım var, kemiklerim iyi gelişmedi, onunla ilgili de olabilir.

Teşekkür ederim, doktorum bana kemik tozu dedi, nedir ne değildir bilmiyorum. İleride yaşlandığımda çene yapım bozulmaması, çökmemesi için kullanılmış
. Bir de benim bir rahatsızlığım var, kemiklerim iyi gelişmedi, onunla ilgili de olabilir.
Anladim cevabiniz icin tesekkur ederim. Tekrardan gecmis olsun

Kizlar selam.benim on sag disime kopru olucak.wuan yeri iyilesti gidicem nasipse.yandakiler kucultulecek dis takilicak yani?nekadar surede olur bilgisi olan warmi?birde zirkonyum diye biseyden oluyomus takilan disler bilgisi olan var miiii?kopruye dayanmiyo diolar oyle miii???

Yaşınız kaç? Diş eti rahatsızlığınız var mı? elinizde varsa panoramik filmi de eklerseniz size tam bir değerlendirme de bulunarak yardımcı olabilirim.

Kizlar selam.benim on sag disime kopru olucak.wuan yeri iyilesti gidicem nasipse.yandakiler kucultulecek dis takilicak yani?nekadar surede olur bilgisi olan warmi?birde zirkonyum diye biseyden oluyomus takilan disler bilgisi olan var miiii?kopruye dayanmiyo diolar oyle miii???

Yapılan köprü kaç diş boşluğu üzerine kurulacak? bazen aralığı geniş olan alanlarada köprü yapılıyor ancak bunu dişlerin taşıması zorlaşabiliyor, bu sadece zirkon için değil tüm kuronlar için geçerli. Zirkonyumlar kolay kolay kırılmaz yanlış bilgi, zirkonyum, hem mine yapısını en iyi taklit eden malzemelerden biridir, hem de metal destekler kadar sağlam yapıdadır. Tedavinizde hangi malzemeyi kullanacağını doktorunuza bırakınız o size en uygun malzemeyi seçecektir.

İmplant yapılırken artık aynı gün diş takılabiliyor..Ben Ekim 2015 te ITI galiba markası cerrahi işlem olmadan anında implant ve diş yapıldı ne dikiş ne 3 ay bekleme ne suratımda morluk şipşak takıldı ve yemek yemeye başladım..biraz pahalı ama cerrahi işlem falan uğraşmaya değmez..artık 1 günde diş mümkün, işlem anesteziyle 2-3 dk sürdü, bitince inanamadım:))))
Öyle dikiş atılacak 3 ay sonra açılacak tekrar kapanacak ooo morluk falan uğraşmayın hangi ildesiniz Ankaradaysanız harikabi hekim önerebilirim??

Her çene yapısı 1 günde implanta uygun olmayabilir, bunun için detaylı incelemek gerekir. Biz de bazı yurt dışı hastalarımıza aynı günde implantlarını yapıp üst yapısını koyarak uğurluyoruz ancak bunu doğru değerlendirmek gerekir. Bazı implant markaları 1 günde implanta çok uygun, kemiğe hemen adapte olabilmekte ama dediğim gibi burada hastanın genel durumu, çene yapısı vb.. çok önemli.

1000 ile 1500 dolar arası degişiyor.

Şehire göre de farklılık gösterebiliyor. İmplantın fiyatından önce size uygunluğu da önemli. Yerli implantlar şuan 900-1000 TL'den başlıyor, alman isveç kore vb.. markalara göre artıyor. 2500 TL civarında max.

Yapılan köprü kaç diş boşluğu üzerine kurulacak? bazen aralığı geniş olan alanlarada köprü yapılıyor ancak bunu dişlerin taşıması zorlaşabiliyor, bu sadece zirkon için değil tüm kuronlar için geçerli. Zirkonyumlar kolay kolay kırılmaz yanlış bilgi, zirkonyum, hem mine yapısını en iyi taklit eden malzemelerden biridir, hem de metal destekler kadar sağlam yapıdadır. Tedavinizde hangi malzemeyi kullanacağını doktorunuza bırakınız o size en uygun malzemeyi seçecektir.

Sadece sag on disim cekildi cnm.iste yandakiler kucultulcek 3dis gecirilcek yani.2si kucultulcek ve cekilen disin yerine dis takilmis olcak

Sadece sag on disim cekildi cnm.iste yandakiler kucultulcek 3dis gecirilcek yani.2si kucultulcek ve cekilen disin yerine dis takilmis olcak

O zaman ön tarafta da olduğu için doktorunuz da öneriyorsa zirkonyum yaptırın derim. Herhangi bir problem yaşamazsınız estetik açıdan daha iyidir, ışık geçirgenliği olduğundan dolayı daha doğal bir görünüm yakalanır.

X