Çocuk Hastalıkları tecrübeli anneler bebeklerinizin gaz problemi kaçıncı aydan itibaren yok oldu

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

dilemin21

Guru
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2008
244
35
bebeğim 17 martta 3 ayı bitirecek ama halen gaz sancısından kıvranıyoruz.yaz geldi havalarda ısındı halen gaz sancısı halen gaz sancısı bu döngü ne zaman bitecekkkk.kafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

benim kuşum daha 1 aylık bizde kıvranıyoruz resmen ya, hiçbişey yapamıyoruz, damla aldık o da bi işe yaramadı?

benim oğlum 3 ayı doldurdu geçen hafta. doktor artık gaz olmasını beklemiyoruz çok rahatsız olmadıkça gaz ilacı vermeyin dedi. en geç 4 ay dolunca gaz şikayeti ortadan kalkar dedi

bebeğim 17 martta 3 ayı bitirecek ama halen gaz sancısından kıvranıyoruz.yaz geldi havalarda ısındı halen gaz sancısı halen gaz sancısı bu döngü ne zaman bitecekkkk.kafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

anlayamadım 17 martta 3 ayı nasıl bitircek? haziran mı demek istedin?

bebek kendi kendine hareket etmeye başladığında
kolunu bacağını oynatmaya başladığında
gaz sancısı bitiyor
bizim 3. ayda bitti diyebiliriz
çünkü hem alttan hem ağızdan gazını çıkarabiliyor
birde bize zinco damla çok iyi geldi

nedendir bilmiyorum ama bizim gaz sorunumuz hiç olmadı her emmesinden sonra gazını çıkarttım onun dişinda bi rahatsızlığı olmadı yinede gaz için damla vermişti dr. ama kullanmadım haberlerde ve internettede takip ettim gaz ilacını vermeyi sağlık bakanliği uygun bulmadi ilerde bağırsak kanserine yol açıoyrmuşhaberlerde de söyledi belki izleyeniniz vardır haberi duyunca hemen attım damlasını kullanmadım

nedendir bilmiyorum ama bizim gaz sorunumuz hiç olmadı her emmesinden sonra gazını çıkarttım onun dişinda bi rahatsızlığı olmadı yinede gaz için damla vermişti dr. ama kullanmadım haberlerde ve internettede takip ettim gaz ilacını vermeyi sağlık bakanliği uygun bulmadi ilerde bağırsak kanserine yol açıoyrmuşhaberlerde de söyledi belki izleyeniniz vardır haberi duyunca hemen attım damlasını kullanmadım

Hadi yaa, bilmiyordum bende gaz ilaçlarının yararı olmadığını ama zararlı da olmadığını okumuştum, şimdi huylandım.. Ama çok kıvranıyor bebekler yaa.. Off

bebeğim her akşam 6 dan 10 a kadar morarana kadar ağlardı gazdan ne yaptıysam fayda etmedi 3 ayda biter dediler bitmedi
4 ayda biter dediler bitmedi
6. ay bitince bitti

hanimlar benim kizimda 2,5 aylik gazi oldugunda sirt üstü yatirip karnina elimle masaj yapip sonra bacaklarini karnina dogru cekiyiorum cok hüzel gaz cikirtiyor rahatliyor

Dokuzuncu ayın içinde bir bebişim var. Biz de ilk 4 ay kesintisiz sonraki iki ay ara ara kabus gibi günler yaşadık. Özellikle ilk 3 ay neredeyse hiç susmayan sadece ağlamak için enerji toplamak üzere (saatler süren sallama sonucu) normalden çok çok az uyuyan bir bebekti. Dört ayrı doktora gittim ama en sonunda bir yenidoğan uzmanı derdime isim koydu. Çünkğ bana göre bir tek gaz bu kadar olmamalıydı. Anne sütünden geçen ve tam olarak neye olduğu bilinmeyen besin alerjisi dedi ki bu da 6. ayda geçer dedi ve dediği gibi de oldu. Ama bu arada allerjik olabilecek herşeyi yasakladı bana resmen rejim yaptım. Yediklerime daha doğrusu yemediklerime çok dikkat ettim. Neyse ki bitti. Ama o günlerden bize kucakçılık ve kendi başına uykuya dalamama yadigar kaldı. ( Tabi biz ağlamasın diye sürekli kucağa aldık ve her türlü salladık )
Uzun lafın kısası dr un dediği normal olan 3 ayda bazen de 6.ayda bitmesiymiş ki biz de öyle oldu ender olarak 9 ay süren de olurmuş ama bu durumun çok uzun sürmesi hiperaktivitenin ön belirtisini akla getirebilir demişti. Hatta ben epey evham yapıp 6 ayın bitişini beklemiştim ne olacak diye. Bu arada denemediğim gaz ilacı kalmadı hiçbirisi işe yaramıyor. Gün geldi bebeğimi emzirmek istemiyorum dediğim oldu tabi dr bana acaip kızdı. biz sadece dışkısından kan gelecek kadar kötü vakalarda emzirmeyi kesiyoruz dedi.
Allahım sana bin şükür şu anda yeni doğmuş bebek görünce o günler aklıma geliyor.
Allah böyle durumdaki annelerin yardımcısı olsun işe yarar tek şey sabır. Unutmayın bir gün geçecek inşallah. Allah çaresiz ve daha kötü dert vermesin bebişlerimize.

anneler benim bebeğim ilk doğduğu zamanlarda çok ağlıyodu 40 çıktıktan sonra azaldı ara ara gün içinde ağlıyo onuda karınına masaj yapıyorum ayaklarını karnına çektiriyorum gece uyuyoruz uykuda bi problemimiz yok ama ara ara geliyo oda ben gaz yapacak bişeyler yiyince bebeğimide etkiliyo nereye kadar yemiyecem ya o yüzden sütüm de azaldı.sizde 3 ayın sonun da tamamen kaybolurmu?

ilk 3 ay oldukça çoktu,4. ayda belirgin bir şekilde azaldı,şu an 9 aylık kızım ama hala geceleri uykusundan uyandıracak kadar şiddetli gazları oluyor :KK43:

çoğunluk 4 ayda biter ama benim kzımın hala bir gaz problemi var nerdeyse 2 yaşında olacak, geceleri uyku yüzü görmezdik ama ağlamazdıdaa. doktora 4-5 yaşına kadar devam edebilir demişti, sadece gaz çıakrmakiçin uyanan bir çocuk . olabilirmiş. ama çoğunluk 4 ayda bitiyor.inşallah bir an önce biter.

Benim oğlumun 2.5 aylıkken bitti çok şükür. Korkutmuşlardı erkek bebeklerde 6 ayı bulabiliyo diye.

benim bebişimin 4 aylıkken bitti gaz sancısı arkadasların soylediği gibi gaz ilacı coook gerekmedikce vermeyin 1. cok zararlı bagırsak kanseri yapabiliyormus 2. bagırsaklar ilaca alısarak tembellesiyor ben bebeğime rezene ve papatya cayı veriyordum bacaklarına kanına ittirip masaj yapıyordum ve havlu ısıtıp karnına koyuyordum havlu cok işe yarıyor tavsiye ederim

X