Hematoloji - Kan bilimi Trombosit hastalığı

Hatta bir defasında 31çikti Ergani ilçesinde oturuyorum beni Diyarbakır a sevk ettiler ordada 85e yükseldiği için tedaviye almadılar ondan sonra her ay düştü bu iki aydır 48 ve 46 çıkıyor doktorlar bana bu dereceyle normal hayata devam edebilir sin diyor ama benim aşirı derecede baş dönmesi var

Hatta bir defasında 31çikti Ergani ilçesinde oturuyorum beni Diyarbakır a sevk ettiler ordada 85e yükseldiği için tedaviye almadılar ondan sonra her ay düştü bu iki aydır 48 ve 46 çıkıyor doktorlar bana bu dereceyle normal hayata devam edebilir sin diyor ama benim aşirı derecede baş dönmesi var
Lütfen cevap yazın sürekli kafamda soru işaretleri var

bende ıtp hastasıydım 5 yıl önce dalağım alındı hiç bir sorunum yoktu iki yıl önce doğum yaptım.sorunsuz bir hamilelik geçirdim. ama şu an lupus hastasıyım bu hastalıkta ıtp gibi bağışıklık sisteminden kaynaklanıyo.benim şu an aşı olmam gerekiyo aşılarımın ikisinide eczane ve depolarda bulamıyorum şu sıralar tam da hastalık mevsimi doktorum girip geçirirsem zatüre gibi ağır atlatacağımı söyledi çok sıkıntıdayım
İtp hastası iken mi hamile kaldınız bende itp hastasıyım o yüzden sordum lütfen aydınlatır mısınız beni

44 ile mi yatiş yapıldı ben de itp hastasıyım
İlik nakli olduktan sonra duzelmeniz oldu mu kesin tanı itp hastalığı olarak mı kondu size 7 yaşındaki kızımin düşüyor bir aydır duzelmiyor kortizon sarı kan ve ivig ilaci tedavisi uygulandı fakat hala aynı 44 olmuş ve artık iki günde bir kan sayımı yapılıyor 😔
İ

Ben de
Canım kusura bakma daha yeni gördüm yazdığını.
Ben 10 12 sene kadar önce bu hastalığımı öğrendim.Vücudumda sebepsiz morarmalar (içi kırmızı benek benek),halsizlik çabuk yorulma gibi belirtiler vardı.Burnum kanıyodu bir de.
Doktorz gittim o zaman Erzincanda oturuyduk ilçedeydik beni şehre sevketti.Ertesi gün doktora gidecektk ben gece kalktığımda başımı duvara çarpıp bayılmıştım yüzümü çarptığım yer (sağ taraf komple)mosmor olmuştu.

Ertesi gün gittik ve tahlillerde 3000 çıktı trombosit sayım.Beni Erzuruma Atatürk Ünv Tıp Fak. sevkettiler orda tedavi gördüm tahlilller kemik iliğinden fln kan almalar ve ilaç kullanımı daha sonra.Kortizondan bayaa bi şiştim bu sırada da:)
Daha snra ıstanbulda tedaviye devam ettim.Dalakla ilgili sorun olabilir diye baktılar eğer büyüme olsaydı onu alacaklardı.Böyle böyle normal seviyeye çıktı.Arada düşüyo 50 60binlere çok nadir ama.Kronikleşti mi diye 2 sene kdr önce kontrole gittim dalak fln da normal çıktı.Bugunlerde yine halsizim bişey var mı bilmiyorum.Varsa yazarım.
Özellikle öğrenmek istediğin bişey varsa sorabilirsin.Uzmanlaştım artık::)

Bu arada hastalığım tam olarak Akut ıdiopatik Trombositopenik Purpura
Ben de uzmanlaştim ama burdakiler 50 ile yatiştan bahsediyor ben 48 ve46arasi sürekli git gel yatiş ya da tedavi yok soru işaretleri lütfen cevap

X