Premature Bebekler Bizim Küçük Kızlar:Derin, Defne, Beril, Ayşenur

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

yumy

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2008
1.944
6
onlar 2008 yılında erkenden aramıza katılamaya karar verdiler.:1shok:diğer bebekler gibi tattıkları ilk duygu sevgi değil ne yazıkki acı oldusenağlama:1no2:kıldan ince damarlarına bir sürü iğne taktılar gözlerinsımsıkı bağladılar :1no2::1no2:diğer bebekler ışıl ışıl güneşi görürken bizim bebekler mo smor bir ışıkla dünyaya baktılar bütünbebekler annelerinin sıcak süt kokan memelerine sarılırken onlar buz gibi sertt borularla sarıldılar.:Saruboceq:anneleri dua etti biran önce onlara kavuşmak için beklediler beklediler:gitme::gitme::gitme::gitme: onları bir kez sarabilmek için allaha yalvardılar.
hayat onlar için yavaş yavaş ve zorlu ilerlicekti bazılarını ikizlerini kaybetti senağlamasenağlama:ecrin_bebek::ecrin_bebek:bazıları hayata yanlız başladı...
camdan bir evleri oldu onların anne kucağı yerine ,günlerce sarıp sarmalanacakları...ve hiçbir zaman unutulmaycak bir de hikayeleri ...::gitme::gitme: sonra yine beyaz bir camın arkasında buluşturdular annelerini :1hug::1hug::teselli::teselli: sevgileriyle yaramazlıklarıyla bütün dertleri unutturdular annelere izmir ankara herkes sevgiyle kucakladı birbirini kızlar küçücüktü ama başardıkları sevgi yumağı kilometreler büyüklüğündeydi.hayata eksiden başlamışlardı ama etrafa kattıkları artılar kendilerinden kat be kat büyüktü a.s.:1hug::asigim:kaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5opuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan
:nazar::nazar::nazar:işte her şerde bir hayır vardır bu da yeni dostluklara vesileymiş.ŞenizŞenizŞeniz
iyiki varsınız kızlar ve onların fedakar özel anneleri:asigim::1hug:a.s.:nazar::lepi:

Son düzenleme:
yumyyyy eline koluna ağzına sağlık şu an açtım yine muslukkarı allahım bunları kimseye yaşatmasın bir daha bizim meleklerimizede sağlıklı uzun ömürler kısmet etsin

gerçekten çok içten yazılmış bir yazıydı. çok etkilendim.allah yavrularınızı sizlere bağışlasın.

harika bi yazıalkisalkisalkis o günlere geri döndüm..o kadar güzel ifade etmişsin kisenağlama özlem,korku,merhamet,mutluluk o kadar değişik duyguyu bir arada yaşadık ki..onlar bize hayatta yaşamadığımız dersleri verdi..ben hayatı kızımla öğrendimmafoldumben..şu an ona bakıyorumda ya ona bişey olsaydısenağlama Allahım korusun evlatlarımızı:Saruboceq: küçük kadınlar bizler sizleri çooooook seviyoruzopuyorumnanaktaniyiki hayatımızdasınız..siz herşeye değersinizŞeniz gücünüze ve size hayranım..zafer sizin:hooray:

O zor günleri atlatırken değişen duygularımızın dili olmuşsunn cnm.. Ellerine ve yüreğine sağlık...

:çok üzgünüm:beril ikizi berenden ayrıldı:gitme: annesinin prensesiydi o .çeşit çeşit kıyafetleri evde sıralanmıştı ama onu zoormu zor günler bekliyordu hayata sımsıkı sarıldı. defne de artık ikizi olmadan vardı bu dünyada beyin kanaması bile geçirmişti annesi ona güçlü ve uzun ömürlü olsun diye defne ağacının adını verdi:çok üzgünüm:.ayşenur annesinin pamuk şekeriydi bal gibi tatlı aşkını biran önce yemek için sabırsızlanıyordu annesi.:a015:derin....annesi seyrettiği belgeselden esinlenerek vermişti bu adları onlara derin deniz ...derin denizler belgeseli seferden dönen dumlupınar denizaltısının naboland adlı kuruyük gemisiyle çarpışması sonucu çanakkale açıklarında batmıştı.battı şamandırasındaki son konuşmada ast.sb.selamiye 86 mürttebatla berabaer sizi kurtaramıyacağız dendiğinde son sözleri vatan sağolsun olmuştu.babası hiç istemedi bu isimleri .orduda batan gemilerin adı bir daha kullanılmaz verme bu isimleri demişti.deniz 3 aylıkken bizi bırakıp ufuk çizgisinde sonsuza kadar enginlere karıştı.derin büyük bir mücadele verdi.annesinin süt kuzusuydu o.annesinin dünyanın 4 bir yanından aldığı minnacık giysileri ancak 3 aylık olduğunda giyebilecekti.hastane odasında boş beşiğinde öylece kalakaldılar.:çok üzgünüm::a015:senağlama

kızlar bu dünyayaminicik gelmişlerdi ama hepsinin koskocaman başka başka öyküleri vardı...farklı başlayan ama sevgide kesişenŞeniz

duygularını ifade edişin süpeeeer:lepi: ve o kadar benzer hisler içindeyiz ki kendinle ilgili anlattığın herşey bizim duygularımız oluyo ve içinde bizi anlatan bi çok yön oluyo..bizler bi yerde kader arkadaşı olduk:1hug: Allahım sonumuzu hayır eylesin inşallah:Saruboceq:

onlar 2008 yılında erkenden aramıza katılamaya karar verdiler.:1shok:diğer bebekler gibi tattıkları ilk duygu sevgi değil ne yazıkki acı oldusenağlama:1no2:kıldan ince damarlarına bir sürü iğne taktılar gözlerinsımsıkı bağladılar :1no2::1no2:diğer bebekler ışıl ışıl güneşi görürken bizim bebekler mo smor bir ışıkla dünyaya baktılar bütünbebekler annelerinin sıcak süt kokan memelerine sarılırken onlar buz gibi sertt borularla sarıldılar.:Saruboceq:anneleri dua etti biran önce onlara kavuşmak için beklediler beklediler:gitme::gitme::gitme::gitme: onları bir kez sarabilmek için allaha yalvardılar.

offf işte bu cümlelerle mahvettin benii senağlama senağlama senağlama bende bir gün oğlumun yanına girdiğimde oğlum ağzındaki hortumu emzik varmış gibi emiyordu senağlama senağlamayavrumm benmm senağlama Allahım sabır ver....:Saruboceq: o an içim eridi o kadar kötü bişey ki oğlun gözünün önünde kucağına alamıyorsun emziremiyorsunn sadece 5 dk yanında kal diyorlarr zor ya..Allahım kimselere yaşatmasınn...:Saruboceq:

hayat onlar için yavaş yavaş ve zorlu ilerlicekti bazılarını ikizlerini kaybetti senağlamasenağlama:ecrin_bebek::ecrin_bebek:bazıları hayata yanlız başladı...
camdan bir evleri oldu onların anne kucağı yerine ,günlerce sarıp sarmalanacakları...ve hiçbir zaman unutulmaycak bir de hikayeleri ...::gitme::gitme: sonra yine beyaz bir camın arkasında buluşturdular annelerini :1hug::1hug::teselli::teselli: sevgileriyle yaramazlıklarıyla bütün dertleri unutturdular annelere izmir ankara herkes sevgiyle kucakladı birbirini kızlar küçücüktü ama başardıkları sevgi yumağı kilometreler büyüklüğündeydi.hayata eksiden başlamışlardı ama etrafa kattıkları artılar kendilerinden kat be kat büyüktü a.s.:1hug::asigim:kaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5opuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan
:nazar::nazar::nazar:işte her şerde bir hayır vardır bu da yeni dostluklara vesileymiş.ŞenizŞenizŞeniz
iyiki varsınız kızlar ve onların fedakar özel anneleri:asigim::1hug:a.s.:nazar::lepi:

yumy ya aamafoldumbençok güzel yazmışsınn...:gitme::gitme:

yummmyyyyyy duygulandırdın beni.Gecenini ikisi.Uyku tutmadı.Bilgisayarı açtım ve çok duygulandım.Prematüre annelerinin duyguarını o kadar güzel kaleme almışsın ki...Bizleri mücadelemizde yalnız bırakmayan,yüzlerimizi güldüren,küvezlerin başında dua ederken döktüğümüz gözyaşlarını zamanla mutluluk gözyaşlarına çeviren güçlü ve mücadeleci kızlarımız derin,defne, beril,ayşenur ve nicesine teşekkürler...

onlar olmasaydı hayat aynı olur muydu? gökkuşağı yine rengarenk görünürmüydü? güneş bizi ısıtırmıydı?
kar yağınca heryer bembeyaz kesilirmiydi? sabah akşamı akşam sabahı kovalar mıydı? saatteki rakamların bir anlamı kalır mıydı? içtiğimiz su duru,yediğimiz ekmek tatlı gelir miydi? beril berensiz,derin denizsiz,defne ikiz eşi olmadan yaşardı ama anneleri onlar olmadan asla...

en önemlisi ayşenur,derin beril,defne olmasaydı BıZ ANNE OLABıLıR MıYDıK?

ah annelerinin kuzuları onlar mis kokulu melekleri onlar annelerine güç veren minik savaşçılar. hayat onlarsız ne anlamsız ne boşmuş allah hepimize keşke bir kaç tane böyle melek daha kısmet etseydi.

derin beren ve defnenin ikizi nide koklamak kısmet olsaydı onlar bizi bekliyceklermiş ama nafile ben o kadar sabırlı değilim neden bizi kucaklayamadılar beren için annesi suçlu kızını koruyamadı

melek olmayı seçti onlar en güvenilir yere emanet ettiler minik bedenlerini ama geride annelerinin kalbinde hiç unutulmayacak acı bir hatıra bırakarak

derin deniz in hikayeside ayrı coşturdu bu gün beni zaten meleğimi uyandırıp sokaklara çıkarmak onu rüzgarda kollarken kardeşini ne ayazdan ne yağmurda ne kardan soğuktan koruyamadığımı hatırlıyorum sürekli minicik bedeni toprak altında ve hep diyorum keşke o değil ben olsaydım onlar sağlılı olsalardı

:a015::a015:bütün bebekleri seviyordum ama beril i düşününce derin aklıma geliyordu.her sabah yatağından evinden ve en kötüsü tanıdığı ilk kokudan ve tenden annesinden ayrılmak zorundaydı küçük beril.:a015::a015::çok üzgünüm::çok üzgünüm:senağlamasenağlamaannesi ağladı ağladı ağladı onu kokladı mafoldumbenmafoldumbenama çaresizce bırakıp gitti.derin de beril gibi ne yazıkki annesinden uzak yabancı ellerde büyüyecekti mafoldumben:teselli::teselli:keşke herşey farklı olabilseydi...senağlamasenağlama
derin deniz in hikayeside ayrı coşturdu bu gün beni zaten meleğimi uyandırıp sokaklara çıkarmak onu rüzgarda kollarken kardeşini ne ayazdan ne yağmurda ne kardan soğuktan koruyamadığımı hatırlıyorum sürekli minicik bedeni toprak altında ve hep diyorum keşke o değil ben olsaydım onlar sağlılı olsalardı

canlarım böle kendinizi üzmeyin..bende üzülüyorum.:gitme:hayatta herşey bizler için onların vadeleri bu kadarmış..ALLAH ONLARIN ÖMÜRLERİNİ YAVRULARINIZA BAĞIŞLASIN:Saruboceq:kendinizi suçlamayın onlarda biliyo sizlerin onları ne kadar sevdiğinizi her zaman aklınızda olduklarını biliyolar..onlar melek en temiz ve en masum..en güvenilir yerdeler onlar..onlar için üzülmeyin..:Saruboceq:a.s.

:a015::a015:bütün bebekleri seviyordum ama beril i düşününce derin aklıma geliyordu.her sabah yatağından evinden ve en kötüsü tanıdığı ilk kokudan ve tenden annesinden ayrılmak zorundaydı küçük beril.:a015::a015::çok üzgünüm::çok üzgünüm:senağlamasenağlamaannesi ağladı ağladı ağladı onu kokladı mafoldumbenmafoldumbenama çaresizce bırakıp gitti.derin de beril gibi ne yazıkki annesinden uzak yabancı ellerde büyüyecekti mafoldumben:teselli::teselli:keşke herşey farklı olabilseydi...senağlamasenağlama

derincikimmmmmmmmmm allah annesine biraz fırsat versede annesinden ayrılmasa 2-3 yaşına kadar en azından sonra okullara gider mafoldumben

ben yağmuru ilk kez annemin gül kokan yanaklarında tanıdım,ağlarken
güneşi o yanıma gelip beni sardığında,
acıyı onun yokluğunda,
sabahları sevemedim bir türlü akşamları sevdiğim kadar
çünkü hep o sabahlar aldı götürdü annemi benden....
beril derin ve anneleri çalışan tüm bebeklere

yumy şiştim bu gün ağlamaktan sen şekerim nasıl bir yeteneğe sahipsin böyle çok teşekkürler içimdekileri güzel bir dille anlattığın için.

X