Anti-Aging Asrın Süper Gıdası Spirulina

Anti-Aging - Sağlıklı Yaşam ve Yaşlanma
Merhabalar,,3 gündür kullanıyorum ben de,,içerdiklerine inanamadım,umarım işe yarar.
Ben ege üniversitesinin ürettiğini kullanıyorum,piyasada çok fazla marka var ve şu yazı beni yeterince tatmin etti,,sizlerle paylaşayım dedim,

..............................................................

'' Son günlerde medyada, yosun kapsüllerinin sağlığa zararlı olduğu ve bu nedenle sağlık bakanlığı tarafından toplatıldığına dair haberler yayınlanmaktadır. Haberlere konu olan bu ürünler, kaçak yollarla, özellikle Çin'den getirilen ve izin belgesi olmayan ürünlerdir. Zayıflatan yosun kapsülü adı altında internet ve aktarlarda satılan bu ürünler, yosun özleri ( SPİRULİNA değil) yanı sıra, reçete ile satılan bazı zayıflama ilaçlarının etken maddesi olan Sibutramin içermektedir.

Sibutramin, açlık duygusunu azaltmak üzere merkezi sinir sistemine etki eden bir kimyasal moleküldür. Ancak, doktor reçetesi ile ve tıbbi kontrol altında kullanılması gereken bir ilaçtır , çünkü uygun olmayan bir kullanım sonucu kalp ve damar sisteminde, gastro-intestinal sistemde, merkezi sinir sisteminde, deride, duysal organlarda ağır yan etkilere yol açabilmektedir. Ve özellikle, başka ilaçlarla birlikte (bazı anti depresanlar, bazı migren ilaçları, öksürük, nezle tedavisinde kullanılan bazı ilaçlar...) alındığında dikkatli ve hassas olmak gerekmektedir.

EGERT SPİRULİNA yosun tabletleri içerisinde kesinlikle, yan etkilere neden olabilecek Sibutramin ya da benzer bir kimyasal madde bulunmamaktadır. Ürünümüz E.Ü. Bilim Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezinin '99 BİL-006' projesi kapsamında geliştirilmiştir. EBİLTEM- EGERT ortaklığıyla Ege Üniversitesi'ndeki seralarda, Tarım bakanlığının 01/112004 tarih ve G35-0420-00001-8 sayılı izni ile üretilmiş olup habere konu olan ürünle, ürünümüzün hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.

BİLGİLERİNİZE DUYURULUR. SAYGILARIMIZLA.

Kaynak: Egert Spirulina ''

............................................

Ne tokluk hissi ben,m aksine iştahım açıldı. Sprirulina içtiğimden beri deli gibi yiyorum özellikle aşırı tatlı istiyor canım. Adet döneminde değilim 2 hafta önce oldum bitti ama işte bu ürünü kullandığımdan beri feci tatlı yiyorum ama Allah'tan kilo alımı yok gr. yükselme yok. Birde şeyi farkettim akşam aç karnına alıyorum 2 gündür ve üstüne hiçbirşey yemiyorum. Yorgunluğumu aldı biraz, işten eve gelince küskü gibi oluyordum ama şimdi eve geldiimde yorgunluğum yok ve erkenden uykum geliyor, rahat uyuyorum falan. Düzenli kullanmaya ve deneyimlerimi yazmaya devam edeceğim...

bugün aldım spirulina dan solgar markadan 40 tl ye aldım.bakalım etkilerini unutmazsam yazıcam buraya:KK39::KK24::KK76:

Ablamda almış ama o kadar kötü kokuyo ki kullanamadı bana getirdi.bende hiç debenedim bile.maden bu kadar faydalı bende deneyim.fakat onega3 ile pharmaton(doğrumu yazdım..?)kullanıyorum.hepsi birden ağırmı gelir acaba

merhabalar ben sene kadar önce cildiyeye gittim yüzüm pul pul oldu şakaklar ve burun kenarları neyse bana solgar hyalorunic acidi verdi valla mucize gibiydi cildin yağlı nemsiz demişti dr. kullandım toparlandı neyse bıraktım. geçen ay kullandım gene bir kutu bu seferde pek bi faydasını görmedim başta ilaç sahtemi diye de düşünmedim değil ama aynı eczaneden aldım gene imkansız sahte olması. sonradan öğrendim ki 3 ay kullanmak 10 gün ara vermek lazımmış. şimdi başlamak istiyorum gnc ile solgar arasında kaldım sizce hangisine başlıyayım yardımcı olur musunuz şimdiden teşekkürler

2 yıl öncesine kadar ben de düzenli kullandım.Benim kullandığım ürün Ege Üniversitesinin..Sabahları uyanmalarda zorluk çeken ve çabuk yorulan biri olduğum için bu ürünü kullanmaya başladım.Benim genelde biraz fazla kilom olur..Bu ürünü kullandığım ilk günlerde enerji düzeyimin çok arttığını,sabahları çok rahatlıkla uyandığımı söylemeliyim..Ilacın kendisi aç karna alınırsa,bitkisel protein olduğu için normalde açlık merkezine etki ettiği için orta vadede kilo verdirme eğiliminde..Ben ilk aylarda diyete çok dikkat etmediğim halde ayda 2 kilo civarı vermiştim..Cildimde bir problem olmadığı için ciltle ilgili bişey söyleyemeyeceğim ama yorgunluğu gidermesi,sabah rahat uyanıp zinde bir şekilde işe gitmeyi sağlaması müthiş bir şey..Spirulina almadığım dönemler aşırı yorgunluğumdan spor yapmayı bırakın, oturduğum yerden ayağa kalkıp yan odaya gitmeye bile dermanım olmuyordu..Bu yüZden enerjisiz hissettiğim için daha çok yeme ihtiyacım oluyordu..Halbuki bu ilaç zinde tuttuğu için fazla yeme ihtiyacınız olmuyor..Zindelik ve kilo kaybı için sabah aç karna mutlaka 2 tablet akşama doğru yine aç karna 1 veya 2 tablet almanızı öneririm

2 yıldır kullanmayı unutmuştum.Bu forumu okuyunca tekrar hatırladım bu ürünü..Bugünlerde yine çok yorgunum ve sabah zor uyanıp kalkıyorum..Akşam işten eve dönünce müthiş yorgun olduğum için spor yapamıyorum..Hatta 3-4 hafta önce kilo verme girişimim olmuştu ama yorgunluk sağlıklı kilo vermeme engel oluyordu..Az önce eczaneden solgar marka spirulina aldım..Gramajı eskiden kullandığıma göre biraz daha yüksek..Umarım faydasını görürüm..Zaman zaman gelişmelerden haber veririm.

Ege Üniversitesinin ürünü gibi değil..3 gündür kullanıyorum..3 gün öncesine göre biraz daha iyiyim ama geçmiş yıllarda Ege Üniversitesi ürünlerini kullandığımda 2.günden itibaren çok daha iyi oluyordum..Belki de bende böyle çok etkili olmamış ta olabilir..Ancak bu aldığım şişe bitince yeniden Ege Üniversitesi'ninkini alacağım..

Ege Üniversitesinin ürünü gibi değil..3 gündür kullanıyorum..3 gün öncesine göre biraz daha iyiyim ama geçmiş yıllarda Ege Üniversitesi ürünlerini kullandığımda 2.günden itibaren çok daha iyi oluyordum..Belki de bende böyle çok etkili olmamış ta olabilir..Ancak bu aldığım şişe bitince yeniden Ege Üniversitesi'ninkini alacağım..

peki canım bende izmitde oturuyorum ve egert almaya karar verdim bu kapsül mü hani jel olanlar ikiye ayrılıyo ya ondan mı yoksa ilaç gibi bütün mu ben meyve suyna falan karıştırıp içmeyi düşünuyorumda veya aranızda ege üniversitesinden alan var mı acaba cevaplarsanız çokk sevinirim bide tadı nasıl nasıl acaba beni en korkutan yanı kilo yapması kilo aldırmaz inşallah

Son düzenleme:
Hapların büyüklükleri de benzer..Ege üniversitesinin ürünlerini internet sayfasından alıyordum..Ama bu formu okuyunca,bir de eczaneler çokyakın olduğum için solgar aldım..10 üzerinden puan verirsem sollara 5,Ege üniversitesine 8 verirdim
Yemekten en az yarım saat önce alırsanız asla kilo yapmaz..Tersine kendinizi zinde hissettiğiniz için daha aktiv oluyorsunuz ve kilo da verebiliyorsunuz

Arkadaşlar bende başladım spirulina ya ve yüzdeki dolgunluk olayı çok mantıklı gelmemişti ama inanın işe yarıyor ben kullanmaya başlayalı 1 hafta oldu galiba gözlerimin altında çökme birde onları doldursa süper olur :)

yine bu sitede spirulina kullanarak tekerlekli sandalyedeki babasını gün be gün nasıl düzelttiğini bir arkadaş fotoğraflarıyla birlikte paylaşmıştı.ben de düşünüyorum.biraz daha araştırayım da

Arkadaslar solgarin urunleri domuz jelatininden yapilmakta. Buna dikkat edenler icin yazayim dedim :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Arkadaslar solgarin urunleri domuz jelatininden yapilmakta. Buna dikkat edenler icin yazayim dedim :)

Neye göre böyle kesin olarak domuz jelatini var dediniz aCaba biraz açarmisiniz. Ben maille sormuştum solgar a. kullanmadiklarini söyleyen bır cvp verdiler .ama içim rahat değil. Jelatin Kapsüller de kullanılmıyor mu. Tablet lerde de kullanılıyor mu acaba.

Spirulina üzerine araştırma yaparken sayfanıza ulaştım.. Ben de başlayalı 1 hafta bile olmadı.. Anti aging özelliğinden faydalanmak için başlamıştım.. Diyet spor hepsini yapıyorum, sonucunda yaşım itibariyle yüzümde çökme oldu.. Oldukça pahalı ürünler kullandım şimdiye kadar, özellikle kremler serumlar, daha neler neler .. Spirulina ile bu kadar kısa sürede, yüzümde güzel gelişmeler oldu.. Daha parlak vücudumda kilo artışı olmadığı halde, yüzüm daha dolgun.. Daha iyi sonuçlar almak için devam etmem gerekli tabi..

Faydaları bitip tükenmek bilmeyen bu ürünü bırakmayı düşünmüyorum artık.. Ben nereye o oraya ..Bu arada ben solgar kullanmadım.. Güvendiğim başka bir marka kullandım..

sevgiyle kalın..
Hangi marka acaba. soyleyebilirmisiniz

yorumlari tek tek okuyamadim herkes rahatlikla kullanabilir mi ve her yasa uygun mu bilen arkadas varsa cevaplarsa sevinirim

Neye göre böyle kesin olarak domuz jelatini var dediniz aCaba biraz açarmisiniz. Ben maille sormuştum solgar a. kullanmadiklarini söyleyen bır cvp verdiler .ama içim rahat değil. Jelatin Kapsüller de kullanılmıyor mu. Tablet lerde de kullanılıyor mu acaba.

Evet kullanimin dusmemesi icin olmadigini soyleyebilirler. Ancak jelatin iki turli bi sigirdan bir de domuzdan yapilir. Domuz en uygunudur ve avrupa ulkelerinde yaygın olarak domuz jelatini kullanilir ee solgar da turk markasi olmadigina gore.. ayrica icerigini biraz arastirdiginiz vakit koshere uygun olmadigini gorursunuz. Kosher ise yahudilerin yedigi yiyeceklerdir. Domuz eti kosher icinde yer almaz. Zaten cogu insan da bu yuzden solgari tercih etmez. Supheli oldugu icin de yaklasmamayi tercih ediyorum gerisi sizin karariniz :)

Evet kullanimin dusmemesi icin olmadigini soyleyebilirler. Ancak jelatin iki turli bi sigirdan bir de domuzdan yapilir. Domuz en uygunudur ve avrupa ulkelerinde yaygın olarak domuz jelatini kullanilir ee solgar da turk markasi olmadigina gore.. ayrica icerigini biraz arastirdiginiz vakit koshere uygun olmadigini gorursunuz. Kosher ise yahudilerin yedigi yiyeceklerdir. Domuz eti kosher icinde yer almaz. Zaten cogu insan da bu yuzden solgari tercih etmez. Supheli oldugu icin de yaklasmamayi tercih ediyorum gerisi sizin karariniz :)
Peki bildiginiz güvendiginiz bir marka var mı? Egert markalı bir spirulina var fakat hiç bir yerde bulamadım .şu an üretimi durmuş. avecanne diye bir marka aldım aksu vitalin bir ürünü. yerli üretim. Kullanıyorum şu anda. Sonucu yazarım.

ben solgarin icinde domuz jelatini oldugunu sanmiyorum neden buna ihtiyac duyulsun ki sacma o zaman yabanci marka hicbisey yiyip icme madem boyle bi tez atiyosun ortaya !!!! adamlar kendi markalarini lekeleyecek seylerden bilhassa kacinirlar yoksa simdiye kadar bu kadar tutunan bi marka olmazdi. Bir iki kisi uyduruyo digerleri de inaniyo. O zaman ispatla kardesim icinde domuz jelatini oldugunu biz de ona gore hic almayalim. Ben henuz arastirma asamasindayim birkac marka arasinda kararsiz kaldim. Fakat su bi gercek solgarda memnuniyet orani yuksek ilk onla baslamayi dusunuyorum eger memnun kalmazsam digerlerini denicem.

Bu kadar emin yazdigina gore ya gozunle gordun ya da eline onu kullandiklarina dair belgeler gecti. Bizimle de paylasta biz de emin olalim oyle ortaya tez atip kaybolmak yok.

X