5. ayda mide bulantısı

brcsrkn

annesinin kuzusu
Kayıtlı Üye
18 Mart 2009
847
7
arkadaşlar merhaba 19+4 haftalık hamileyim fakat arada hala midem bulanıyor ve sabahları safra çıkarıyorum. mide bulantısı bukadar uzun süren varmı die merek ettim.
Korkuyorum bebeğime bişey oldu buda onun belirtisi diye. :a015: :uhm:

mide bulantısı 9 ay süren var canım benim teyzem doğuma kadar her hafta serum yiyodu beslenemediği için ve böyle örnek çok var etrafımda.5 aydır aralıksız böyleyse sorun yoktur bence
ama birden bire başladıysa doktoruna bi görün derim canım.kalbini bozma iyidir bebişin

ilk üç ay hemen hemen hergün bulantım ve işstifram oluyordu baya yoğun sonra azaldı şuaralarda çok nadir oluyor yani tamamen hiç bitmedi bulantım hergün yerine 3 günde 1 gelmeye başladı sonra 5-6 günde bir şimdide öle çok nadir gelio
sıcaklarında etkisi vardır die düşünüyorum bide geniz akıntım çok reflüden dolayı onu gece atamadığım için birikio sabahta çıkaramayınca sanırım oda bulantı yapıo
zaten bu gaz değilse bebiş oynuo sanırım :)

canım bir arkadaşım vardı 3 ay önce doğum yaptı doğuma midesi bulanmış ve kusmuş olarak girdi yani 9 ay sürdü bulantıları korkma bünye meselesi

normaldir canım arada bir olması benim hiç kusamam olmadı ama benimde arada midem bulanıyo.bende gazmı bebiş mi oynuyobi türlü ayıramıyorum ama bebiş diye kandırıyom kendimi
aman napiyim.benim kız biraz mıymıntı olucak heraldekaydirigubbakcemile3

canım bir arkadaşım vardı 3 ay önce doğum yaptı doğuma midesi bulanmış ve kusmuş olarak girdi yani 9 ay sürdü bulantıları korkma bünye meselesi

canım ilgine teşkkür ederim annemde bana hamileyken 9 ay kusmuş kardeşimmdede 6 ay sanırım ona benziyorum :)

normaldir canım arada bir olması benim hiç kusamam olmadı ama benimde arada midem bulanıyo.bende gazmı bebiş mi oynuyobi türlü ayıramıyorum ama bebiş diye kandırıyom kendimi
aman napiyim.benim kız biraz mıymıntı olucak heraldekaydirigubbakcemile3

canım biraz daha var sanırım o tepikleri hissetmek için ama ben çok sabırsızlanıyorum onun iyi olduğunu anlamnın en doğal yolu annesine attığı tepikler olcak:)

canım normal şimdi bulantıdan ölecem canım 22 haftalıgız bizde başından beri var canım

ilgine teşkkür ederim 123bebeto arada oluo bende ama dediğin gibi geldimi gelio

bende hamileliğimin 3. ayımın bitimine kadar felaket bulantılar ve kusmalarla geçirdim sonra hafifledi şimdide sabahları arada bir safra çıkarıyorum birde çok acıkınca midem bulanıyo yani anlıycan bizdede ara sırada olsa devam ediyo ama allah a şükür önceki zamanlar daha kötüydü bu kadar da olcak artık katlancaz bebişler için

byndr canım ilgin için teşekkürler sanırım her hamilede buarada sıradaki bulantılar olucak çok şükür dediğin gibi ilk zamanki gibi değil valla ilk üç ay sadece haşlanmış patates yedim:)
sağlıkla doğsunlarda yeter :)

Ben 28 haftalik hamileyim hala bulantim ve sabah cikartmam var sizlerdeki gibi...Sanirim doguma kadar surecek..Biktim artik hele sabahlari eziyet benim için.....kafamçokkarıştı kafamçokkarıştı kafamçokkarıştı

Ben 28 haftalik hamileyim hala bulantim ve sabah cikartmam var sizlerdeki gibi...Sanirim doguma kadar surecek..Biktim artik hele sabahlari eziyet benim için.....kafamçokkarıştı kafamçokkarıştı kafamçokkarıştı

canım ilgine teşkkürler
bide internette yazıoki 16. haftadan sonra biter bitmezse psikolojik die şimdi hepimizin bulantısımı psikolojik dimi :) delikafadulden

bende 21. haftama girdim suana kadar hıç bulantım olmadı ama bu aralar midem bulanıyor cıkarmıyorum ama bişide yemekte zorlanıyorum sanki yersemde yedimlerimin hepsi bogazımda duruyor asagı inmiyor asagı dogru egilince hepsini cıkaracakmısım gibi oluyor gun içinde ozellikle geceleri burnum cok kotu oluyor resmen grip oluyorum sabaha bişeyim kalmıyor bana ne oluyor anlamıyorum

canım benim hiç aşermelerim olmadı
yani öyle soğan kokusu yememk görüntüsü filan hiçbişeyden midem kalkmadı tiksinmedim
ama en başından beri sabah uyandıgımda bi tuhaflık olurdu midemde lavobaya gitmemle sarı safrayı atardım ilk başlarki kadar sık olmasada bu 5. ayın sonua kadar sürdü korkma normladir yani

bende 21. haftama girdim suana kadar hıç bulantım olmadı ama bu aralar midem bulanıyor cıkarmıyorum ama bişide yemekte zorlanıyorum sanki yersemde yedimlerimin hepsi bogazımda duruyor asagı inmiyor asagı dogru egilince hepsini cıkaracakmısım gibi oluyor gun içinde ozellikle geceleri burnum cok kotu oluyor resmen grip oluyorum sabaha bişeyim kalmıyor bana ne oluyor anlamıyorum

gece burun tıkAnıklığı bende de oluodu canım odanı iyi havalandır hatta sabahtan gece yatana kadar bırak açık kalsın benimde öle oluodu çözümü öle buldum.
sanırım yemek yiyememen sıcaktan olabilir normal insanlar bile sıcakta yemek yiyemio biz bide hamileyiz şekerim :)

canım benim hiç aşermelerim olmadı
yani öyle soğan kokusu yememk görüntüsü filan hiçbişeyden midem kalkmadı tiksinmedim
ama en başından beri sabah uyandıgımda bi tuhaflık olurdu midemde lavobaya gitmemle sarı safrayı atardım ilk başlarki kadar sık olmasada bu 5. ayın sonua kadar sürdü korkma normladir yani

sağol sezencim valla içim rahatladı panik oluyorum hemen çoçuğumun ilk lafı zaten ömrümü yedin anne olcak:) buarda sezencim bebeğinin oynadığını hissettiğinde sanki içinde bi boşluk oluomuş gibi oluomuydu sanki yılan geziomuş gib yada :) delikafadulden

arkadaşlar merhaba 19+4 haftalık hamileyim fakat arada hala midem bulanıyor ve sabahları safra çıkarıyorum. mide bulantısı bukadar uzun süren varmı die merek ettim.
Korkuyorum bebeğime bişey oldu buda onun belirtisi diye. :a015: :uhm:

merhaba canım doktorlar genel de mide bulantısının 4. aydan itibaren geçtiğini daha sonrasında oluşabilecek bulantının psikolojik olduğunu söylüyolar. atıyorum istenmeyen gebelik, bebeğe bakabilecekmiyim korkusu, gelecek korkusu vs...

canım 16. haftadan itibaren burun tıkanıklığı genelde oluyormuş. bende de çok oldu hatta halen de devam ediyo. burundaki kılcal damarların genişlemesinden kaynaklanıyormuş, arada kanama bile oluyo ama doktorla konuştum normalmiş fakat yapıalbilecek bişey yokmuş. 9. aya kadar dayanacakmışım anne olmak kolay değilmiş:)

X