Hormon testi acil yorum

ERSU

05.11.2015
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2009
1.685
1.058
Hormon testi ile ilgili bilgisi olan varmı acaba

fsh 5,34
prolaktin 9,62
total testeron 62,70
psh 2,51

slm ersu bende yaptırdım böle bi test benim değerlerim seninkilere çok yakın doktorum normal hormanal sorunun yok dedi ama benim testte total testesteron yazmıyo belki var ama benim anlayabildiğim bu kadar galiba neyse çok geçmiş olsun...

herşey normal görünüyoda testesteronun referans aralığı nedir ?
normalde tek haneli oluyor da referans aralıkları , acaba yaptırdığın hastanenin sistemi farklı mı

sağolun arkadaşlar hormonlarım iyiymiş ama pcos çıktı birde eşimde varikosel çıktı

ersu bende pco eşimde varikosel var aynı dertten muzdaribiz eşin ameliyat olacak mı?

sevgili ersu ve bersucum ben de sizinle aynı durumdaydım benim pko hala var ama eşim daha biz nişanlıyken varikosel olduğunu fark etti ve hemen ameliyat oldu yaklaşık bir yıl önceydi yani ameliyattan önce sperm sayısı 62 milyondu ama hızlı ilerleyici sadece %15ti ki bu düşük bir yüzdedir biliyosunuz en az %50 hızlı ilerleyici olması lazım ameliyattan sonra hızlı ilerleyicisi %50ye çıktı canlılık arttı ve morfolojide de çoook gelişme oldu ameliyatı da hiç riskli değil ve kesin çözüm başka tedvisi de yok zaten başka sormak istediğiniz bişey olursa sorun seve seve cevaplarımbuyrunnnnnnnnn

X