Atatürk'ün Yemini

Barcman

PR UZMANI
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2007
10.363
31
'Validemin ruhuna ve bütün ecdat ruhuna taahhüt ettigim vicdan yeminini tekrar edeyim: Validemin mezarı önünde ve Allah'ın huzurunda ahdü peyman ediyorum. Bu kadar kan dökerek milletin elde ettigi ve tesbit ettigi hâkimiyetin muhafaza ve müdafaası için gerekirse validemin yanına gitmekte asla tereddüt etmeyecegim. Millî hâkimiyet ugrunda canımı vermek, benim için vicdan ve namus borcu olsun.'

Milletin istiklâli tehlikeye girdigi vakit, millet ordularını kendi toplar ve yalnız bir hareket tarzı kabul eder. O da kurtuluş ugrunda sonuna kadar kanını dökmek!

Millî hâkimiyet öyle bir nurdur ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar yanar, mahvolur. Milletlerin esareti üzerine kurulmuş müesseseler her tarafta yıkılmaya mahkûmdurlar.

Türk vatanının bir karış topra ı için bütün millet bir vücut olarak ayaga kalkar.

*
Bilelim ki, millî benligini bilmeyen milletler, başka milletlere yem olurlar.
Memleketi temelinden yıkan, milleti esir ettiren iç cephenin düşmesidir.
Ordumuz Türk birli inin kudret ve kabiliyetinin, Türk vatanseverliginin çelikleşmiş bir ifadesidir.

Türk gençleri;
Benim Türk milletine, Türk Cumhuriyeti'ne, Türklügün istikbâline ait ödevlerim bitmemiştir. Siz, onları tamamlayacaksınız. Siz de sizden sonrakilere benim sözümü tekrar edersiniz...

ALINTIDIR

Ne mutlu Atamıza yeminine sadık kalıp milli hakimiyeyi sağlamıştır Nurlar içinde yatsın

Nur içinde yatsın,mekanı cennet olsun.Böyle zeki,cesur,fikirleriyle bizi aydınlatacak birinin liderimiz,atamız olması hepimizin için bir gururdur.Herşeye rağmen rahat uyu Atam,elimizden geleni yapıcaz..

ahhhh atam ahhhhh bir bilsen seni ne kadar arıyoruz ...sen rahat uyu atam biz senin izindeyiz...

Yoktan var ettiğin şu ülke ne hallere geldi
şu an TÜRKİYE'nin ve TÜRK milletinin sana çok ihtiyacı varturkbayragi

ATAM rahat uyuduğunu söylemek isterdim ... maalesef rahat uyu desekte uyumuyorsundur... biz senin izindeyizde izinde olmayanlar için ne desek boş ... mantar gibi her geçen gün çoğalıyorlar mafoldumben

Türk gençleri;
Benim Türk milletine, Türk Cumhuriyeti'ne, Türklügün istikbâline ait ödevlerim bitmemiştir. Siz, onları tamamlayacaksınız. Siz de sizden sonrakilere benim sözümü tekrar edersiniz...

Paşa'm emanetine sahip çıkacağımızaa,vatanımızıı,milletimizi bir tutacağımızaa,
Biz doğuştan Yemin etmişizz... turkbayragi

X