Klavyede F ve J harflerinin ve telfnlarda 5 no'sunun üstünde neden kabartma var?

..GkSu..

Türk Esirlik Kabul Etmez!
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2009
2.637
11
Klavyede F Ve J Harflerinin,Telefonlarda da 5 Numarasının Üstünde Neden Kabartma Var?

Bu kabartmalar görme engelli insanlar için düşünülüp konmuştur. Tuşların üzerinde ne yazıldığını göremeyen kişiler, bu kabartmalara dokunarak hangi tuşun nerede olduğunu anlayabilirler. Tuş dizilimi standart olduğu için kabartmalı tuşlar ve çevresinde yer alanlar bu şekilde kolayca dokunularak
anlaşılabilir.

Hep merak etmişimdir
biggrin.gif

rica ederim arkadaşlar okudum hoşuma gitti sizlerla paylaşmak istedimm zemuszemus

küçüklüğümden beri merak ediyordum hiçte aklıma gelmemişti bu sebepten olduğu teşekkürler a.s.

klavyede dikkat etmemiştim ama telimdekini hep merak etmiştim demek bu yüzdenmiş tesekkürler

evet doğru ben bunu biliyordum çünkü daha 13yaşımda başladım klavye ile hiç bakmadan 10 parmak yazmaya
e seri yazmak için bide hiç bakmadan klavyeye şaşırmamak için o kabartmalar var

rica ederim arkadaşlarr :)
bilmeyenler öğrenmiş olduu bilen zaten biliyodurr :) sizlere açıklayabilmişsem ne mutlu :-)

bende klavyemdeki ve tlfdakini hep merak etmiştim gerçekten iyi düşünmüşler paylaşım için ayrıca teşekkürleropuyorumnanaktan

ayy hep merak etmişimdir hatta 5.sınıftm qaliba bu 5in üstü nedn böle die annemin telefonunu parcalamaya calısmıstım altında bişe mi war fln qibilernden (:-) (:-)

görüyodum ama hiç önemsemmiştim merak etmiyodum şimdi yazıyı görünce daha çok dikkatimi çekti canım.

X