Ayak Parmağında Sarı kalın ölü Tırnak

ADAM

ÇILGINIM VE DE DUYGUSALL
Kayıtlı Üye
14 Mart 2009
1.191
4
45
arkadaşlar benim sol ayak baş parmağımda hep tırnak batması oluyordu...sonra tırnağımı hep uzun tuttum ve düz kestim geçti ama sarardı ve kalınlaştı...bi tarafına da kan oturdu ....
işin ilginci şimdi sağ ayağımın baş parmağı da oldu ve sarı kalın ölü tırnak biçiminde...bu hafta dr a gideceğim ama size danışayım dedim böyle olunca tırnak çekilir mi....ilaç tedavisi mi olur...

arkadaşlar benim sol ayak baş parmağımda hep tırnak batması oluyordu...sonra tırnağımı hep uzun tuttum ve düz kestim geçti ama sarardı ve kalınlaştı...bi tarafına da kan oturdu ....
işin ilginci şimdi sağ ayağımın baş parmağı da oldu ve sarı kalın ölü tırnak biçiminde...bu hafta dr a gideceğim ama size danışayım dedim böyle olunca tırnak çekilir mi....ilaç tedavisi mi olur...

Tatlım tırnak batmasından bende muzdarip bir insanım.Tırnağındaki o sarı lekelenme ve kalınlaşma muhtamelen tırnak mantarından oluşan bir durum.Tırnak mantarı yaşanayan insanlarda tırnak batmasıda beraberinde gelen bir problem genelde.Doktorunla görüş,ben tırnağı çktirmeni önermem.hem acılı bir işlem hemde yeni tırnakta aynı sorunu yaşamayacaksın diye bir garantisi yok.Bu konuda farklı tedavi yöntemleri mevcut şu anda doktorun sana önerecektir zaten.Çekme işlemi en son düşünceğin şey olsun.

bende çektirip çektirmemekde kararsızım:KK43:
ilaçla oluyormuş ben çok okudum internetten.eğerki batma varsa ve iltihaplıysa yani artık yapılacak birşey yoksa çekme en iyisi fakat mantar varsa ilça daha iyi sanırım

seni cok iyi anliyorum bende de ayni sorun var. once tirnak batmasiyla basladi daha sonra yeni cikan tirnak uzayip kokunden ayriliyordu ve boylece ayak bas parmagimda 3 kalin sari tirnak ust uste bile bindi. inanilmaz degil mi! gitmedigim dermatolog kalmadi ve aldigim tek cevap ise "ben boyle bir tirnak gormedim" oldu. batiktan sonra mantar mutlaka olusuyor. eger ankaradaysan sana onerebilecegim bir ayak sagligi merkezi var 3 senedir ugrastigim sorunuma onlar care buldu. (istanbulda da subeleri var)kalinlasan tirnagin ustunu bir aletle torpuluyorlar ve tirnak gidiyor. alttan gelen saglikli tirnagi ortaya cikariyorlar ben de bunu tirnak yumusatici kremler kullanarak iyice duzelttim.simdi saglikli bir sekilde yavas yavas uzuyor tirnaklarim. kesinlikle oneririm.

seni cok iyi anliyorum bende de ayni sorun var. once tirnak batmasiyla basladi daha sonra yeni cikan tirnak uzayip kokunden ayriliyordu ve boylece ayak bas parmagimda 3 kalin sari tirnak ust uste bile bindi. inanilmaz degil mi! gitmedigim dermatolog kalmadi ve aldigim tek cevap ise "ben boyle bir tirnak gormedim" oldu. batiktan sonra mantar mutlaka olusuyor. eger ankaradaysan sana onerebilecegim bir ayak sagligi merkezi var 3 senedir ugrastigim sorunuma onlar care buldu. (istanbulda da subeleri var)kalinlasan tirnagin ustunu bir aletle torpuluyorlar ve tirnak gidiyor. alttan gelen saglikli tirnagi ortaya cikariyorlar ben de bunu tirnak yumusatici kremler kullanarak iyice duzelttim.simdi saglikli bir sekilde yavas yavas uzuyor tirnaklarim. kesinlikle oneririm.

istanbuldaki şubesini söler misin cnm ?

tırnağımda aynı rahatsızlık bendede var lütfen o ankaradaki ayak sağlık merkezini söyler misiniz? acil olarak bekliyorum
:KK50:

istanbul'da acıbadem hastanelerinin içinde ayak sağlığı (podiatri) bölümü mevcut,medical park hst var,internetten kendine en yakın olanı bulabilirsin

teşekkür ederim ama bana zingas adlı kullanıcının bahsettiği ankaradaki ayak sağlığı merkezinin ismi lazım...acil zingas'ın cevabını bekliyorumm...

X