Uçuk nasıl geçer?...

insanın burnunda uçuk çıkar mı! yeri var bide saolsun hep orda çıkar çok çirkin bi görüntü ya biraz önce çamaşırsuyu sürdüm yandı biraz ama umarım geçer. Bide burnumda ki yerini geçirebilsem offff en etkili ne olabilir acaba????

o başka bir şey olabilir bence yanlış yapmışşsınız.

dudak uçukları sanırım bulaşıcı.o yüzden bebekleri öpmemek gerekir.

insanın burnunda uçuk çıkar mı! yeri var bide saolsun hep orda çıkar çok çirkin bi görüntü ya biraz önce çamaşırsuyu sürdüm yandı biraz ama umarım geçer. Bide burnumda ki yerini geçirebilsem offff en etkili ne olabilir acaba????

uçuk çıktığında ben sarımsakla uçuğun üstüne bastırıyorum bayaa bi işi yarıyo kurutuyo resmen.bide uçuğun üstüne bastırınca sızlıyo zaten hemen anlarsın etkisini.uçuk ilçaları hiç bi işe yaramıyo sadece bulaştırıyo.he bi de bi yerde okudum pamuğa aseton döküp üstüne bastırın yazıyodu hiç denemedim nasıl etkisi oluyo mu diye ama yapıp yapmamak sana kalmış cnm :KK34::KK34:

Uçuk nedir neden oluşur uçuktan korunmak için neler yapmak gerekir.Uçuktan korunmanın yolları varmıdır tüm bu soruların yanıtını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Uçuk oldukça can yakıcı ve rahatsız edici bir görünüme sahiptir. Herpes virüsünün ortaya çıkardığı uçuğun tam bir tedavisi yoktur.

Uçuk yarasını kurutmak için pansuman yapılabilir.Sulu bir yara halini aldıysa antibiyotikli kremler, ağrı yapıyor ise anestezik kremler sürülebilir.Uçuklu bir kişinin cildine dokunulmamalı, uçuklu deriye dokunulduysa eller mutlaka yıkanmalı. Makyaj çıkarırken virüsü diğer bölgelere bulaştırmamaya, özellikle gözlere temas etmemesine dikkat edilmeli.

Uçuk çıkaranlar diğer insanları, özellikle de bebek ve çocukları öpmemeli. Uçuk çıkaran kişiler havlu, bardak, tabak gibi özel eşyalarını ayırmalı, başka insanlara kullandırmamalı.Uçuk yarası ile oynanmamalı, kabuğu kaldırılmadan kuruması beklenmeli.Uçuktan korunma yolları kişiden kişiye değişiklik gösterir. Sık sık uçuk sorunu yaşayanların, kendilerinde uçuğun hangi durumlarda nüksettiği bilgisine göre hareket etmelerinde fayda vardır.

uçuk çıktığında ben sarımsakla uçuğun üstüne bastırıyorum bayaa bi işi yarıyo kurutuyo resmen.bide uçuğun üstüne bastırınca sızlıyo zaten hemen anlarsın etkisini.uçuk ilçaları hiç bi işe yaramıyo sadece bulaştırıyo.he bi de bi yerde okudum pamuğa aseton döküp üstüne bastırın yazıyodu hiç denemedim nasıl etkisi oluyo mu diye ama yapıp yapmamak sana kalmış cnm :KK34::KK34:
sarımsak evet antibiyotik etkisi yaratıyodur çamaşırsuyundan önce gelseydi aklıma keşke onuda sürerim denemekta fayda var ama bepanthen pişik kremi uçuktan sonraki kalan izi geçiriyo benim tek dostumdur bepanthen :) her yerime sürerim :KK54:

Arkadaşlar benim üst dudağımda büyük bi şişkinlik ve kabarcıklı uçuşlar var bir sürü krem sürdüm faydası olmadı ardından limon denedim hemen kurudu fakat çok yanıyor kafamı buzlumdan çıkaramadım :KK14:

X