Göz Çevresi Bakımı Gözaltı morlukları.. :((

mutlu.33

Er kişi....
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2009
12
0
Sevgili KK kardeşlerim.. Benim gözaltı morluklarım var ve kimyasal içerikli ürünler kullanamıyorum.Gözlerimin çok hassas olması nedeniyle ne kadar krem denediysem ertesi gün gözlerim gün boyunca kızarıyor ve yanıyor. Lütfen sizlerin denediği dogal ürünleri ve formülleri yazarmısınız.. Şimdiden hepinize teşekkürler.... A.E.O. opuyorumnanaktan

canım ılık çay yada salatalık koymayı biliyorum ben.. ama sen bunlardan yetinmediysen her türlü meyveyi ara sıra dene çünkü en ii bakım doğada gizli

Bol su içmek ve kahveyi-çayı kesmek gözaltı morluklarını azaltmak için bildiğim&uyguladığım en iyi yöntem.

kızlar ben kullanıyorum sizede önereyim. ıspartalıyım ya reklamda yapayım :) gülbirlik adını duymuşsunuzdur doğal ürünleri var. ben çoğunu kullanıyorum. göz çevresi kremi var her gece yatmadan sürüyorum.. morluklar ve çökükler kısa süre kullanmama rağmen baya bi azaldı. çok memnunum kullanmanızı tavsiye ederim..

bence oncelikle morluklarin neden olustugunu bulmak gerekir. Duzensiz uyku bence nedenlerin basinda geliyor. Ben duzensiz calistigim icin benimde morluklarim oluyor. Demlenmis cayi pamuga koyup gozlerimin uzerine koyup yarim saat o sekilde dinleniyorum. patatesi yuvarlak dilimleyip koymak da cok ise yarayabiliyor.

xulay
Papatya

Medeni Durumunuz: Evli
Meslek: Memur
Yaşadığınız Yer: Adana Giriş tarihi: Oct 2007
Ruh Halim:

Gözaltı morluğuna son! Mesaj Linki

--------------------------------------------------------------------------------

buradan bir arkadasımızın önerisiyle (adını hatırlayamadım şimdi, kusura bakmasın lutfen)
ona çok tesekkur ediyorum. hiç gecmez sandıgım, ırsi ve yogun (simsiyah) gözaltı morluklarım onun önerisiyle %80 oranında kayboldu.
iki ay boyunca kullandıgım bu uygulamayı belki kullanmak isteyenler olur.
Bir ampul E vitamini (eczaneden)
Bir ampul B vitamini (eczaneden)
iki çay kaşıgı badem yagı (eczaneden)
bir çay kaşıgı zeytin yagı (mutfaktan ) : )
sosyal guvencesi olanlar bir doktora yazdırabilirler.
bu karısımı iki ay boyunca uyumadan once ve bazen güniçinde de sürdüm sorunlu yerlere.
1 haftada belirgin sonuclar almaya baslarsınız.
son iki haftadır bu karısıma K ve C vitamini ampullerini de ekliyorum(eczaneden) ve daha iyi sonuc almaya basladım.
hiç geçmez sandıgınız gözaltı morlugunuz varsa siddetle tavsiye ederim. hafif duzeyde olanlara cok daha cabuk etki edecektir.

linki kopyaladım ama çıkmadı :sm_confused:

göz çevresi bakımı sayfasından umarım faydalanırsın

kzlar bu goz cevresınde kahverengılık oluyor ya o nasıl gecer annemde varda sinir oluyorum gecmesı lazım :)

Bende de var üstteki arkadaşımızın verdiği taarifi denemeyi deüşünüyorum Teşşekkürler cnm

arkadaslar ben tv deki beslenme uzmanından muz yersen geçtiğini duymustum
tabi fazla deil bu seferde kabızlık yapıyor =)

Beyaz peynir gözaltlarına sürülüp 20 dakika sonra yıkanır ve bu işle bir kaç denemeden sonra gözaltındaki morluklar geçer... mişşş

Bir ampul E vitamini (eczaneden)
Bir ampul B vitamini (eczaneden)
iki çay kaşıgı badem yagı (eczaneden)
bir çay kaşıgı zeytin yagı (mutfaktan ) : )

Arkadaslar, yurt disindan katiliyoruim. Burda yazilan ampul kelimesi tam olarak ne anlama geliyor...? Yani E vitamini haplari var mesela, bu mu kast ediliyo...? CADIARZU

ögrendikten sonra bunu bende denemek istiyorum az morluk var gibi :)

hayır canım ampul dedikleri hani şu iğne şişeleri olur ya küçük işte ona diyolar yani b vitaminin sıvısı iğne olarak vurulanı..

yaklaşık 1 aydır göz morluğu için herşeyi araştırıyorum, aklıma yatan ve cildime uygun olucak bütün karışmları denedim sayılır. Bu arada benim göz morluklarım ırsi ve yenilmicek hiç bir şeyi cilde sürmemekten yanayım.

En son dün gece önce kivi kabuklarını soyup gözlerimde beklettim ((azcık yakmaya başladı ve yanaklarımın üstü kısımları biraz kızardı(aslında çok etki etmediğini düşünüyorum))
Sonra papatya çayı hazırladım ve hafif ılıkken pamukları batırıp gözümün üstünde yaklaşık 20 dk. beklettim)
Sonra da hiç yıkamadan azcık buğday yağı sürdüm. (buğday yağını nerdeyse 1 aydır düzenli olmasa da sürmeye çalışıyorum.Bende yağ bezeciği yapmadı ama tabi herkesin cilt yapısı farklıdır)
Bu sabahda kalktığımda yine sürdüm buğday yağımı ve öğlen sadece maya ve sütle bi maske yapıp gözlerimde yaklaşık yarım saat beklettim.
Aylardır uğraşmama rağmen ilk kez maya morluklarımı bu kadar açtı. Normalde göz çevresine herkes 1çay kaşığı maya, 1 çay kaşığı süt ve 1 çay kaşığ bal ile yapıyor. Ben de daha önceden öyle yapıyordum. Hem bal göz çevremi besler diye. Ama bu sefer sadece 1 çay kaşığı mayaya sadece 2-3 damla süt koyarak yaptım. Baya koyu kıvamlı oluyor ama inanın çok iyi geldi. Bir de böyle denemenizi tavsiye ederim. Üstüne de yine buğday yağımı sürdüm.

Burdan çok faydalı şeyler öğrendim, umarım benim de sizlere ufak bi faydam olur. :kedi:
Ne kadar sürede bir yapmam gerektiğini halen bilmiyorum ama sanırım 3 günde 1 filan yapıcam.:kedi:

canım benimde göz altlarım mor bana patates çok iyi gelio ince dilimini gözüme koyuyorum ben

hayır canım ampul dedikleri hani şu iğne şişeleri olur ya küçük işte ona diyolar yani b vitaminin sıvısı iğne olarak vurulanı..
sagol arkadasim :) evet sorusturdumda k vitaminini gördüm mesela, digerleerinide bulabilirim insallah...tek k vit. ile yapsam nasi olur bilmiyorum....

Bu sabahda kalktığımda yine sürdüm buğday yağımı ve öğlen sadece maya ve sütle bi maske yapıp gözlerimde yaklaşık yarım saat beklettim.
Aylardır uğraşmama rağmen ilk kez maya morluklarımı bu kadar açtı. Normalde göz çevresine herkes 1çay kaşığı maya, 1 çay kaşığı süt ve 1 çay kaşığ bal ile yapıyor. Ben de daha önceden öyle yapıyordum. Hem bal göz çevremi besler diye. Ama bu sefer sadece 1 çay kaşığı mayaya sadece 2-3 damla süt koyarak yaptım. Baya koyu kıvamlı oluyor ama inanın çok iyi geldi. Bir de böyle denemenizi tavsiye ederim. Üstüne de yine buğday yağımı sürdüm.
:
kolay geldi, mayayi bende duymustum, kasiga konduguna göre sivi maya bu...hamur mayami yoksa..?bilmiyorumkismile

Hamur maya.Bildiğimiz kare şeklinde olan yaş mayalardan. Kaşığı dolduruyorum bi güzel. Ben de gerçekten çok etki etti. Bi de her sabah ve her akşam papatya çayına batırılmış pamukları gözlerimde en az 10-15 dkç bekletiyorum. Hiç geçmez sandığım morluklarım baya bi azaldı. Bu azimle devam edersem hepsi yok olur inşallah. Sonra da hergün deil de haftada 2-3 e indirirsem o şekilde kalır diye tahmin ediyorum. Bu arada haftada bikaç kez mermer gibi bir cilt için başlığı altında patates ile yapılan bir maske var, onu da uyguluyorum. (malesef link ekleyemiyorum ancak Evde yapılan doğal cilt bakımları bölümü altında mermer gibi bir cilt başlığı altında) İnşallah sizlerinki de benim ki gibi azalır.
Bu uygulamalara başlamadan evvel gözlerimin fotoğrafını çekmiştim. Silmemiş olsam ekleyip sizlere de farkı göstericektim. :KK43:

Cok tesekkürler :) annemle deniyecegiz insallah hemen.
Bende gözlerimin öncesi ve sonra si fotografini cekeyim farki görmek icin :)

X