Ltfen bir akl...

arzugokturk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2009
26
0
43
arkadaşlar merhaba şu an çok sinirliyim yazabilidğim kadar yazmaya çalışıcam. eşimin eve bugün kart ekstresi geldi açıp baktım 1500 tl ye kardeşine kombi almışlar ücret bizim karttan çekilmiş eşimi arayıp sordum her ay ödüyolar bize dedi. ama inanmadım tabi. zaten kıt kınaat geçiniyoruz beni işten çıkardılar bir de böyle olunca deli oluyorum. kardeşinin durumu çok iyi değil bizde olsa verelim tabi ama bende zor geçiniyorum tüp bebek tedavisi görüyolar diye eve alamamışlar. eşimden başka 4 abisi daha var. onlarla ortak alınabilirdi değilmi? eşim akşama gelsin konuşucam ama çok sinirliyim bu sinirlede konuşmak istemiyorum. belkide daha benim bilmediğim kaç kere para verdi diye düşünüyorum şimdi. çünkü eşim maaşı alır verilcekleri verir kendi ayarlar. hep diyorum beraber halledelim bende bileyim nereye ne yatırıyosun tamam diyor ama maaş günü geldimi ben işten hallettim diyor. para isteyincede kalmadı diyor. çok bunaldım kızlar ne yapayım şimdi ben?

Evli olmadığım için belkide empati kuramıyorum ama bunda sinirlencek bir şey göremedim, kardeşi sonuçta, soğuk suyla mı yıkansaydı tüp bebek tedavisi gören kişi. Ve her ay ödüyorlarmış, bir kombi için ortalığı ayaklandırmak yanlış gibi geliyor bana. 4 abisi daha olabilir ama belki eşinizle arasında başka bir bağ vardır. Belki diğer abileri başka konularda başka şekillerde yardımcıdır. Bilemiyorum ama abartılacak bişi değil gibi geldi. Kavga çıkmaz umarım.

büyük kavgalar çıkarılacak birşey değil bence..ve evet şuanda çok sinirli olduğunuz belli,bu ruh halinizi üzerinizden atmadan konuyu açmayın.Daha sakin olduğunuzda ''uygun olabilecek ölçülerde tabiki yardım ederiz ama biz evliyiz,benim de böyle şeylerden haberim olsun istiyorum'' diye konuşabilirseniz yoluna girmeye başlar belki..

her ay ödeme işi bence de saçma bi yalan olmuş sanki :uhm: ozaman gidip kendileri taksitle alsaymış,ne diye eşinize ödetmişlerki?bilemiyorum yine de günahını almamak lazım a.s

Kardeşler zor zamanlarda birbirlerine destek olmazlarsa ozaman bu kadar güzel bir kelime olan kardeşliğin ne manası kalır tatlım.
Tamam senden habersiz olması belki canını sıkmıştır ama,ödüyorsa kardeşi her ay abiciğide ona bir slip çeksin ne varki bunda.
Kardeş kardeşe böbreğini veriyor,bir kombinin lafımı olur.
Sakinleş bence,çünkü fevri düşünüyorsun.

Son düzenleme:
kardesne zor durumda oldugu icin yardim etmesinde ne gibi bir sakinca var bilemiyorum.
tabi sizinle paylassa iyi olurdu ama buyuk tepkiler bence mantikli degil
sizin kardesiniz olsa calistiginiz kazandiginiz parayi ona vermek istemez misiniz?

sakin ol canım haklısın ama adam öyle gelmiş öyle gider,para savurmayı çok sever bazı erkekler napıcaksınn
sakinleşince konuş bence tartışma çıkmasın..

biraz sakinleşin ve öyle konuşun öfkeyle oturup zararla kalkmayın,,haklısınız ama size söylememesi konusunda haberiniz olsa belki bu kadar kızmazdınız:1no2:

eşinin hesabını bilmen gerekiyor baştan resti çekcektin.benim eşim günlük kazanır her akşam hesap verir .arada kenara atıyo onuda yine beraber harcıyoz.

Kardeşler zor zamanlarda birbirlerine destek olmazlarsa ozaman bu kadar güzel bir kelime olan kardeşliğin ne manası kalır tatlım.
Tamam senden habersiz olması belki canını sıkmıştır ama,ödüyorsa kardeşi her ay abiciğide ona bir slip çeksin ne varki bunda.
Kardeş kardeşe böbreğini veriyor,bir kombinin lafımı olur.
Sakinleş bence,çünkü fevri düşünüyorsun.

:lepi:

fevri hareket ediyorsunuz gibime geldi..
tamam siz de kıt kanaat geçiniyorsunuz ama tutki vermedi kardeşi o parayı ne kadaar ayınızı alırki onu ödemek..ya da eşiniz sizi aç bırakacak olsa sanırım almaz o kadar paraya...
bence sorun etmeyin.ha asalak gibi sırtını size dayamıştır gerekli gereksiz her ihtiyacı siz karşılıyorsunzdur anlarım ama eminim eşinizin kardeşi de mahcuptur..
ayrıca eşinize kardeşi konusunda dır dır ederseniz sizden soğuyabilir size sinir olabilir..hiç boşuna evinizin huzurunu bozmayın.insanlık hali bugün onun ailesine yarın sizin ailenize hiç belli olmaz...

belki gerçekten ödüyordur.bunu öğrensen sonra kavganı edersin:sinifsinif:
boşuna karışmasın ortalıksositososito

sonuçta her ay eşinize ödüyo kardeşi parayı,bunu mu dert edindiniz şimdi kardeş kardeşe tabiki yardım eder,zaten ödüyomuş..

Ben de arkadaşlar gibi düşünüyorum, fevri davranmayın bence, eğer ödeniyorsa sorun yok. Önemli olan bunu alışkanlık haline getirmemesi .

Bu tepki neden arkadaşım anlamadım valla, ben kartımdan işyerindeki arkadaşı kombi almıştım, sağolsun her ay ödemişti. Eşin de kardeşine almış belki de gerçekten ödüyorlar o parayı. Onlar kardeş yahuuu, birbirlerine destek olmayacaklarda kime olacaklar.
Tepkiniz fazla ve gereksiz, önce bir anlayın sonra alevlenin.

bütün arkadaşlarıma katılıyorum
lütfen biraz sakin olun ..o kadar büyütülecek bir şey değil
kardeşi sonuçta destek olacak..anlayışlı bir şekilde gerçekten ödeyip ödemediklerini sor..
bak tüp bebek tedaviside görüyorlarmış
eşinizin üzerinde baskı kumayın
adamcağızı yalan söylemeye itmeyin

bu kadar canini sikacak kadar büyük bi olay yok ortada benim fikrimce...
her ay ödüyolar madem neden bu kadar takiyosunuz ki...
anladigim kadariyla onlarda zor durumda üstelik tüp bebek tedaviside masrafli...
esinin böle bi durumda yardim etmemesini beklemen yanlis olur bence ..
sonucta kardesi elbette yardim edecek...
elbette zor durumdasinizdir ama1.5 tlye.batacaginizida düsünmüyorum .esinizinde üstüne gidip hem onun canini hemde kendi caninizi sikmayin derim ben....

büyük kavgalar çıkarılacak birşey değil bence..ve evet şuanda çok sinirli olduğunuz belli,bu ruh halinizi üzerinizden atmadan konuyu açmayın.Daha sakin olduğunuzda ''uygun olabilecek ölçülerde tabiki yardım ederiz ama biz evliyiz,benim de böyle şeylerden haberim olsun istiyorum'' diye konuşabilirseniz yoluna girmeye başlar belki..

her ay ödeme işi bence de saçma bi yalan olmuş sanki :uhm: ozaman gidip kendileri taksitle alsaymış,ne diye eşinize ödetmişlerki?bilemiyorum yine de günahını almamak lazım a.s
Doğru olabilir. Bazen taksit yapmayan yerlerde başkasının kredi kartını kullananlar oluyor.Bilemiyorum size söylemesi gerekti ama bunun için kızmayın ben üzüldüm şahsen durumlarına tüp bebek tedavisi falan ..

Kardeşine destek çıkması güzel bir davranış ancak bunu sizden saklı yapması sorun bence. Ne yapacaksa yapsın sizle istişare ederek sizinde gönlünüzü alarak yapmalı. yoksa evlilikle ne güven ne de huzur kalır

Eger gercekten abisine her ay parayi ödüyorsa sorun yok...

Fakat esine sakin bir dil ile bu tür olaylari seninle anlasarak yapmasini söylemelisin. Neden neyi nereye harcadigindan haberin yok? Seninde bunu bilmen gerek kanimca.

Tabikide kardes kardese yardim edecek bunun hic tartisilir bir tarafi yok...fakat kardesdede yoksa, kit kanat geciniyorsa, yapacak birsey yok...
Neticede sende bir aile gecindiriyorsun ve ilk olarak kendi coluk cocugnu ve masraflarini düsünmen lazim...:nazar:

Bencede gereksiz tepki vermişsin.Kardeşi sonuçta ve tüp bebek tedavısı göruyor yardımcı olması gerkeiyor.Biraz da kendinizi onun yerine koyun.Kartta limiti yokturve her ay öduyor da olabılır.Ödemezse dahi kardeşı degıl mı ödesin eşin ses etmedikten sonra senin bi şey demen uygun olmaz.

X