Of! Ne yapmalym :(((

kelebeklikuzu

Guru
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2009
1.229
5
henüz 2 aylık evliyim. kendi ailemle aynı şehirdeyiz hergün annemi babamı ararım konuşurum ama bu anneme yetmiyor malesef. sürekli oraya gitmemizi istiyor.
ben ve eşim çalışıyoruz. iş çıkısı yorgun argın kendimizi eve zor atıyoruz. eşime yorgun halde hadi annemlere gidelim diyemiyorum hem çekiyorum hem kıyamıyorum.
bu yüzdende annem sürekli sitem ediyor kızıyor telefonlarımı açmıyor. anne ben seni hergün arıyorum zaten elimizden geldiği kadar gelmeye ugrasıyoruz dediğimde zor geliyosa arama diyor iyce sinir oluyorum üzülüyorum.
ne yapabilirim arkadaşlar bi akıl veriverin bana :KK43:

anneler evlatlarına doyamaz ki, sürekli dizinin dibinde olsun isterler elbet ama çok doğru değil bu davranış, eşiniz anlayış göstermeyebilir, anlayış gösterse bile bi müddet sonra bu durum sıkabilir ... bence siz anlatabilirseniz siz anlatın yoksa bir yakınınız güzel bir dille kırmadan izah etse iyi olur diye düşünüyorum

sanırım birbirinize çok bağlısınız aynı şehirde olmanıza rağmen özlüyor sizi :1hug:
ben olsam iş çıkışı yarım saat uğrar annemin gönlünü alır evime öyle geçerdim a.s

Annen anlayis gösteren taraf olmasi lazim....Yeni evli bir ciftin hemde calisan bir ciftin her allahin günü gelmesini istemesi cok yanlis...:nazar:

Sen yinede tavrindan vazgecme canim, ne onun ailesi nede senin ailen aranizda sorun olmasin....Annenle tekrar tekrar konus...buna ragmen anlamak istemiyorsa onun bilecegi istir....:kahve:

Ayrica daha cok yenisiniz....muhtemelen annenin senin yoklugna daha alismasi gerekiyor...

Anneniz hala evden gidişinize alışamamış da,
onun için kapris yapıyor...bence güzelce anlatın durumunuzu,
eve çok yorgun geldiğinizi,inanın anlayış gösterecektir...
Annelerimiz bizim iyiliğimizden başka birşey istemezler inanın...
ay daha da çok yeni evliymişsiniz,bu arada size de
mutluluklar diliyorum...
sevgiler...

Daha çok yeni evli olduğun için annen henüz alışamamıştır yokluğuna..Benim annemde öyleydi sürekli
sitem ediyordu bana ama sonra alıştı . Merak etme düzelir ama sakın anneni kırma canım güzellikle izah edersin anlayışla karşılar...

canım annene biraz anlayış göster bence herşey çok yeni senin yokluğuna alışması lazım onu güzel dille ikna et kim evladına doyabilirki.mafoldumben

bencede anneni kırmadan ona sürekli gidemeyeceğinizi bir şeklilde izah et.kendi ailenle bile olsa çok fazla abartmadan görüşki eşininde gözüne batıp rahatsızlık duymasın

çok teşekkür ederim arkadaşlar biraz daha rahatladım şimdi paylaşınca. henüz 2 ayı bile doldurmadık zaten evleneli. ilk hafta balayına gittik ondan sonra işe başladık.işe başladığımızdan beride 3 4 kez gittik. onun dışında onlar bana geldi kayınvaldemlerde buluştuk abimde buluştuk ama dediğniz gibi sanırım hala yokluğuma alışamadı.
bide uyuz komşular aynı şehirdesiniz ya kızın gelir sürekli falan diyormuş oda tabi etkileniyor sanırım. diğer şartları hiç düşünmüyor. aynı şehirdeyiz ama ters yerlerde oturuyoruz yol üstü olsa uğra geç gönülleri olsun. e bizimkilerin gönlü olsun iyi güzel eşimin annesinin ne suçu var onunda gönlü olsun onada uğrayalım ozaman. ohhhhhh kaydirigubbakcemile3 bizi düşünen yok

kalbini kıracak hiçbişey demedim zaten onuda anlamaya çalışıyorum. belli bi yaştan sonra daha alıngan oluyorlar ama bazen benimde sabrım zorlanıyor işte. biraz daha devam ederse uygun bir dille anlatmaya çalışıcam

Canım, aslında çok şanslısın. Ben 20 yıllık evliyim ve gurbetteyim. Anneme sabah kahvesine gitmek, akşam iş çıkışı "Ne yemeğin var, ben geliyorum" demek, hasta olduğunda iki dakika uğrayıp bir çorbasını pişirmek ve buna benzer pek çok şey benim için hayal...
Çok uzatmak istemiyorum, bu konuda inanılmaz doluyum çünkü. Ancak sana bir abla nasihati:
Gidebildiğin kadar git annene. Elbet bir gün o da alışacak yokluğuna ve eskisi kadar ısrarcı olmayacak. Bu yaşımıza kadar bizim hangi kaprisimizi, hangi şımarıklığımızı çekmediler ki? Şimdi sıra sende... Sen onun kaprislerini çekeceksin.
Biliyorum, işten yorgun argın gelip evine kavuşmaya can atıyorsun; ama anneler için bundan vazgeçmek çok zor olmamalı. Sen hasta ya da bakıma muhtaç olsan annen senin yanından ayrılır mı? Evimi özledim, bak başının çaresine der mi?
Senin için zor olsa da biraz sabret güzelim. ınan ki bir gün o da anlayacak senin yerinin evin olduğunu...

aynısını benim annem yapardı evlendim ilk zamanlarrr herşeye alınır küserdiii şaşırıp kalırdımm
onunla konuşurken kelimeleri öle seçerdimkii kırıcam onu diee ama şuan alıştı demekkiii 1 2 hafta gitmesem bile bişi demiyo sürekli arıyorum saten hergün 2 3 kez konuşuyorus telefonda
seninkide alışır canım azcık sabret

alışır zamanla daha yeni evlisiniz
çalışınca insan evinde ayağını uzatıp oturmak uzanmak istiyor
babanın evi de olsa hafta içi ev gezmesine gitmeyi istemiyor
en iyisi annenle konuşmak

yani bende alışır diye bekliyorum. hergün arıyorum ben seni ihmal edermiyim anne diyorum, o zor geliosa arama tamam tamam açmam telefonlarıda artık dio kafamçokkarıştı güleyimmi ağlayımmı şaşırdım valla kızlar

X