Dolmalar Sarmalar Soğan Dolması-Resimli

KatnissEverden

Alaycı Kuş
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2008
3.524
1.119
39
değişik bir lezzet

Dolma olabilecek büyüklükteki soğanların muntazam olanlarını ayırın ve kabuklarını soyun, yıkayın

Orta büyüklükte 8 soğan
250 gr. kıyma (sığır ve koyun)
Tuz,
biber,
baharat ve maydanoz
1 dilim ekmek içi
1 yumurta
Biraz galeta tozu
İki yemek kaşığı süt
2 yemek kaşığı vita
1 bardak et suyu

Ateşteki kaynar tuzlu suda 20 dakika haşlayın. Suyunu süzün.. So*ğanların içlerini boşaltın. Ekmek dilimlerini sütle ıslatın. Ufalayın, kıymayı bu ufalanmış ekmek, kıyılan maydanoz ve soğan içleri île karıştırın yumurta, bahar tuz katın ka*rıştırın. Hazırladığınız içi soğanlara doldurun. Tepsiye ve*ya hararete dayanan bir tabağa dizin. Üstüne galeta tozu serpin. Eritilen yağı, et suyunu ilâve edin. Fırına koyun. Su*yunu kaşıkla arada bir soğanların üstüne gezdirerek dök*mek suretiyle 20 dakika pişinin. Patates püresi ile servis yapın

ymk_387.jpg

Son düzenleme:
canım çok duyuordum soğan dolmasını ama hiç denemedim.. keşke bi resim koysaydın da görseydik.. en azından yapmak için cesaret gelirdi bana..

bide benim eşim vejeterjan kıyma koymasam olurmu

canım çok duyuordum soğan dolmasını ama hiç denemedim.. Keşke bi resim koysaydın da görseydik.. En azından yapmak için cesaret gelirdi bana..

Bide benim eşim vejeterjan kıyma koymasam olurmu

canım senin için resim ekledim ama
bendeki tarif kıymalı ama ben denemedim
başka türlü olur mu inan bilmiyorum

ben soğanı sevmemm yengmler çok sık yaparr soan dolmasınıı hiç yemeedim dahaa öncee ama görüntüü olaarkk güsel:S ben soan sefmediğim için hç dnmdm fkt yienler çok seferkk yiyooo paylaşımm için tsklra.s.opuyorumnanaktan

çok lezzetli ve şık bir dolma ama püf noktası zarların çıkartılmasıymış sanırım çıkartmasak nolur ki :) ben düşününce gözümde büyüyo yapmak için kendimi engelliyorum resmen :)

Ateşteki kaynar tuzlu suda 20 dakika haşlayın. Suyunu süzün.. So*ğanların içlerini boşaltın. Ekmek dilimlerini sütle ıslatın. Ufalayın, kıymayı bu ufalanmış ekmek, kıyılan maydanoz ve soğan içleri île karıştırın yumurta, bahar tuz katın ka*rıştırın. Hazırladığınız içi soğanlara doldurun. Tepsiye ve*ya hararete dayanan bir tabağa dizin. Üstüne galeta tozu serpin. Eritilen yağı, et suyunu ilâve edin. Fırına koyun. Su*yunu kaşıkla arada bir soğanların üstüne gezdirerek dök*mek suretiyle 20 dakika pişinin. Patates püresi ile servis yapın

ymk_387.jpg

tadı inşalah iyidir. ançak ben hiç soğanı sevmedim bu yaşıma kadar :KK43:8

ymk_387.jpg

elinize sağlık güzel görünüyor

X