ok yemek yeme hastal

P

ppuqq

Ziyaretçi
böyle bir hastalık var mı bilmiyorum ama.yoksa bile çıksın lütfen!ya ben canım sıkıldııgnda mutlu-mutsuz oldugumda,kısacası hep yemek yemek istiyorum...ve de yiyorum.zayıflama hapı kullandım 2 ay 25 kg zayıfladım...bıraktıgımda ıse aşırı yemek yemeye basladım...ama ılactan deıl bu ben normalde de cok yıyen bır ınsanım.karnım aç oldugu ıcın yemıyorum.ama kendımı hep yemek yerken buluyorum...ve 1 ayda tam 12 kg aldm.bu alıskanlıgımdan kurtulmak ıcn ne yapmalıyım.bana bı akıl verın ya!19 yasındayım ve cok kötu gorunuyorum...:çok üzgünüm:

canım benım bende cok yemek yıyorum ama sanslıyım sanırım metobolızmam yedıklerımı yakıyor kılo almıyorum.sana tavsıyem cnm benım bır doktora gorün cok gencsın bu yasta hıc ıyı degıl kılo alman.zayıflama ılaclarınıda kullanma saglıga cok zararlı.gecmıs olsun cnm.opt

ya sorun bende ıcimden gelmıyor zayıflamak.kendım ıcn bır seyler yapmak hıc ıstemıyorum.zayıfken cok guzeldım ısterım oyle olmak ama hıc ıcraat yok bende...yaşıtlarım şıkırşıkır gıyınmek gezmek tozmak,en guzel olmak ıster ama ben hıc öyle degılım.yaşlanmısım sankı.ıcımde hıc yaşama sevıncı yok!

canım hangi hapı kullandın 2 ayda 25 kg çok fazla çok zararlı. bende yemek yemeyi çok seviyorum ve açlıktan değil zevk aldığım için sürekli bişeyler yiyorum. yemek yemeye engel olamıyorsan spor yap. en azından kilo alımı olmayabilir. aldığın kalori kadar enerji yakarsan kilo almazsın. ama kullandığın hapı çok merak ettim yazarsan çok sevinirim. redüctil kullandım ben ve çok zararını gördüm .

canım hangi hapı kullandın 2 ayda 25 kg çok fazla çok zararlı. bende yemek yemeyi çok seviyorum ve açlıktan değil zevk aldığım için sürekli bişeyler yiyorum. yemek yemeye engel olamıyorsan spor yap. en azından kilo alımı olmayabilir. aldığın kalori kadar enerji yakarsan kilo almazsın. ama kullandığın hapı çok merak ettim yazarsan çok sevinirim. redüctil kullandım ben ve çok zararını gördüm .

kullandıgım hapı söyleyemem.çunku hapın cok zararlarını gordum...kımsenın hayatıyla oynayamam.yorumun ıcın tesekkurleryerimseniben

bende öyleydim ama herbirinin kalori değerlerini öğrenince ve hızla kilo alınca artık onu kesmeye başladım..bide kıyafetlere sığamamak da beni epeyy bi sinirlendirince artık kurtulmaya çalıştım bu durumdan...senin şu an yaşın küçük.yedikelerin çok yaramaz..ben 27 yaşımdayım..16/17 yaşlarımda 1 kilo patetesle 1 ekmek yerdim..hiiç kilo almazdım..şimdi ekmeği sadece sabahları yiyiyourm.oda 2 dilim...akşam sade salata yiyiyorum ancak kilo almamı engelliyorum..herşey yarıyo kilo yapıyo artık...o yaşlarda metobolik hız iyi ama yaş ileledikçe vücut yağı yakmıyo cnm..o yüzden şimdiden önlemini al.

ya sorun bende ıcimden gelmıyor zayıflamak.kendım ıcn bır seyler yapmak hıc ıstemıyorum.zayıfken cok guzeldım ısterım oyle olmak ama hıc ıcraat yok bende...yaşıtlarım şıkırşıkır gıyınmek gezmek tozmak,en guzel olmak ıster ama ben hıc öyle degılım.yaşlanmısım sankı.ıcımde hıc yaşama sevıncı yok!

19 yaşındasın ve yaşama sevincin yok öylemi bence derhal önce ruhunu toparlama çalış bu yaşlar geri gelmez..en güzel zamanlar...geçip gidecek ve bi gün arkanı dönüp baktığında neden ziyan ettim diye kendine kızacaksın...

doğru söylüyorsunuz.Pişman olacağımı hissediyorum zaten.ama en küçük şeyleri kafaya takıp mutsuz oluyorum...İlk adım olarak diyete başladım...Bakalım inşallah zayıflarımda moralim yerine gelir en azından...

ppuqq toparlan.. hayat çoooooooooooooooooookkk zor. bu yaşta bu çile ne sende..

Ah canım seni en iyi anlayanlardan biride benim...çocuklugumdan berı hep tobik bi kızıdm lise zamanlarındada 68 lı kılolardaydım unıversıtede esımle tanıstıgımızda ben 72 o 62 kıloydu sevimli bi şişmandım sevgılım bunu hıc soru yapmıyodu neyse bı 4 yıl sonra evlendıgımde 72 den 2 yıl ıcınde 90 kıloya kadar cıktım tartıda 90 gorunce tamam ya dedım artık sısko olarak 100 kıloyada varırım ve hayatımın bundan sonrasını hep buyuk beden arayarak gecırırım 44 bedene sıgamıyodum esofman ve tısort tek kıyafetımdı kendıme guvenım yoktu ama mutluydum esımde benı hep tosuncum dıye sevıyodu hıc zayıflamamı ıstemıyodu ama ben ıstıyodum ıstahım cok acıktı ve doymak bılmıyodum hatta kusana kadar yıyodum desem yerı var derken ıse basladım 90 kıloda 44 bedenle derken 1 ayda 7/8 kılo verdım kosturmaca falan yemekte yıyemedım ısın yogunlugundan herkesın zayıfladın demesı bana dahada guc verdı rejıme basladım ve 10 ayda suanda 66 kıloyum 38 beden gıyıyorum yanı canım sende istersen başarabilirsin bag dene bırazcık zayıflayıpta herkes bunu farketmeye baslayıncakendını cok ıyı hıssedeceksınnnnnn dene ve görrrrrrrrrrrrralkisalkisalkisalkisalkisalkis

canım kafanı hiç yorma bunlara bence yeme rahatsızlığı ruhsal çöküntüden uğraşıcak bir şeyin olmamasından kaynalanıyor kitap oku örgü ör mutfağın her tarafına meyveler koy ki elin ilk onlara gitsin

Depresif, üzgün olduğunuzda ya da canınız sıkkın olduğunda yemeğe saldırıyorsanız, normal bir insanın yiyeceğinden çok daha fazlasını yiyor, yalnız yemeyi tercih ediyor, gerçekten aç olmamanıza rağmen büyük öğünleri yiyor, ardından kendinizi suçlu ve iğrenç hissediyorsanız; bu Binge Eating Disorder a benziyor.

Vakit geçirmeden bir doktora danışın. BEO ,bulimia, anorexia ile aynı başlık , *yeme bozuklukları* altında incelense ve bulimiayla benzerlik gösterse de, bulimiada görülen yeme ataklarının ardından sıkı diyet, laksatif kullanımı, kusma gibi yiyeceği vücutta uzaklaştırma arzusu yoktur. Suçluluk vardır. Tabii buna en iyi doktorunuz karar verecek. Düzenli terapi ve uygun ilaç tedavisiyle çözülebilecek bir sorun. Canınızı sıkmayın. Ama bunun bir hastalık olduğunu ve kendi başınıza çözmenin zor olduğunu unutmayın. Her seferinde deneyip, başaramayarak daha dibe batmaktansa yol yakınken profesyonel yardım alın.

Bağımlılık tedavisi ve ardından gelen temiz kalma sürecimde, Adsız Narkotik (NA) İstanbul toplantılarına katılıyordum bundan 2 yıl kadar önce, Adsız Oburlar adı altında bir destek grubunun toplantı afişlerini görmüştüm ancak internette aradım, web siteleri yok sanırım.
Adsız Oburlar
Telefon: 0-212-230 64 81
Adres:İstanbul
Bu numarayı bir deneyin, sizinle aynı şeyi yaşayan insanlarla düzenli olarak buluşup, sorunlarınızı ve başa çıkma yollarını paylaşacağınız bir destek grubu da bunu yenmenizde yardımcı olabilir profesyonel desteğin yanında. NA toplantıları benim temiz kalmama yardımcı olmuştu. Sizin durumunuzu da yemek bağımlılığı olarak adlandırabiliriz sonuçta. :]

Sevgiler.

Cnm çok yemek yemek de bulimia çeşididir,hemen bir psikoloğa gitmelisin bence ve evde pek durmamalısın ki daha fazla yemeyesin hayatta hiç bir şey sağlığından önemli değil sadece sğlığn için bir diyetisyene de gitmelisin,inanki aynı sorunu ben de yaşadım bi ara ama dediklerimi yaptım ve çok şükür biraz raya girdim..

2 senedir verdiğim kiloları çok iyi bir şekilde korumayı başardım fakat ünv. başladım şuan ve inanın kendimi tutamıyorum 500 gr yani ikisi bi arada olan kellogs u 1 günde bitiriyorum.Ama şöyle bitiriyorum sabah yarısından fazlasını yemeye başladım tutamıyorum yemeğe saldırıyprum resmen o da yetmiyor yarım kavanoz nutellayı bitiriyorum :KK43: kendmden korkmaya başladım. bu bi hastalık olabilirmi ? tekrara kilo almaktan korkmaya başladım ama sanki içimde birşeyler beni hep yemek yemeğe yöneltiyor :KK43:

bende diyet ve yürüyüşle 94 kilodan 86 kiloya indim 5 haftada, bayramda yemeye başladım bir daha durduramadım kendimi. sürekli yiyorum, daha doğrusu tatlı ve abur cubur yiyorum. evde yoksa gidip alıyorum alamazsam da evde ne Allah ne verdiyse kusana kadar yiyorum. aklımda sürekli tatlı yeme isteği var özellikle çikolata. hiçbirşeyin tadını alamıyorum bunları yemediğim zaman ızdırap gibi geliyor geçen vakit. sanırsam ben bağımlı olmuşum. verdiğim kiloları da alırım bu gidişle zaten 87-88 arasında gidip geliyorum. adet dönemi öncesindeyim bununda etkisi var galiba ama bazen kendimi hasta gibi görüyorum :KK43:

Demek yeme isteğin herşeyin ötesine geçiyor bu konuşulup aşılacak birşey değil psikolojik destek görüp ki büyük ihtimal bunun altında psikolojik sorunlarda var obezite tedavisi görmen lazım.

X