Bebeklerde alerji

deniz1634

oğlum abi oluyo
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2007
1.208
3
selam kızlar böyle bi konu varmı bilmiyorum ama açmak ihtiyacı duydum.bebeğim 7 aylık geçenlerde vücudu hep isilik gibi dökti dr a götürdüm testler hormon tahlilleri felan sonunda anemi çıktı ve hormon tahlilinde ise çok yüksek allerji çıktı şurup veri bitirdik şurubu ama şimdi ne dokunu ne sokunmaz bilemiyorum dr yumurta çilek muz domates dokunur dedi 15 gün yedirmem sonra azar azar verirsin dedi ama 15 gün de geçti ama yedirmeye korkuyorum ne yedirmeliyim sizce fikir verirewniz sevinirim!!!!:ecrin_bebek:

geçmiş olsun canım..aslında alerjiden ii anlayan annelerimiz var ocak annelerinde,eminim yardım ederler ..ama anlamadığım alerjisi olan yiyecekleri nie verecekmişsin?
evet zaten çileği ,kivi ben de denemedim.yumurta da hassas ama ver dedilerse azcık 1 örnekle başla bakalım bi kaç gün içinde ne tepki verecek vucut?

canım dün azıcık yumurta verdim gene kızarıklıklar başlar gibi oldu hemen ondanmı acaba dedim korktum ama bende tekrarlar die korktum napsam bilemedim ya.

deniz alerjisini anlamak için azar azar vermelisin atıyorum yumurta verdin ve kızarıkalr çıkdı o yumurtayı vermrmen gerekiyor doktoruna yumurtadan dediğinde od asaa ne yapmanız gerekdiğini söyler. mirayın alerjiside yüksek çıkdı ama gıda alerjisi değil önğmüzdeki ay neye karşı olduğuna bakıcakalr ama nafile 2 yaşına kadar net sonuçlar alınamıyormuş yanılma payı yüksekmiş. keşke yardımcı olabilsek bend epek anlamıyorum

deniz alerjisini anlamak için azar azar vermelisin atıyorum yumurta verdin ve kızarıkalr çıkdı o yumurtayı vermrmen gerekiyor doktoruna yumurtadan dediğinde od asaa ne yapmanız gerekdiğini söyler. mirayın alerjiside yüksek çıkdı ama gıda alerjisi değil önğmüzdeki ay neye karşı olduğuna bakıcakalr ama nafile 2 yaşına kadar net sonuçlar alınamıyormuş yanılma payı yüksekmiş. keşke yardımcı olabilsek bend epek anlamıyorum

canım teşekkür ederim bende ayın 7 sinde aylık kontrolümüz var gidicem ozaman sorucam bakalım ne dicek?

merhaba arkadaşlar,

kızım 7,5 aylık...bir sorum olacak...isilikle alerjiyi nasıl ayırt ediyorsunuz???ay sonunda kontrolde bileklerinde kırmızılık vardı...doktor terden dedi...tatilde tüm vücudunu kapladı :KK43: ama çok sıcaktı ve terledi çok....alerji yapacak birşey verdiğimi düşünmüyorum...farklı olarak peynir ve bezelye yedi...yoğurda alerji olmadığından süt ürünü peynire de alerjisi olacağını sanmıyorum...bezelyeyi de çorbasına koydum.....o yapar mı acaba????geçmiyor da..ne yapacağımı şaşırdım...tavsiye????

belkı komık olacak bıraz ama aklıma takıldı bı sorayım isedm sizlere boyle bısey yasaanınız varmı dıye

kaanın ne zaman altını acsam poposunu ve karnını kızarana kadar kasıyor bıze sımdı komık gelıyor mınıcık ellerıyle nasıl hırt hırt kasıyor gormelısınız
acaba bısey dokunuyr olabılırmı

Ozlemcim sicaktan bunalmis olabilir. ben arada silmek yerine banyoda yikiyorum sabunla rahatalsin diye. iyice buyuselerde su bezlerden kurtulsalar. yazik ya yazin sicaginda
icim gidiyorda napalim aciktada tutamayiz :roflol:

Denizcim sen mi istedin horman tahlilini yoksa dr mu istedi ? neye gore karar verdiniz
ve oda kandan yapiliyor dimi? baska nerden yapilacak dimi ? ay cok cahil kaldim ben yaw
:kedi:

chealnadle canım ilk önce isilik gibiydi daha sonra su çiçeği çıkarmış gibi sulandı kıpkırmızı oldu 2 hafta kadar geçmedi.sonra dr a götürdüm o tahliller felan o anladı...peyni,r ve bezelye yapmaz alerji zannetmiyorum ben veriyorum oğluma...bence dr götür için rahat etsin...

özlemcim ben hergün sabah akşam yıkıyorum oğlumu maksat suya sopkup rahatlatmak 1 defa sabunluyorum..rahatlıyo meleğimm... sıcaktan yapıyodur biz bile dayanamıyokennn. onla ne yapsın dimi ama????

aslımı beklerken; canım hormon tahlilini dr kendi istedi çünkü kızarıklıklar su çiçeğine de benziyodu isiliğede emin olmak için dr istedi...ken aldılar 2-3 tüp onunla baktılar tabi idrar da istediler röntgen ultrason da istediler ama hormon kandan bakılıyo tabiki...cahillikle ne ilgisi var canım ...

belkı komık olacak bıraz ama aklıma takıldı bı sorayım isedm sizlere boyle bısey yasaanınız varmı dıye

kaanın ne zaman altını acsam poposunu ve karnını kızarana kadar kasıyor bıze sımdı komık gelıyor mınıcık ellerıyle nasıl hırt hırt kasıyor gormelısınız
acaba bısey dokunuyr olabılırmı

aynen canım,
normal tişört giyddirdiğimde arada açıo göbeğini kaşıo kızartıo
altını aaçtığımdada elini atmaya başladı,havasız kalıo tabı kolay değil bütün gün popoları kapalı:1no2:

iki gün önce bizdede oldu. yumurta yedirmiştim kolları, elleri ve bacakları kızardı. isilik gibi ama terleyen yerler olmadığından isilik değil... doktora sorduk yumurtadan olabilir takip edelim dedi... şimdi geçti çok şükür...

canım ozaman bir süre verme geçince tekrar ver bakarsın gene çıkarsa anlaki ondan dr götür ilaç feln veriolar geçio canım bizimki geçti şimdi yiyeceklerini çok dikkatli vermem gerekiomuş dr.umuz dedi... geçmiş olsun...

herkese geçmiş olsu benim oğlumda yumurtaya karşı alerjisi var babasınında var hatta eşimin antibiyotiklere karşı bile var antibiyotik kullanamıyor alerji birazda genetik yani dikkat etmek lazım çağanın kollarında çıkıyordu genelde buaralar yüzünde kırmızılıklar var küçük küçük nokta gibi alerj,i değil snaırsam bakalım geçemsse bir iki günedr götürcem yne

2 gündür bizimkinin de eller, bilekler, dirseklere kadar var işte..sivilce gibi küçük küçük olanlar da var, kızarık olanlar da..off çok üzülüyorum ben ona bişey olunca ya..alerji mi şimdi bu..isilik olacak yer değilki..yumurta ya da fındıktan şüpheleniyorum, bu aralar fazla bişey vermicem bakalım geçecek mi..ne babasında var, ne bende böyle bişey..sülalede yok hatta..ne bu şimdi :KK43:((

X