Şeker yüklemesini kaçıncı haftada yaptırdınız

brcsrkn

annesinin kuzusu
Kayıtlı Üye
18 Mart 2009
847
7
arkadaşlar merhaba
26 haftalık hamileyim dr um bana 1 ay sonra şeker yükleme testi dedi
24-28. haftalar arasında yapıldığı yazıyor 30. hafta çok geç değilmi yada bu haftada yaptırsam bişey olurmu

evet 30. hafta çok geç. ben 24. haftada yaptırdım. istersen doktoruma birdaha sor.

benimde yarın randevum var ama dr bana hatırlatmadı şeker yüklemessini ben her ihtimale karşı aç gidicem ve ben hatırlatıcam bakalaım belkide gerek kalmaz o söyler ama

biraz gec bence.umarım yüksek cıkmaz ama yüksek cıkarsa 100lük yaptıracaksın.eger oda yüksek cıkarsa diyete baslıyacaksın.o yüzden 30.hafta gec canım.ben suan diyetteyim.ve arastırdığım kadarıyla annede seker cıkarsa 28.haftadan sonra bebeği etkilemeye baslıyor.umarım sende sorun cıkmaz güzelim.

20. hafta gibi açlık kan şekeri için kan verdim sonuç iyi çıkmış
şu an 24 + lardayım ve hiç şeker yüklemesinden bahsetmedi doktorum
kontrolüme 1 hafta var acaba ben de arayıp sorsam mı? meraklandım şimdi....

benimde 11 inde kontorlüm var şeker yüklememde o zaman yapılcak. yani 28 haftam bitmiş olcak canım. kızlara bakarak benimde biraz geç sanırım, ama doktorum o tarihte istedi, bakalım ne çıkıcak.

benimde 11 inde kontorlüm var şeker yüklememde o zaman yapılcak. yani 28 haftam bitmiş olcak canım. kızlara bakarak benimde biraz geç sanırım, ama doktorum o tarihte istedi, bakalım ne çıkıcak.

o zaman benimki de çok geç kalmış olmuyor yani eğer yaptıracaksa
peki senin daha önceden kanda şekerine bakılmışmıydı sonra şeker
yüklemesi istendi
yani bu şeker yüklemesi herkese yapılıyor mu? yoksa gerekli ise mi yapılıyor???

o zaman benimki de çok geç kalmış olmuyor yani eğer yaptıracaksa
peki senin daha önceden kanda şekerine bakılmışmıydı sonra şeker
yüklemesi istendi
yani bu şeker yüklemesi herkese yapılıyor mu? yoksa gerekli ise mi yapılıyor???

yok bakılmadı canım herkese yapılan bi test bu diye biliyorum. benimde ilkkez bakılacak. umarım hepimizinki normal seviyelerde çıkar kızlar.

benim dr 12.haftada istiyormuş bişi varsa baştan tedbiri alalım diye.. 2 hafta sonra yaptırıcam

demekki kızlar yapılma zzamanı okadar önemli değil sanırım üçlü ikili gibi her halde
eğer bişey çıkarsa o andan itibaren
diyete başlatacak ama ben gene 28-29. haftamın içinde yaparım 30 olmayı beklemem

ben haftaya yaptırıcam. yani 26. haftanın içinde yaptırmış oluyorum. zaten, bildiğim kadarıyla 24-27. haftalar arasında yaptırılması gerekiyor.

24-28. haftalar arası yapılması uygun oluyor bu testi.
Ben yeni yaptırdım, açlık 72- tokluk 87 çıktı :)
Hamilelik öncesi insülin direncim vardı, tedavi oluyordum ilaçla, bu nedenle çok streslitdim gebelik şekerim çıkar mı diye.. Şükür çıkmadı:nazar:

Benimde gebelik oncesi insulin drencim vardi tedavi goruyodum osebeptn tedrginim insalah cikmaz sekerim dua edin

X