Bebek Beslenmesi memeden nasıl kestinizz yardımmm

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

zinedila

Çok şükür bin şükür ❤❤❤❤
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2007
6.275
1.584
38
selam arkadaslar bebegim 13 aylık memeden kesmek istiyorum çünkü şuanda dişleri çıkıor die hiçbişi yemek istemiyor gerci çok iştahlı bir çocukta deildi izmire memlektime gidicem orda kesmeyi düşünüyorum çok düşkün oldu 5 dk bir meme istio karnı ac yemio hep meme ona guvenio sadece çok bunaldım artık kesmek icin napmam lazımm memeden kesenler tecrübeli anneler fikirlerini yazarlarmıı bana 2 gun anneme yada kayınvalideme bırakayım diyorum o şekilde keseyim olurmu acaba kıyamıyorumda ama baska çare bırakmadı bana en azından süte alıştırımm insallahhh daha ii olur ölee kafam çok karısık tavsiyeleriniz bekliyorumm:Saruboceq:

ben 15 aylıkken 1 günde kestim 2 günde de unuttu
önce gece vermeyi bıraktım 2 ay kadar kadar öyle gittik
sonra gündüz sadece sabah uyanınca ve gece yatarken verdim
bir süre sonra sabahı kestim en sonunda da geceyi bitirdik
kademeli yaptığım için ne oğlum üzüldü ne de ben gözğüslerimde de hiç ağrı olmadı
umarım kolaylıkla bırakabilirsin sende

tsk ederim gece vermeyince ağlamadımı bizimki su bile içmio gece illa meme emicek detaylı yazarsan sevinirimm

kesınlıkle memeden keserken bebegının yanından ayrılma.. onun bu donemınde yanında ol.
once azaltarak basla sonra bırgun verme .. goguslerın agrı yaparsa kı yapacaktır.. maydonozu kaynat ve gogsune sar agrısını alıyor..
bırde ıcınde bırıken sutu 3- 5 gun sonra az mıktarda sağ elınle yada pompayla.. ztn 5 gun sora flkn sagdıgında tekrar sut uretmıyor memeler

Canım bende 15 gün oldu keseli.Gündüz evde değilim akşam gelince resmen üstüme atlıyodu.Yanıma gelince oyaladım süt dilimi gibi yiyecekler verdim.meme uclarına zeytin ezmesi sürdüm görünce ağladı kıyamet kopardı.bak annecim memeler hasta oldu bak sana cici süt aldım diye milupa aptamil süt verdim biberonla.3 gün gündüz bu şekilde gece uyku halindeyken hatırlamaz diye emzirdim.4. gün gecede biberonla aptamil verdim önce onada itiraz etti sonra caresiz kabul etti.

Emzirme bıraktırmak için yanından ayırma psikolojileri çok kötü etkileniyor.Aksine yanında uyu ve daha fazla zaman ayır bebeğine.

merhaba bende 4 ay önce aynı konuda başlık açmıştım. çok zor bir süreç benim oğlumda 22 aylıktı keserken gündüz yanında olmadığım için emmiyordu ama akşamları memeden başka hiçbirşeye ağzını sürmüyordu tabi geceleride bende zorlandım bencede kadameli kes benim oğlum daha büyüktü önce anlatarak soğutmaya çalıştım. sonra kalemle uçlarını boyadım kanıyor, acıyor derken alıştı ama hala bile açıp anne meme diyor ayrıca memeden sonra geceleri kalkıp ağlamaya başladı.biraz sabır lazım kolay gelsin. ayrıca işhahıda arttı şimdi herşeyi yiyor.

Vallaha canim benimki memeyi hic birakcak gibi degil, oruc da tutuyorum belki kesilir diye bakalim hayirlis, insallah seninki ise yarar .

Tsk ederım hepııze Şımdı bebelacın junıor sÜtÜnÜ aldım devam sÜtÜ ıÇıcekmı dıe ama ıÇmedı meme ıstedı herzamankı gıbı oyalamaya calıŞıyorum ama yalnızım ben aılemden ayrı yasıyorum tek basıma nereye kdr oyalıycam benı gÖrdÜkÇe meme ıstıo yakalrımı acıo vermeyınce delı gıbı baĞırıyo nasıl alıstırcam bılmıyorum allah kolaylık verır ınsallahh.((

Konu epey eskimiş ama belki yeni annelere faydası olur.
Kızımı 25 ay emzirdim. Aşırı düşkündü ve iştahsız.
Acıktığında meme, uykusu geldiğinde meme, oyun istediğinde meme, mızmızlandığında meme vs.
Bu liste böyle uzar gider.
Ve yeri zamanı yoktu aklına düşmesin ( zaten aklından çıkmıyordu )
Artık delirme noktasına gelmiştim. Zaman zaman kızıyordum bile :KK43:

Çok eskiden o daha 8-10 ay civarındayken strech filmle birşeyi sararken korkmuştu.
Aklıma o an geldi. ( Aslında korkmak değil pis demişti ) Bu arada bant falan çözüm olmadı.
Bant yapıştırdık, birşeyler sürdük. Şimdikiler çok zeki.

Bir tatil dönüşü 10 saatlik otobüs yolculuğumuz eziyet olunca eve gelip hemen strech film sardım.
İstediğinde aldım kollarıma emzirmek için, pis dedi emmedi.
Yalnız çok uyanıktı onu çıkar onu çıkar diyordu. Yaz sıcaklarında o strechle resmen pişik oldum ama
başka çarem kalmamıştı.
Allahtan annemle birlikteydik. Eşimde izinliydi.
Onlar bolca gezdirdi. Bende yine kuzumu kollarımda uyuttum. Asla daha az zaman geçirmedim.
2-3 günde herşey bitti, sonrasında çok üzüldüm meğerse ne kadar güzel birşeymiş. Onun emerken yüzüne bakması.
Sana sarılması. ( Ama güzel diye 10 yaşına kadarda ememez değil mi? )

İştahı hiç artmadı, halen mırmır herşeyi yemez. Acıkmaz. Bu duruma da umarım bir çözüm bulur sizinle paylaşırım.

Hepinizin bebeklerini sağlıklı büyütmesi, bebeği olmayanlarında bu güzel duyguyu en kısa sürede tatması dileğiyle.

Sevgiler...

KIZIM 21 AYLIK HALA EMİYORUZ ARTIK AYIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM gündüzleri emmiyoruz zaten işteyim akşam eve gidince atlıyor üzerime emmek için gecede emerek uyuyoruz gece uyanınca da emmek istiyor biberonla süt içmek bile istemiyorrr ne yapacağım yardımmistiyorum sizlerden

Memeden kestıgınızde kaç aylıktı bende düşüyorum ama ne desem anlamıcak şimdi :KK43:, çare arıyorum

Memeden ayırırken kendinizden ayırmayın bu surecte memede süt bitmis ama anne yaninda sarilalim mi gibi seyler yapin 2 gun bırakip gitmek cok yanlis bana gore

X